Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudok segíteni szegény kutyuson?

Tudok segíteni szegény kutyuson?

Figyelt kérdés
A mamámnak van egy csivava keverék nagyon kicsi kutyusa. Most itt vagyok nála 1 hétig és körbenéztem kicsit. Azegénynek borzasztó állapotban vannak a metsző és szem fogai. Az alsó szemfogak közül 1 hiányzik és a metszők fele sincs meg, a többi meg borzasztóan fogköves, nagyon csúnyák. A blökinek jó az étvágya a csontot is el tudja rágni, kis haspók kutya. A másik kutya fogai egy minimális mértékig sárgák de mind megvan és szépek. Ugyan azt eszig. Elvinném orvoshoz de nagyon félek hogy ilyen mértékű romlásnál altatni kéne és egy ilyen apró kissé nyomott ottú kutyát megviselne. A kutyus nagyon fél idegen helyeken de barátságos szóval ha elvinném orvoshoz megviselné. A másik hogy még csak 7 éves. Nagyon elszomorodtam mikor megláttam a fogai állapotát :( mit tudnék tenni? (Az én kutyám is itt van őt is viszem majd fogkő leszedésre de ő egészséges és nagy testű, ha nem lenne itt eszembe sem jutott volna megnézni a fogait)

2016. aug. 21. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a rossz, hiányos, fogköves fogazat jobban megviseli, mint egy fogkőleszedés. Altatásnál a gyógyszert a testsúly alapján állapítják meg, nem lesz baja a kutyának. Természetesen egy jól felszerelt rendelőbe kell vinni, nem egy kijárós állatorvoshoz.
2016. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Falun? Jól felszerelt rendelő? Nem hiszem hogy van. Ha lenne nyugodtan vinném de az itteni orvos max az oltásokhoz ért. Egyszer el ittem hozzá a beteg tengerimalacomat. Annyit mondott nem lehet rajta segíteni és hali.... jól felszerelt rendelőbe nyugodtabban vinném csak kár hogy erre nincs....azért köszi. Egyébként nem látom hogy különösebben problémája lenne. Az étvágyával semmi gond, a nagyszemű tápot is lazán elrágja, a csontot is eszi. Szóval annyira nem gáz csak a mérete miatt féltem.
2016. aug. 21. 09:46
 3/6 A kérdező kommentje:
Légyszi válaszoljatok.
2016. aug. 21. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Megpróbáltam utána olvasni, hogy mi a teendő, de csak megelőzni lehet házilag, vagy csak én nem találtam olyan leszedési módszert amit itthon is lehet alkalmazni.


Mindenhol azt írják, hogy ilyen esetben már csak az állatorvos tud segíteni.

2016. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom és szívesen vinném orvoshoz csak nagyon félek hogy az altatástól baja lenne. Sajnos több gond is van vele, ha jól vettem észre köldöksérve van és sajna vak a jobb szemére (mikor megtaláltuk már elég szürkés volt) sajnos a kutya szépen mondva is ramaty állapotban van :( sajna most nem nagyon tudok mit tenni (még gyerek vagyok) van valamennyi zseb pénzem de nem tudnám finanszírozi az összes baja helyretételét. Viszont talán 2 év múlva már megtudom csinálni és meg is fogom. Sajna még oltásai sincsenek, még a kötelező sem. Már mondtam hogy majd én fizetem de nem engedik. Félek hogy az orvos esetleg kiszedné a fogait akkor különleges bánásmódot igényelne(amit a mamám nem telyesítene). Viszont ha az orvos meglátja milyen az egészségi állapota akkor mindent megcsinálna, ami jó de a szüleim kiakadnának. Köszönöm hogy utána néztél. Ami igazán érdekelne hogy mit csinálna az orvos a fogaival? És 2 év alatt mennyit romlana az egészségi állapota? Ami most van neki :kezdetleges szürkehályog, köldöksérv,fogkő, enyhe epilepszia szerű roham (csak akkor ha nagyon mrgijed valamitől megmerevedik a teste és nem tud megállni a lábán)


ezek ellenére boldog, nagyon szeret hízelegni, szereti az idegeneket, más kutyákat, játékos, nem riad vissza az ételtől sőt elég haspók habár soványka pedig rendesen eszik. Látszólag keveset rág de már kicsi kora óta ezt csinálta, eszembe sem jutott hogy a fogával lenne valami.

2016. aug. 21. 15:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Öreganyádnak minek állat ha ennyire telibesz*rja? Mond meg neki meg a szüleidnek, hogy komoly gondok vannak a kutyával és mielőbbi orvosi ellátásra szorul. Ez nem így működik, hogy hagyjuk az állatot szenvedni csak mert lusták vagyunk.. Vigyétek el minnél előbb orvoshoz ezt nem lehet halogatni ennyi eszetek legyen már könyörgöm. A sérve is és a szeme is két év alatt százszor rosszabb lesz. Az meg, hogy még a kötelező oltásai sincsenek meg szegénynek egyenesen felháborító. Remélem legalább foglalkoztok vele és enni, inni kap az a szerencsétlen kutyus.
2016. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!