Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier, bichon...

Yorkshire terrier, bichon bolongase vagy esetleg boszton terrier?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket válasszam???Nagyon nagyon nehezen tudok dönteni.Mindeggyik kutya után részletesen utána olvastam.
2016. aug. 23. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

1. Ha a nevüket nem tudod normálisan leírni, akkor kétlem, hogy rendesen utánuk néztél volna. :/

2. A ,,boszton" terriert ajánlom (csak a saját nevemben beszélek), mivel nem szeretem annyira az ilyen törpe lábtörlőket.

Nem tudom, hogy neked mi a véleményed, nem írtad, hogy melyik felé hajlasz jobban. Izmos, közepes mozgásigényű kutya. Ha emellett döntesz, akkor ne fáraszd ki nagyon, mert kicsi az orrlyuka és nehezen kap levegőt. Vannak egyedek, amik esetleg hiperaktívak, ne hagyd, hogy túl sokat mozogjanak egyszerre!

Sétálni minden nap elviheted.

Mivel faj kutya, én a márkásabb tápot ajánlom.

2016. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen az élet stílusod?

Mennyit mozogsz egy nap?

Hol élsz?

Mennyi időt tudsz rá szakítani egy nap?


Tedd fel magadnak ezeket a kérdéseket, majd olvas utána, hogy ezek a fajták mit igényelnek.

Napi fésülést? Hetit? És a sétával mi lesz? Elég fél óra vagy kell az egy akár másfél óra? Mennyit kell velük játszani? Ellesz egyedül, ha hosszabb időre el kell mennem?


3 olyan fajtát írtál ki ami ilyen téren teljesen különbözik, úgyhogy először ezekre a kérdésekre adj választ.


Na ha ez megvan akkor valószínűleg már meg is találtad az ideális fajtát.


Pll.: Egy olyan kutyát keresel, amivel hosszabb sétákat lehet tenni, nem veri fel a szomszédokat, van időd a bundája ápolására és a játékra, akkor a válasz : Bichon Bolognese


Oké meg van a megfelelő fajta utána is olvastál, de azért mielőtt döntesz keres fel egy tenyésztő (telefon, e-mail) és kérdez rá az olyan dolgokra amik érdekelnek.


Pll.: Milyen időközönként ajánlott állatorvoshoz vinni?


Még ha később nem is tőle választasz kutyát örülni fog neki, hogy mielőtt magadhoz veszel egy élőlényt rendesen utána jártál a szükségleteinek.

2016. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát ahogy feltettem magamnak ezeket a kérdéseket ugy a yorki ami hozzám illene
2016. aug. 23. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:

# 2


A yorkik aranyos kis energia bombák :)


Ha emelet a faj mellet döntesz akkor egy játékos családi kutyust kapsz, de ezekre figyelj:

- Sokat ugatnak néha ok nélkül, odafigyeléssel valamilyen szinten le lehet róla szoktatni.

- Okos kutyák, de nagyon makacsak. Amikor neveled figyelembe kell venni, hogy ha ráun az egyik feladatra, akkor nincs az-az isten ami ráveszi, hogy megcsinálja.

2016. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem ajánlok yorkit... 3-4 év után (a nagyja) teljesen megbolondul és ugat, harap személytől függetlenül.

Ezt tapasztalatok sokaságának segítségével mondom.

Nagyot csalódtam a fajtában, de ha egy ilyen tipikus szőrpamacsot akarsz, akkor ott van a bichon. Nála viszont hajlamos a faj vakságra, süketségre.

Inkább a ,,boszton" terriert ajánlom.

#1-es válaszoló vagyok.

2016. aug. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!