Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire helyes a...

Ottiliaa kérdése:

Szerintetek mennyire helyes a kutyát benn tartani a házban?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kutya ellenes, sőt szeretem is őket. De viszont szerintem nem a házba valok. Nagymamám évek óta tart a házban kutyákat, most pedig arra készül, hogy még egy a lakásban tartson. Hiába vannak rendszeresen fürdetve, meg fésülve mindig szinte minden tele van szőrrel.

2016. aug. 20. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

Ahol van kert ott nem értem mire jó bent tartani. Én ahány helyen voltam és beengedték a kutyát -kosz volt és szőr a kutyán folyton át lehetett esni, kunyerált ,ugrált ,csöpögtette a nyálát ,felfeküdt az ágyra szaros seggel stb. Biztos van aki ezt szereti ,vagy az a hobbija hogy 0-24 órában takarít..


Ha lakásról van szó,nincs választás. Vagyis van: nem kell kutya

2016. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Hogy mennyire helyes, azt két szempontból lehet nézni. Akik nagyon tisztaságmániások, azoknak valószínűleg semennyire nem helyes. Akik pedig a kutyát nem pusztán háziállatként, hanem családtagként is tekintik (falkaállat, szóval mint a falka része, antropomorfizációtól függetlenül), azoknak meg nyilván nem az fog számítani, hogy csinál-e egy kis koszt vagy sem. Mellesleg egy gyerek ugyanúgy csinál koszt és rendetlenséget.

Nekem személy szerint nem azért van kutyám, hogy kivágjam a kertbe és napi fél-egy órát foglalkozzam vele, társállatnak tartok kutyát 14 éves korom óta. Akkor még lakásban, most kertes házban, de kint is és bent is töltenek időt, viszont a bútorokra nem jönnek föl.


Macska is van, az csak benti. Ő fölmegy a bútorokra. :)


Akit zavar a szőr, lakásban, vagy a ruháján, mert még ha kint is vannak, a ruhára akkor is kerül, az talán nem is kellene egyáltalán állatot tartson. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy bokáig kell állni a szőrben/koszban a lakásban, de ha az ember rendesen takarít, ez nem fordulhat elő. Valamennyi szőr van, ezzel maximum allergiás esetén kéne legyen probléma.


Egyébként a steril környezetnél tuti egészségesebb (allergiát leszámítva).

2016. aug. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
85%
Nálunk is bent van a kutyám,pedig kertes házban élünk. Sztem nincs vele gond bizonyos kereteken belül,ha meg van nekik tanitva hogy hova nem szabad be/fel menni akk már egyből kevesebb 'gond' van velük :)
2016. aug. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

A kutyának is jobb, ha a falka közelében van és nem kizárva a falkából.

És a kistestű vagy rövid szőrű kutyák egyébként sem kintre valók, télen minimum egy fűtött hely minimum kell nekik.


Egyébként, ha szobatiszta és rendesen van ápolva a szőre, egyáltalán nem koszos. Nekem hosszúszőrű kutyám van, de nem hullatja a szőrét, mert naponta többször fésülve van.

2016. aug. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kutyák, akiket alapból nem lehet kint tartani. Azért jöttek létre ezek a fajták, mert az ember szereti maga mellett tudni azokat, akiket szeret, és ebbe nagyon sokaknál a kutya is beletartozik. Ezzel semmi baj sincs, az ölebek erre valók, ha valaki bevállalja, az takarít, ez ezzel jár. A kinti-benti kutyákkal szintén ez a helyzet. Bejöhet, mert szeretve van. Minden kutyának kellene lehetőséget adni a bejárásra és arra, hogy a családjával lehessen. Akármilyen termetű is és akármennyi szőre is legyen. Szerintem még a hatalmas házőrző is jobban szereti, ha be van engedve pihenni a fotel mellé a szőnyegen. Télen megmelegedhet, nyáron hűsölhet odabent. A kulcsa csupán annyi, hogy az embereknek meg kellene végre érteniük, hogy ha állatot vállal, az felelősséggel és lemondásokkal jár. Igenis meg kell nevelni, ápolni, fésülni, fürdetni, karmot vágni, fület pucolni, bűzmirigyet takarítani. Sokan erre nem képesek, és kicsapják szerencsétlen társállatokat az udvarra, nem nevelik, ütik netán, megkötik, csak elé lökik a moslékot, nem parazitamentesítik, 'oszt jóvanazúgy. A kutya, amint sikeresen szobatisztává van nevelve, le van szoktatva a rágásról, kukázásról, kajáért pofátlankodásról (mind alap dolgok lennének, ugye...), csak elhullajt némi szőrt, amúgy meg ott van veled és boldoggá tesz. A macska is ilyen, csak őt mondjuk nem nagyon szoktatod le arról, hogy beleegyen mindenbe, beletolja a seggét az arcodba, széthordja az almot, kaparjon. És nem. A kutya nem büdös, csak ápolni kell.
2016. aug. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahol kosz van, ott mindegy, hogy van-e állat a lakásban, ígyis-úgyis igénytelenek. Panelban lakunk, kutyánk van, de nincs kosz a lakásban. Naponta felmosok, 2-3 naponta porszívózok, a kutyának van egy saját fotele, más bútorra nem mehet fel. A konyhába nem jöhet, ha eszünk, nem kukázik, nem rombol.
2016. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagytestű kutyám van, bejárással, na jó, kb állandóan benn van. Igen, hullik a szőre, többet kell takarítani, sajnos szaga is akad, nem lehet naponta fürdetni. Ágyra nem mehet fel, van egy kanapéja, naponta söprök , kétnaponta takarítok, de megéri. Aki igazán szereti a kutyáját, annak ez csekély aldozat, hogy nincs katalógus lakásuk. A kutyám is jobban szeret benn lenni velem, persze le kell mozgatni naponta, hogy ne romoljon, és kész. Konyhába, fürdőbe nem mehet be.
2016. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, a te lakásod? Te takarítod? Te fizeted? A te életed? A tieid a kutyák? Ha nem, akkor mi közöd hozzá?


"Szerintem nem a házba valók" Mi alapján akarod megmondani te is, és más okosok is, hogy a nagymamád, vagy bárki a SAJÁT házában a SAJÁT kutyáit hogy tartja, amíg a tartási körülmények nem ütköznek törvénybe? Szeretem, mikor meg akarják mondani az ilyen okoskodók, hogy mások mire költsék a pénzüket, mivel töltsék a szabadidejüket és hogy éljenek.

2016. aug. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!