Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen húst etettek a BARF...

Okrwdw kérdése:

Milyen húst etettek a BARF étrendben?

Figyelt kérdés

Elsősorban a hús minősége érdekelne. Emberi fogyasztásra való húst etettek a kutyával, vagy a "kutyás boltban" kapható kimért, fagyasztott dolgokat viszitek?


Most barátkozok a BARF etetéssel (hamarosan érkezik hozzám egy nagytestű kutya), és nagyon szimpatikus. Még a nyer hússal csak-csak megbarátkoztam, viszont amit állateledelesnél lehet venni kicsit szagos, fagyasztott húst is oda lehet adni nyersen?


2016. aug. 23. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Véres mócsingos húst, ami csak akkor nem alkalmas emberi fogyasztásra, ha a boltos már lerohasztotta..

Egyébként nagykertől, vágóhidaktól is lehet rendelni frissen.

Ez technikai hulladék, már ahol nem dolgozzák fel pl parasztkolbászba, és kb 350 ft bruttó a kilós nagyker ára.

Tavaly még henteskedtem maszek boltokba, onnan tudom.


A frissel jobban jársz mert mégha meg is kell venned egyszerre 20 kilót is átválogatod, kizacskózod kilónként a javát és pörkölthöz simán jó, mehet a fagyasztóba.

2016. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

Annyit érdemes tudni, hogy ami vágóhidakról kijön az mind emberi fogyasztásra alkalmas, mert ami nem azt veszélyes fertőző hulladéknak minősül és szigorúan el kell különíteniük. Ha ezt megszegik, bezárják érte a kócerájt uh erre azért oda van figyelve. A nagykereknél viszont már előfordul stikli, hogy az új közé bekeverik a régit, dehát ez ilyen. Kereskedők, el kell adniuk, a kisker is megcsinálja még ettől cifrábbakat is.

Aztán persze mosolyogva szolgálnak ki!

2016. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Adószámos magánszemélyként már tudsz vásárolni nagykerből is húst.

Aztán max megbeszéled, hogy kevesebbet írjanak már a számlára, mert elképzelhető hogy az áfáját majd be kell fizetned (jelenleg 5% sertésre), de még úgyis megéri.

De ha gyakran vásárolsz, megcsinálhatod azt is hogy 3 ból 1 vásárlásról nem is kérsz számlát. Vannak kiskapuk és többnyire azért rugalmasak.

2016. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát én nem venném meg azt az állateledelestől, amit leírtál.
2016. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!