Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hatékony a fojtó...

Mennyire hatékony a fojtó nyakörv?

Figyelt kérdés

Az én hibámból lenne rá szükség. Még kis korában nem tanitottam meg neki a laza pórázon való sétát. Igaz alég nehéz lett volna mert alig akart jönni félt a kutyáktól, ha valahol ugatott egy kutya másodzor nem mert elmenni előtte. Azóta vátlozott a helyzet (már nem fél kicsit se), mert mindig húz. Még csak fél éves (kan boxer), igy még vissza lehet tartani, de azért zavaró, hogy úgy megy mint egy béka. Szinte már ugrál úgy húz. Ezt csak a séta 3/-én csinálja utána már elfárad.

Tudom, hogy én hibáztam azóta meg is próbáltam kijavitani. Interneten olvastam különböző oldalakon, hogy mit kel csinálni. Meg is csináltam de nem igazán működik.

Tehát nem tudom, hogy a fojtó nyakörv működne-e.



2016. aug. 20. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

A fojtó nyakörv önmagában nem működik, illetve ha értesz hozzá, akkor nincs is szükség rá, sima nyakörvvel is megtanítható a kutya laza pórázon menni. Ha meg nem, akkor fojtóban is húzni fog.

Kutyaiskolát javaslok. Ott egyrészt megtanulod, hogy kezeld hatékonyan a pórázt, megtanuljátok a behívást, a kutyád más kutyákkal szocializálódik, amire nagy szüksége lenne.

2016. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Épp ez a bajom. Nincs itt a közelben kutyaiskola. Pontosabban túl mesze van. De azóta több kutyaával is találkozott közelről.
2016. aug. 20. 16:24
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

A fojtó nyakörv semmire sem jó.

A kutya ugyanúgy húz vele, csak közben fullad. Én inkább azt mondom, hogy szerez be egy hámot, az talán segíthet és vannak jó kutya nevelési cikkek és könyvet is lehet venni, csak sok türelem kell hozzá, de fél évesen még nevelhető.


Itt van néhány link :

[link]

(keresd meg oldalt azt, hogy tenyésztés kattints rá, majd szakmai cikkek és ott lesz a 4 Információk és ötletek a kutya laza pórázon vezetéséhez)


[link]


és egy kis érdekesség


[link]

2016. aug. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hámot tavasszal akarok venni. Eddig nem igazán mertem megvenni, mert nem tudom mekkora kell majd neki felnőtt korában. kulius k9 power harness-t néztem ki. Ahogy néztem szerintem a size 2 fog majd neki kelleni. igazából 1 hete már majdnem megvettem, csak nem tudtam rá próbálni mert nem volt ott.
2016. aug. 20. 16:48
 5/11 anonim ***** válasza:
A hámok állíthatóak :) legalábbis a legtöbb, de ha bemész egy kisállat kereskedésbe, és elmondod, hogy egy fél éves kan boxered van és hámot keresel hozzá akkor valószínűleg segítenek.
2016. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem hám kell ide és nem is fojtónyakörv.


Sima, erős szövetnyakörv vagy bőrnyakörv, hozzá 1-1,5 méteres pórázzal (NEM flexi) + egy kiválasztott módszer (mondjuk ahányszor feszül a póráz megállsz, amint lazít a kutya tovább indulsz)+ ennek betartása ÁLLANDÓAN, minden egyes sétán + rengeteg türelem.

2016. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a hám felesleges, abban biztos h nem fogod megtanítani a laza pórázos sétára.

egy jól használt fojtóval már egy alkalom után hatalmas javulást lehet elérni. jó időben kell rárántani (nem húzni) és rögtön kiengedni. továbbá az is fontos h nem mindig egy irányba kell rántani, hanem pl egyszer oldalra, másodszor felfele. ugye az pedig alap h már a legkisebb húzásnál reagálni kell és nem szabad ráhagyni.

2016. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Fojtó akkor kell, ha izomból nem tudod rendesen megrántani a kutyát, mert túl erős hozzád képest, vagy ha annyira megszokta a húzást, hogy érzéketlen lett a nyaka a sima nyakörvre. Akkor fojtóval sokkal kisebb mozdulatokkal lehet korrigálni, nem kell letépni a fejét ahhoz, hogy észrevegye, hogy történt valami. Szóval a híresztelésekkel ellentétben kellemesebbé teszi neked is és a kutyának is a folyamatot, nem kínzóeszköz.

De tényleg meg kell tanulni használni szakember felügyeletével, mert tapasztalataim szerint a gazdák 90%-ának még úgy is iszonyat nehéz elsajátítani a megfelelő mozdulatot. Egyedül ne állj neki, mert ha a fojtóban is ugyanezt nyomja, és arra is érzéketlen lesz, akkor jöhet a szöges, mert csak azt fogja már észrevenni. Az sem egy ördögtől való dolog, de azért ne juss el odáig, ha nem muszáj.

2016. aug. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hámot amíg húz a kutya felejtsd el. Nekem a lefordulgatás jött be, ha megelőz, elindulok a másik irányba. Fojtó van rajta mindig, de nem fojtóra kapcsolva, akkor teszem át a másik karikába, ha érzem, hogy most aztán szagot fogott, nem bírok vele (ez nagyon ritka, tüzelő szukánál esetleg). Amúgy tiltok minden olyan viselkedést ami húzáshoz vezet, pl jön egy másik kutya, ha elkezd húzni, utána azt sem engedem, hogy rám nézzen, lábam mellett kell elmennie mellette. Ha laza a póráz, akkor nincs tiltás, mehetünk mellette, ha meg a gazda nem kap szívrohamot az 50 kg feketeségtől, akkor lehet barátkozni.
2016. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
teljesen mind1, hogy hám, vagy fojtó nyakörv, vagy sima normál... Fojtó kutyával csak kicseszés... Vegyél egy normált. Elindulsz egy irányba (először lehetőleg egy kietlen részen kezd gyakorolni), és amikor az első mancsát a te lábad elé teszi, HATÁROZOTTAN azonnal ellenkező irányba fordulsz, és arra mész 2-3 lépést, majd újra vissza, és mész tovább az eredeti irányba. Ha netán oldalra kezd húzni, akkor oldalra fordulsz (ellenkező irányba, mint amerre húz). A ha jól csinálod, kb 10 perc alatt megtanítható ez. Ezt rendszeresen kell gyakorolni, és tökéletesen fog működni rövid idő alatt. Viszont csak NORMÁL pórázzal! Flexivel sose fog működni...
2016. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!