Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen fajta a...

Szerintetek milyen fajta a kis kócos? :-)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2016. aug. 20. 14:03
 1/8 anonim válasza:
100%
Puli, csak meg van nyirva. Nem?
2016. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Amerikai csíkosmókus.
2016. aug. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs a fajtáját illetően. Az út szélén szaladgált, onnan szedtük fel. Chip persze nincs benne, se nyakörv nem volt rajta. Olyan 4-5 hónaposra saccoljuk a korát.

Vajon neki is olyan rasztás bundája lesz? Vagy nyírni kell? :-) Ha valakinek van ilyen kutyusa adhatna tanácsot ápolás ügyben :-)

2016. aug. 20. 14:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a kutyus puli vagy pumi féleség ... A bundája szerintem nyírva meg nem volt .. Az h a szőret h ápolod az nagyrészt attól fugg h hol tartanád ..Benti kutyinak nyirhatod is akàr mert telen sem fazik meg stb..
2016. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez egy puli, vagy annak keveréke. :) Érdemes nyírni, kevesebb a macera vele és a nyarat is jobban bírja.
2016. aug. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


És szerintetek most vágjam kicsit rövidebbre a bundáját, és megnő még a hidegebb időre. Vagy hagyjam, mert ez még kölyökbunda. Bár már szép fürtökben van.. :-)

Amúgy kinti kutyus lesz.

2016. aug. 20. 16:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés, de én még kölyök szőrnek nézem, most kezd átalakulni. Esetleg egy képet a fogairól tudnál csinálni? Hátha kiderül mennyi idős lehet. :)
2016. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Puli-pumi mix szerintem is, az enyém kb ugyanígy nézett ki, csak nem volt ekkora a szőre kölyökként, így a képeket látható szerintem pulisabb lesz.:)

5-6 hónaposra tippelném, szóval ez még a kölyökbunda, ne nyírd meg idén már. A helyedben én először is átfésülném az egész kutyát (tuti, hogy több tenyérnyi szőr ki fog hullani:D), aztán a filcesedő tincsek alját szétválasztanám, sajnos az én kutyám "hónaljánál", illetve tappancsánál is szép filces csomók alakultak ki idén nyárra (a nyíráskor ezektől megszabadult), pedig naponta-2 naponta fésültem, a sétán beleragadó növények miatt, meg mert nagyon összecsomódosik ennyi idő alatt is a szőre, és én nem szerettem volna, ha berasztásodik.

Egyébként mivel valószínűleg nagyon hosszú szőre lesz, ami a szemébe is bele fog lógni, így erre figyeljetek, az én kutyám szemébe folyamatosan beletapadtak a szőrszálak és egyfolytában begyulladt, folyt belőle a genny, így hiába van pulis beütése, a szeméből mindig kivágom a szőrt, ezt viszont már kölyök korban is el kell kezdeni, hogy szokja az ollót és ne akarja kikapni a kezedből, amikor a feje közelében matatsz vele, de ha nálatok szép a szeme külsőre, akkor lehet, hogy ez felesleges.:)

2016. aug. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!