Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe tacskó vagy csivava?...

Törpe tacskó vagy csivava? Melyiket és miért?

Figyelt kérdés

Mindenféleképpen kistestű kutyust szerettünk volna,ez a két fajta maradt (10közül) :D

Személyes tapasztalatokra,véleményekre lennék kíváncsi!

Köszi előre is!!! :D



#kutya #tacskó #csivava #kistestű #törpetacskó #kanichen tacskó #chiachuahua
2016. aug. 23. 21:12
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Ja és persze tudom,hogy két teljesen különböző fajta,de ezek tetszenek!

Természetesen fajtatiszta,törzskönyves kutya lesz! :)

2016. aug. 23. 21:15
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Nekunk volt egy szalkasszoru tacskonk, o baratsagos volt, de elegge onfeju. Csivavaja a baratnomnek volt, az minden ferfit megharapott, csak a noket viselte el. Kinezetre biztosan a tacsko, szerintem a csivava ronda!
2016. aug. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
17%

nekem volt mindkettő

a tacskó nagyon nyugodt kutyus volt de a postást megharapta és kis bújós volt, de ha kitúrta a csivava belenyugodott :/:)

a csivava is nagyon édes de qgresszívabb a gazdájával sztem nem olyan értelmes de nagyon féltékeny és szeretet éhes és kis bolondos

2016. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én is tacsipárti vagyok
2016. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
9%
A tacsikat nem ismerem. Nekünk csivavánk van,kis harcias. Ha valaki megy az utcán közelebb hozzá, elkezd ugatni, vagy hall valamit kintről és szintén elkezd ugatni. Nagyon aranyos, játszós, de egy igazi kis házőrző.
2016. aug. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 bollocks ***** válasza:
84%
Utolsó: akár meg is nevelhetnéd...
2016. aug. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ti mit tudnátok nyújtani neki? Mennyit tudnátok foglalkozni vele? Vinnétek suliba?
2016. aug. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Kettő közül a tacsit választanám, a csivava nekem nagyon nem szimpatikus. Túl pici, túl törékeny.
2016. aug. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat Mindenkinek!!!

#7-es

Családi kutya lenne,benti tartással 6-7 órát kellene egyedül lennie,napi 3* séta(+futkározás,labdázás),és mellette tanítás..

Viszont egy bökkenő van a dologban van 2 törpenyuszink természetesen összelennének szoktatva,különszobába lennének,sose lennének egyedül...Emiatt szerintem hiába tetszik jobban a tacsi,a csivava a befutó vagy nem feltétlenül?

2016. aug. 24. 08:39
 10/19 Platypus ***** válasza:
94%

A tacsi kotorékeb. Nyulak és más hasonló üregben lakó állatok elintézésére tenyésztették ki. Nem lehetetlen persze összeszoktatni a nyulakkal, de keresni kell a nagyobb kihívást jelentő fajtákat. Meg a tacsik amúgy is hajlamosak önfejűségre.

Csivavából iszonyat sok félrenevelt példány van, mert a kinézete miatt az átlagember nem képes kutyaként kezelni. De amúgy társasági kutya, papíron kifejezetten könnyen szocializálható fajta(hülye gazdásat és szaporított ideggyengét leszámítva).

2016. aug. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!