Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin dog, vagy Cane Corso?

Argentin dog, vagy Cane Corso?

Figyelt kérdés

Unokatesommal osszekoltozunk. Kicsi korunk ota imadjuk a kutyakat es kutyakkal is foglalkozunk. Szeretnenk venni. kutyakat,ugyanis nemreg pusztultak el. tizen eves kutyaink. En kutyas tapasztalattal rendelkezem ,ahogy ö is: en: nemet juhasz

.beagle,magyar vizsla,amstaff ,unokagugom

pedig: leonbergi,tacsko,fila kutyas

tapasztalattal rendelkezik. Imadunk

mozogni,kirandulni,futni,setalni,biciklizni szoval

a kutya mozgatasaval nem lenne baj,viszontnem tudjuk ,hogy Cane Corso,vagy

Argentin dogot vegyunk-e?! Velemeny? Ajanlat?


2016. aug. 22. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha kutyákat szeretnétek venni, akkor szerintem mindkettőt megvásárolhatjátok. A két kutya között nagy különbségek nincsenek. A cane corso harci kutya, az argentin dog vadászkutya. Természetük között nem biztos, hogy sok volna az eltérés.Testfelépítésben, táplálásban, mozgásigényben szintén ott van a két kutya.

Ha csak egyet szeretnétek, akkor inkább a cane corso-t ajánlom. Családkedvelőbbnek tartom, és valamivel szebbnek is, mint az argentin dog-ot.

2016. aug. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Cane Corso-nk még nem volt de Argentín dogunk már volt. Inkább az Argentín dogot ajánlom, nagyon családszerető és kis gyerek mellé is jó! A 3 éves kisöcsémmel nagyon jól kijött, játszottak és vigyázott rá a kutyus! Mozgásigényes de ahogy olvastam a leírásban ez nem nagy baj. :)
2016. aug. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Aktív életmódhoz inkább az argentin dog...sokkal mozgékonyabb. Cane Corsonál sok vonal nagyon nehéz csontú, ezáltal nehezebben mozog.
2016. aug. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!:) :)
2016. aug. 22. 12:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tartottam személyesen egyik fajtát se de mindkettőbe gondolkozom . Az argentin dogról annyit el kell mondani hogy csakis nagyon jó kennelböl kell venni mert hát a fehér kutyák (bullterrier) hajlamosak vakságra vagy süketségre . Evvel nem azt mondom hogy beteges csak erre figyeljetek.

A cane corso-t ismertem személyesen . A gokartfarmon volt egy ilyen kutya ahova sokat jártunk. Szegény mára már elpusztult :( A világ legjámborabb teremtése volt . Ott áltunk és figyeltünk valamit már nem emlékszem. Megfordultam és ott lihegett mögöttem . Akkorát ugrottam mint a franc. Aztán odanyomta a nagy bucli nyálas kis fejét hogy simizzem már meg :D annyira aranyos volt :) nagyon jámbor kutya volt . Nem akarok tobbet meselni mert így is hosszú lett de remélem azért segitettem :)

2016. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Gyanús, hogy ennyi idő alatt ennyi kutyát elfogyasztottatok...
2016. aug. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5. kommentezo . koszonom a valaszt :)


6.komizo: Ismeroseinknek illetve baratainknak voltak ilyen kutyaik. nekem csak amsaffom es vizslam volt(egyszerre)

Unokahugomnak pedig szinten egyszerre

Leonbergije es tacskoja. Mi a tobbit csak

segitettunk kikepezni. Naponta jottek hozzank

es segitettunk kikepezni oket. nem csak egy-

egy ,hanem sok egyeddel volt mar

dolgunk.ezert mondtam a kutyas tapasztalattal

rendelkezest,illetve mind a ketten. kutyakikepzok vagyunk. :)

2016. aug. 22. 13:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyesületnél, sulinál vagytok vagy csak random?
2016. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Corso gazdi vagyok, róla tudok csak nyilatkozni. Igazi bújós "kiscica" a gazdival, viszont az enyém legalábbis elég lusti. Meleget elég nehezen viseli. Területét ösztönösen védi, arra sosem tanítottuk, mindenki fél tőle a környéken, de ahogy megjelenünk elhallgat, akit beengedünk, azzal rögtön haverok :) Szerintem egészségesebb fajta mint az Argentin Dog, de ebbe lehet hogy majd megcáfolnak. Sose volt dominancia problémánk eddig, de még csak kamasz kutya. Nyáron ha mozog, durván folyik a nyála. Igazából nem tudom mire vagy kiváncsi, ha kérdezel szívesen válaszolok legjobb tudásom szerint.
2016. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is vegyétek mindkettőt mert ha elköltöztök és nem laktok majd együtt akkor vita lehet meg jobb a kettő ilyen esetekben.
2016. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!