Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermant vagy Magyarvizslát...

Kovacsm03 kérdése:

Dobermant vagy Magyarvizslát vegyek?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék egy dobermant csak azt olvastam hogy első kutyának nem ajánlott ezért kicsit megingodtam és most inkább a vizslára hajlok jobban.

2016. aug. 22. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Ha a vizsla felé hajolsz jobban, akkor ne is gondolkozz. A doberman kissé makacs kutya, de természetet figyelembe véve nem sok különbséget találsz a két kutya között.

Mindkettő sportos, házőrzés céljából inkább a dobermant, míg a sportoláshoz a vizslát ajánlom.

Én a helyedben a dobermant választanám. Nagyon szép, okos kutya, és első kutyának annak nem megfelelő, aki nem tud bánni a kutyákkal. Ilyen esetben nem is akarj kutyát.

Remélem tudtam segíteni.

2016. aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a kettő közül dobermann, ezek hiedelmek hogy nem való első kutyának, aki nem tud bánni a kutyákkal annak mindegy hányadik kutyája vagy milyen kutya. Egyébként mind a két fajtával érdemes kutyasuliba menni :D ott pedig együtt tanultok szépen mindent
2016. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, azt mondják, hogy a kutya tükrözi a gazdája személyiségét. A régi mondás szerint: hasonló a hasonlónak örül (latinból fordítva). A kutyád alapján fog téged megítélni egy idegen. A kutya-választási tanácsok pedig 100 éves tapasztalatok alapján álltak össze.
2016. aug. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A dobermann munkakutya (személyvédelem elsősorban). Pörgős, értelmes, kissé konok tud lenni, de a gazdáját imádja. Kutyákkal általában domináns, ezt kiskorától kordában kell tartani.

A vizsla vadászkutya. Ő szintén pörgős, de könnyebben kezelhető, nevelhető.

Mindkettő csak úgy tartható, hogy alapvetően a helye a lakásban van (ideális esetben kertes ház, szabad ki-be járással).

Lehet dobit is vállalni első kutyának, de csak akkor, ha vállalsz vele kutyasulit, lehetőleg munkakutyás szemléletűt, ahol értenek is a fajtához.

2016. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első kutyám doberman volt. Közel sem annyira problémás, mint ahogy azt állítják, de a kutya iskola elkerülhetetlen.


Képzeld el amikor egy ilyen kinézetű és hírrel rendelkező kutya neveletlen, esetleg szökdös vagy rángat a pórázon, nem túl bizalom gerjesztő.


A másik fontos dolog a szocializáció. Szerintem ezen a téren sokkal több odafigyelést igényelnek, mint a többi kutyafajta.


Most vizsla keverékünk van egy menhelyről hoztuk el majdnem egy évesen.

Sokkal több a mozgás igénye mint a dobermanunknak volt, kiásta anyum rózsáit ezenkívül szét tépte a hintaágy párnáit.

Mostanra már lehiggadt és sokkal kezelhetőbb is, de az elején sok gondunk volt vele.

Barátságos, jól kijön a többi kutyával, és nagyon jó házőrző.


Szóval mindkét fajnál vannak pozitív és negatív dolgok, de odafigyelése mind kezelhető.

Itt inkább az a kérdés, hogy mennyire veszed hamar észre a problémákat és hogy kezeled őket.

Egyik fajtánál sem lehet azt mondani, hogy ráér.

2016. aug. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen más személyiségük van bár sajnos mindkét fajta elkorcsosult a divatossag miatt, a dobik messze nem olyanok mar mint régen (sajnos),a vizsla valahogy megis "kezdokutyasabb" , fizikálisan is sokkal könnyebben megtartható porazon,plusz nem túl magas az agresszioszintje sem,nehezebb antiszocca, bizonytalanná is tenni
2016. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!