Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mégis mi lehet? Sürgős vag...

Ez mégis mi lehet? Sürgős vag nem annyira?

Figyelt kérdés
A kutya fogàn valami kremes szinű vékony valami van. Vékony rétegben de olyanvkemény mint a foga. Nem csak sárgás elszineződés. A fogait kb 2-3 hónapja váltotta ez valami nagyon gyorsan alakult ki. Lehet hogy fogkő de a gugliban talált képekre nem hasonlít. Orvoshoz még a héten elviszem de szeretném tudni hogy mi lehet az és mennyire sürgős. Tápot eszik kevéske jó minőségű konzervvel. Viszont nem nagyon rág a hátsó fogaival( már egész kicsi korában is alig használta őket) arra gondoltam hogy veszek neki kutya sogkefét. Szerintetek mi lehet? Már többször is feltettem a kérdést de használhaó választ még nem kaptam :(

2016. aug. 22. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el állatorvoshoz, megnézi, leszedi és elmondja a teendőket. Senki sem látnok, hogy leírás alapján pontosan megmondja, mi van a kutya fogával.
2016. aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem fogkefe kell, hanem rágni való.

Attól függően, hogy milyen méretű a kutya: marhacupák, nyers csirke-pulykanyak,kopogósra kiszárított megfelelő nagyságú kenyércsücsök.

2016. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem vicccből írtam a fogkefét...katam egy linket amiben le van írva ogy vannak kutyák akikben nincs meg a rágasi ösztön...látszólag a miénknek nincs, már kicsi kora óta a tápot is alig ette,pedig a fogainak semmi baja nem volt. Sokszor kap szárított csontot de azt is mindig metszőfoggal tépkedi, avjátékait is leginkább metszőfoggal rágja a hátsókat valamiért nem használja, még a fogváltása alatt sem rágott meg semmit. Ezért mondtam a fogkefét. Igen tudom hogy az orvos tudja csak 100% ig de azért örültem volna ha előtte kicsit informál valaki, kioktatást nem kértem....
2016. aug. 22. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!