Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám őrzi a csontot, de...

A kutyám őrzi a csontot, de nem mutat agressziót, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amikor kicsi volt, a szárított bőrből készült csonttal játszottunk, volt hogy az ölemben ette. Ahogy egyre nagyobb lett, láttam, hogy stresszeli, ha ott vagyok, ezért hagyom elvonulni.

Most lett egy másik kutyánk, az elején volt egy kis morgás a másik kutya kajájára. Mostanában azt vettem észre, hogy a préselt csontot (amit nem tud azonnal megenni), hurcibálja, megmutatja. Most is úgy tűnik, hogy elásta, mindig mutatja, hogy hova ásta. Ha közeledek a területhez nem morog meg semmi, de nem mozdul el mellőle. Nem akarom, hogy ez átcsapjon őrzésbe, eddig átcseréltem könnyen rágható jutifalatra a csontot, ha láttam, hogy nem kezd vele semmit, csak őrizgeti. Most viszont nem találtam a csontot, amit elásott. Hagyjam békén? Ne vegyem el tőle? Vagy keressem meg, hogy ne legyen belőle őrzőviselkedés?


2016. aug. 20. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd azt a csontot, de többet ne adj neki. A virsli is egy opció, ha gyors jutalomfalatot akarsz
2016. aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezért aztán tök felesleges megvonni a kutyától az egyik kedvenc csemegéjét. Meg lehet tanítani a kutyának, hogy milyen fantasztikusan jó dolog, ha az ember a kajája, csontja körül van és ő nyugodt marad (leginkább még több és még ízletesebb kajával), ezzel együtt rá lehet gyúrni a csereberélős játékra, ami az "ereszd!" (jellegű) vezényszónak az alapja.
2016. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2es

A kutyám gond nélkül átadja a talált kaját... ma egy darab szittya pitát kértem tőle el, amit az utcán talált. Ezt a cserélgetős játékot anno eljátszottuk tárgyakra, talált kajára stb... úgyhogy tudja, hogy általában okkal veszek el bármit is, és általában jól jár azzal.

Inkább csak az a fura, hogy ezzel nem csinál semmit, őrizgeti... nem is nagy jutalom számára, mert tudom, hogy annyira nem szereti, de jó a fogának, ha rág valamit, gondoltam így jobban kitart. Viszont vagy hozza és mutogatja, vagy ott ül mellette.

De nem egyértelműen játszani akar vele.

2016. aug. 20. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!