Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyiből megértette?

Ennyiből megértette?

Figyelt kérdés

A papámnál van egy nagy németjuhász.Attól félek,higy bántaná a szomszéd macskáit.Ma hallottam,hogy ugat,az udvar ház elötti részénél ugatta a szomszéd kiscicáját,én odamentem,a nyakőrvénél fogva elrángattam onnan,de úgy,hogy nyüszített és rácsaptam párszor az orrára.Amikor elmentem,megint hallom az ugatást és ez megint megtörtént.Amikor harmadszorra mentem oda,akkor már elfutott.De rácsaptam a nyakára,amíg futott.Utána már nem ugatta a macskát,csak nézte.De azárt elkergettem onnan.Eközben többször odamentem a macskához a kerítéshez,a kutya jött utánam,de csak a ház sarkáig.Közelebb már nem mert jönni.Felmentem a házba.Pár perc múlva kinéztem az ablakon,láttam hogy megint ugatja,odaszóltam és a kutya elfutott.Pár perc múlva megint kinéztem,akkor nem ugatta,csak nézte a macskát.Meglátta,hogy kinéztem és elfutott.

Ebből megérthette,hogy semmiképpen sem szabad a macskát megugatni?És ha úgy ugatta a macskát,higy csóválta a farkát,akkor az mit jelent?



2016. aug. 21. 20:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ebből annyit értett meg, hogy a macska veszélyt jelent (mert elhúzod tőle) és azt, hogy a macska miatt ütöd.
2016. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Akkor hogy tanítsam meg neki,hogy soha,semmilyen körülmények között nem szabad egy macskát megugatni?
2016. aug. 21. 22:16
 3/32 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk csak ritkán ugat de mikor rá kezd rá szólok, de a szüleim mindig mondják hogy hagyjam már azért van a szája hogy ugasson. Jó mondjuk nem jó ha egész nap ugat de gondolom sétáltatva nincs és te még ettől a kis szórakozástól is megfosztod.
2016. aug. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Sokszor megsétáltatom.De ugye még mindig nem az én kutyám,én csak heti szinten látom.Nem az a bajom,hogy ugat,hanem az,hogy a macskát ugatja.
2016. aug. 22. 12:09
 5/32 anonim ***** válasza:
Ha heti egyszer látod, akkor úgysem fogod tudni leszoktatni, akkor meg hagyd békén szegény kutyát. Ha vele vagy ne csapkodd, hanem inkább játsz és foglalkozz vele, vidd sétálni. Miért baj ha megugatja a macskát?
2016. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Mert én egy nagy macskaszerető ember vagyok,mindig akartam egy cicát,csak nem lehetett,mert a szüleim utálják.Egyszerűen csak nem akarom,hogy a kutya rossz szemmel nézzen a macskára.Mert ki tudja,hogy mit csinálna ha nem lenne ott a kerítés.Azt akarom,hogy megértse,hogy a macska szent állat,még csak rossz szemmel sem szabad rá nézni.Inkább barátkozzon össze vele.

De ha úgy ugatja a macskát,higy csóválja közbe a farkát,akkor bántaná?Amúgy szelíd kutya

2016. aug. 22. 18:44
 7/32 anonim ***** válasza:
A macska nem hülye, nem fog átmenni a kutyához, hogy a kutya mit csinálna vele, arról fogalmam sincs. Amikor beköltöztünk, nálunk is macskák tanyaztak,nem sokáig, szerencsére a kutya elzavarta őket. De te heti egy csapkodással nem fogod megnevelni a kutyát. A kutyát nem szereted, hogy bántod?
2016. aug. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Ja, és a kutyám nem bántott egy macskát sem, csak megkergette őket, azóta nem is jönnek át. Ismétlem, a macskák nem hülyék, ha cicázni szeretnél menj át a szomszédhoz, mert ha hozzatok szoknak a macskák az nagyon nem jó, a kutyák megeszik a macska kakit és betegek lehetnek tőle.
2016. aug. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
A kutyának csak az ember szent....attól hogy te szereted a macskákat a kutyának miért kéne istenítenie őket?? Ilyen baromságot még nem hallottam. Had ugassa ha nem ugatná őket akkor sem menne oda a macska. Nekem mind a 3 kutyám ugatja az idegen macskákat, csak a saját macskáinkat tűrik meg....normális hogy ugatja őket. És ha a macskát látva elvered akkor utálni fogja őket és havát téved egy cica megeshet hogy szét tépi...de te tudod.
2016. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
De ha pont akkor fegyelmezem meg,anikor a macskára ugat,nem az kéne tudatosulni benne,hogy a macskát nem szabad ugatni?Valahogy csak meg lehet vele értetni,hogy azt nem szabad
2016. aug. 22. 20:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!