Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megtanítani egy...

Hogyan kell megtanítani egy kutyát laza pórázon sétálni?

Figyelt kérdés
2016. aug. 21. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Leginkább megmutatni lehet.

A lényeg, hogy ha nem laza, (bármilyen irányba) megállsz, fegyelmezed.

A jutalom pedig maga a laza póráz.

2016. aug. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más válik be, nekem az hogx visszarántom és leszídom, de a másik kutyámnál az vált be hogy megfordulok a másik irányba
2016. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:
100%

Az attól is függ hány hónapos vagy éves a kutyus. 9-10 hónapos kortól lehet vele elkezdeni a fegyelmezést, amikor már kinőtte a "gyerekkort".


Ne használj teleszkópos pórázt, mert az arra csak jó, hogy a kutyi, addig szaladjon, amíg a póráz engedi.


Ha nincs vegyél erre megfelelő pórázt, a boltban kapsz segítséget erre vonatkozóan.


A kutyus a bal lábadnál üljön mielőtt elindulsz vele.

A pórázt lazán tartva a bal kezeddel fogod, és a másik végét a tested mellett a jobb kezeddel fogjad. A póráz ne feszüljön a tested előtt.


A kutyi tökéletesen figyeljen rád.

Ha lehet ne terelje el a figyelmét egy másik kutya esetleg macska, vagy a jövés-menés az utcában.


Indulásnál, használjad az "indul" vagy "mennyünk" vezényszót.

Az első lépéseknél nehezebb fegyelmezni.

Nem kell sokat mondogatni neki, csak 4-5 alkalommal 10-15 percig naponta.

Ennyi legyen a gyakorlás időtartama naponta kb.

A feje a térdednél legyen ne előrébb, mert az arra készteti, hogy húzzon.

A lényeg, te magad legyél a falkavezér, és ne ő akarjon az lenni.

Legyen nálad a kedvenc száraz (ha azt eszik), eledeléből, vagy vegyél jutalomfalatkákat.


Ezzel jutalmazzad.

Ha elfárad akkor lefekszik és nem akar semmit csinálni.


Nem kell nyaggatni, játszatok és ha akkor sem akarja csinálni másnap folytassátok, addig míg lassan, sétálva elindultok.


Az a legjobb, ha figyelmesen a szemedbe néz, várva az utasításaidat. Nem minden kutya igényli ezt.

Vannak flegmatikus kutyák is!


Ha valamerre elkalandozik a figyelme, és húzni akarja a pórázt, hogy odaszaladjon, amit meglátott, akkor használd a "fujj rossz" vezényszót.


Az a legjobb,(de ez már a gyakorlások végén lesz), amikor a bal kezeddel elengedheted a pórázt, (és lazán a jobb oldaladnál legyen a póráz másik vége), de a kutyus akkor is a bal oldaladnál sétáljon, mert így tudsz a későbbiekben, a járdán lévő gyalogosforgalomban biztonságosan gyalogolni vele, természetesen szájkosárral (annak a viselését is meg kell tanítani vele).


Én így emlékszem vissza a 15 évvel ezelőtti kiképzésre.

Ha tévedek, vagy azóta más lett a protokoll, esetleg kihagytam fontos dolgokat, akkor bocsi azoktól akik jobban tudják.

Röviden ennyi jutott eszembe.


Minden a kölcsönös bizalmon alapul!


Sok sikert hozzá!

2016. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:

Így visszaolvasva egy fontos dolog kimaradt.

Csak finoman ránts meg a pórázt a bal kezeddel, ha húzni akar, és akkor mond neki a "fujj rossz" vezényszót.

Ebből világosan érteni fogja, hogy nem jó amit csinál.

2016. aug. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:

Itt egy link.


[link]

2016. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kutyafüggő. Nálunk a rántás, szidás csak pillanatnyi sikert hozott. Ha megfordultam vele, akkor arra húzott. Jelenleg úgy néz ki - lekopogom - ,h a jutalomfalatkás módszer lesz a nyerő. Csak akkor indulunk,ha ő nyugodt. Mondom neki,h "mellettem". Először az első 5 méter után, amit így tett meg, adtam a falatkát. Amikor adtam neki, akkor is mondtam,h mellettem,h értse,h miert kapja. Ha húzott megálltam, addig nem indultunk, amíg nem lett nyugodt. És persze ekkor nem kapott falatot. Aztán a távolságot szépen tudtuk növelni 2 jutalomfalat között. Főleg az elején folyamatosan mondtam, h "mellettem, szépen, ügyesen". Most már ezt is ritkábban mondom, és egész utcákat sétál szépen mellettem, laza pórázzal, két jutalmazás között.

Ki kell ismerni a kutyust 😊. Sok sikert!

2016. aug. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!