Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tehetnék a legjobbat a...

Mivel tehetnék a legjobbat a kutyámnak?

Figyelt kérdés
21/N vagyok, fél év múlva lesz egy yorkshire terrier kiskutyám. Elolvastam 3 könyvet az általános kutyatartásról, külön a yorkikról internetem szinte mindent. Felvagyok készülve, de mégis mivel tehetnék neki a jövőben a legjobbat?

2016. aug. 20. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
egy kutyasulival.
2016. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Ha teheted akkor 2őt fogadj be mert akkor nem lesz egyedül(gondolom fogsz vele foglalkozni,de ha pl. dolgozol/suliban vagy akkor sem fog umatkozni)Vegyél neki(k) egy pihe puha takarót de ha nem szeretnél rá költeni akkor egy régi póló vagy párna is megteszi Vegyél neki valamilyen jutalomfalatot (természetesen csak akkor ha már tudod mikor kapod meg)és ha tanul valamit akkor adj neki belőle vegyél neki labdát hátha játszik vele de ne költs rá semmiképpen sokat én a cicáimnak ott vettem a legkissebb méretű 290(3db)de van nayobb is 520 és 920 ért is.A jutalomfalatot ne sokkal előtte vedd meg nehogy megromoljon de pl. takarót vagy valamit ha talász jó áron már most os megveheted.Remélem tudtam segíteni☺
2016. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld kezecske:)

Amúgy kutyasuli is benn a tervben. Nemtudom, hogy jó ötlet-e 2 kiskutyát de gondolkodtam már ezen is.

2016. aug. 20. 13:23
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Ha megengedheted anyagilag akkor szerintem mindenképpen vállald....gondolj bele ha nem fogadod be lehet hogy az utcán végzi😢
2016. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, akkor ajánlom még:

- Andrea Arden: Dog Friendly Dog Training (alapok, kicsit szájba rágós, de hasznos: pl. jutalomfalat használata, elhagyása, kiképzési módszerek közötti különbségek)

- Leslie McDevitt: Control Unleashed (vegytiszta problémamegoldás: behívás, mi van, ha leveszed a pórázt és elfut, bombabiztos behívás, félős kutyák, agresszív kutyák, jó kutyakiképző ismérvei, hogyan hagyjon békén a kutya bárhol bármikor bármit stb.)

- Karen Pryor weblapja, a Klikkerképzés kutyáknak c. könyv, ha be tudod szerezni (ezer éve nem árulják).

Kövezzetek meg, de nekem a magyarul is elérhető szakkönyvek nem igazán válaszolták meg a kérdéseimet.


A környék legjobb állatorvosainak, kozmetikusainak, kiképzőinek az ismeretével. Mindegyik aranyat ér és ritkább, mint az ember hinné.


Kutyatestbeszéd tanulása. Pl. [link]


Érdemes néhány környékbeli kutyással összehaverkodni. Ők tudnak dokit, kozmetikust, kiképzőt ajánlani (meg horrorsztorikat mesélni), tudják, hogy melyek a veszélyes helyek a környéken, még ha nem is mindegyik infó naprakész (pl. felénk van egy erdősáv, régen rengeteg kutyát hagytak el ott és sok volt a kóborka is, mostanában egyáltalán nem. Néhányan még mindig félnek odamenni, de szinte a teljes környék ott sétáltat.), illetve előre tudod, hogy kivel lesz érdemes közös sétákat szervezni.

(Ööö... annyira városszélen lakunk, hogy az már majdnem falu, elég barátságosak errefelé az emberek.)


Két kiskutyára meg google: "littermate syndrome".

2016. aug. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szoktak lenni külön engedelmességi tanfolyamok kistestű kutyáknak a Cerberoséknál.
2016. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!