Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elviselhetetlen már a kutyám....

Elviselhetetlen már a kutyám. Mit csináljak? Mindent kipróbáltam.

Figyelt kérdés
Egyszerűen akárhányszor meglát annyira örül hogy elkezd ugrálni és mivel nagytestű kutya ez gondot okoz. Próbáltam azt hogy ellököm és elmegyek, hogy rálépek a lábára, mindent. Ebből csak annyit tanult meg h sokáig nem marad úgy csak felugrik és vissza, és ezt addig míg meg nem unja vagy rá nem csapok az orrára, de még akkor se mindig. Kibírhatatlan, és kapom is rá a megjegyzéseket hogy nem tudom megnevelni. De már mindent kipróbáltam mit csináljak???? Menhelyről hozott labi-vizsla kan. 1 éves. És le van mozgatva nem ez a baj..Valaki segítsen már, volt valaki hasonló helyzetben? Szemrehányásokat nem kérek és fölösleges is leírni mert nem fogom értékelni.

2016. aug. 20. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne várj gyors megoldást, eléggé rögzültnek tűnik a viselkedése.


A kutyák azért ugrálnak, hogy figyeljenek rájuk.Ha ellököd, rálépsz a lábára, rácsapsz, ráordítasz az is figyelem. Negatív figyelem, de figyelem.

Szóval ha ugrál, te elfordulsz tőle, kart karba téve, rá se nézel. Ezt orbitális hiszti fogja követni, még intenzívebb ugrálással, de kitartás! Előbb utóbb rájön, hogy ez dög uncsi és abbahagyja. Akkor lehet hozzá szólni.

Persze rögtön újra fogja kezdeni az ugrálást, te meg rögtön hátat fordítasz neki, de rá fog jönni, hogy mi az új játékszabály. Arra számíts, hogy néhány napig-hétig még be fog próbálkozni az ugrálással, de érezhetően kevesebb kitartással, rövidebb ideig.


Az ideiglenes kutyámat is ezzel a módszerrel szoktattam le. A szomszéd spánielt próbáltam, de sült nyulak a gazdái, nem gyakorolnak vele. Így most az van, hogy ha engem meglát, akkor nyugodtan várakozik, mindenki másnál meg ugrál és hisztizik.

2016. aug. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A menhelyen szokhatta meg mert onnan hoztuk, pár hónapja van nálunk de eddig még nem sikerült leszoktatni. De igyekezni fogok, csak nehéz nem figyelni rá mikor majd feldönt meg összekarmol. Szóval ez nem valami jó megoldás. De megpróbálom.
2016. aug. 20. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

NEM szó megtanítása.

Nyugodt viselkedés megtanítása.


Amikor előadja a kis műsorát, határozott NEMet mondasz, majd elfordulsz. Ha kell, akkor 10x elismétled. Amint befejezi az ugrabugrálást, na akkor megsimogatod, üdvözlöd. Ha újrakezdi, megint NEM.


Nyugodt viselkedésre meg úgy tanítod, hogy MINDIG kivárod, mire elfogadhatóan viselkedik és csak akkor kaphatja meg, amit akar (kaja, simogatás, labda, stb.).

Pl.ha ugat, mert ki akar menni. Nem elég ellökni meg ráordítani, hogy hallgasson, aztán kiengedni (kertbe pl.)hanem addig csitítod, amíg tényleg befogja. Utána még egy kis hatásszünetet tartasz na és AKKOR engeded ki.


A kutyának le fog esni előbb-utóbb, hogy célszerűbb hamar lenyugodni és figyelni, mert akkor hamar megkapja, amit akar (és a gazdi is megdicséri érte :D ).


Az hogy néhány hónapja veletek van, az semmi, ennyi idő alatt azért nem fog tökéletesre nevelődni egy kutya.A vizsla és a labrador is eleve hiperaktív kutya. És ne érdekeljen, más mit mond, elvégre a te kutyád, ne szóljanak be, nem ők nevelik. Te igyekszel, majd ez is sikerülni fog.

2016. aug. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ^^
2016. aug. 20. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!