Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha "Monk szindrómás"...

Normális, ha "Monk szindrómás" egy kutya? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Biztos emlékeztek Monkra , a flúgos nyomozóra. A sorozat elején még csak néhány fóbiája volt, aztàn folyamatosan újabbak lettek.

Pont ilyen a kutyám is. Eleinte csak az égzengéstől félt, ez azért gyakori a kutyáknál. Azonnal beengedtem, ha rátört a para.

Sorolom, azóta mik jöttek még:

Ostorcsapás hangja, lövés, nyíló esernyõ, fejszecsapás hangja, kompresszor, szódásszifon, eső, tompán puffanó hangok, pl leejtett autógumi, kerékkulcs racsnis hangja.

Ha ezeket meghallha, rohan be a házba az asztal alá. Ha csukva az ajtó, körömmel tépi, de a szúnyoghálót is kinyírta már.

A kutya 4 éves, nálunk nőtt fel, 50 kiló fölött van, újfi-labrador keverék.

Szerintetek ezek valós parák, vagy hisztizik?


2016. aug. 20. 08:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális. Ideggyenge a kutya. Ez lehet veleszületett dolog, de kialakulhat rossz körülmények hatására is. Nehéz ezt kezelni, szerintem javasolt szakemberhez fordulni, ha van rá lehetőség.

[link]

2016. aug. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
A zajok okozta félelmen kívüli időn túl máskor is bent lehet nálatok a kutya?
2016. aug. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
A miénknek egy tüzijátékot kellett túlélni. Szegény f_sott ezerrel de utána megnyugodott és azóta semmi. A műhelyben szokott lenni néha ott aztán vannak zajok de meg sem rezzen tőlük. Egy nap hallottunk valami lövéd hangot arra is csak felkapta a fejét és mentünk tovább, a lehnagyobb vihart is lazán átalussza. Szóval ez valóban nem normális. Én is szakemret tanácsolok lehet hogy még tud rajta segíteni.
2016. aug. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

2-esnek írom, hogy igen, bejöhet szinte bármikor, ha kedve tartja.

A paráin kívül nincs is vele gond, szót fogad, barátságos,jàtszik a gyerekeinkkel, a nála jóval kisebb másik kutyánkkal, a macsekkal. Az idegeneket viszont nem szívleli. Nagyon szűk kör az, akit beenged a portára, nem könnyū elnyerni a bizalmát.

Ami még érdekes, hogy a gyerekvisítás és a felettünk elhúzó katonai repülõgépek hidegen hagyják.

2016. aug. 20. 09:04
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Mennyit sétáltatod? Nekem az a gyanum hogy nem sokat. Ha pedig igazam van akkor az inger szegény környezet lehet az ok.
2016. aug. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tanyán élünk, 100x100 méter a porta. Nagycsalád vagyunk, inger éri bőven.

Konkrét séta napi 1 alkalom, vagy a nagyfian viszi erdei sétára, vagy a lányom futni.

2016. aug. 20. 09:13
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Időpont ma 09:04

Akkor sanszos, hogy idegrendszeri probléma.

2016. aug. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy szeret autózni, vezényszóra beugrik a terepjáró hátsó ajtaján. Útközben leskelődik, fülel, de kiszállni csak otthon hajlandó. Idegen helyen majrézik.
2016. aug. 20. 09:20
 9/13 A kérdező kommentje:
7-estől kérdezem, hogy azzal mit lehet kezdeni? Egyre rosszabb lesz, vagy marad ilyen hülyike? Mert ez még elviselhető, már valahogy hozzátartozik a jelleméhez. Azt viszont nagyon nem szeretném, ha mondjuk veszélyessé válva.
2016. aug. 20. 09:23
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit csináltok, mikor parázik, azon kívül, hogy beengeditek? Mert ha ilyenkor tutujgatjátok, nyugtatni próbáljátok, azzal pont megerősítitek a félelmét.

Vagy békén kell hagyni és úgy viselkedni, mintha semmi különös nem lenne, vagy megpróbálni elterelni a figyelmét játékkal, ha van valami olyan, amiért különben megőrül. Vagy ha tud trükköket vagy engedelmességi gyakorlatokat vezényszóra, azt is meg lehet próbálni, és akkor szigorúan a feladatra jutalomként kaphat valami jutifalatot is. Nekem az utóbbi bevált a kisebb kutyámnál, aki szintén elég parás. Nála egyébként van egy öröklött gyógyszerérzékenység, és bizonyos gyógyszerek erősítik a félősségét. Ezen is elgondolkozhattok, hogy milyen gyógyszereket kapott a kutya, amikor rosszabbodni kezdett a viselkedése, ha volt ilyen.


Egyébként problémás esetekhez értő, jó kutyakiképző sokat segíthet a problémátokon, de ha tanyán éltek, nem tudom, hogyan juttok ilyenhez... esetleg meg lehet próbálni olyat keresni, aki házhoz jön.

2016. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!