Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jutalomfalat egyáltalán nem...

A jutalomfalat egyáltalán nem motiválja a kutyámat, mit javasoltok? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Elkezdünk iskolába járni, előtte koplaltunk két napot, kondícionáltuk klikkerre, és otthon, illetve az ismerős parkban kiválóan működött minden. Aztán kimentünk a suliba, és ott bemutatta legrosszabb arcát, egyáltalán nem hallgatott rám, nem tudtam behívni, a jutit kiköpte, és egyáltalán is átlagon felül sz.a.r.t. az egészre magasról.


Ezért aztán koplalásra ítélték, és most csak azt eheti, amit kézből kattintás után kap. Látom rajta, hogy nagyon éhes, kétségbeesetten szaglászik a kuka körül, a földet nyalogatja, de az utcán még mindig kiköpi a jutit, és ugyanúgy nem figyál rám, és húz, mint a suliban, pedig múlt csütörtökön kajált utoljára normálisan. Mikor fog annyira megéhezni, hogy az utcán is szépen puncsoljon a jutiért?


Nincs valami ötletetek? Mit csináljak? Most már kezdem sajnálni szegényt...


2010. ápr. 20. 16:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát bocsi de szerintem válts iskolát... A kutyaiskolába pont azért megyünk hogy ezt kineveljék a kutyából és nem azért hogy parádézzunk az első perctől fogva. Meg kell találni aztg amit nagyon szeret és bármit megtenne érte. Játék stb... Ha már többször mész az iskolába akkor megzsokja és nem lesz neki olyan érdekes...
2010. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is válts iskolát. Ugyanis ez az éheztetős dolog arról kéne szóljon, hogy tanulás után kap vacsorát a kutya, így rá tudsz apellálni arra, hogy éhes. De az is lehet, hogy a te kutyád mással motiválható. Pl. labdával, ahogy előttem is írták. Vagy az is lehet, hogy az a jutalomfalat nem az igazi, ki kell próbálni több félét. Mit adtál most neki eddig? Plusz az iskolában lehet annyi új inger érte, hogy az sokkal érdekesebb volt neki, mint a kaja. Ez esetben hagyni kell tanulás előtt kicsit játszani a kutyát. Vannak sulik, ahol a foglalkozások előtt erre adnak lehetőséget. Valamint az is lehet, hogy így lázad a kutyád és ezzel a viselkedéssel akar próbára tenni téged, amit nem szabad hagyni. Ha ez jó iskola lenne, akkor nem azt mondanák, hogy éheztesd, hanem megmutatnák, ,mit kezdj egy ilyen helyzettel...
2010. ápr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

szia! melyik suliba jártok? mi a vizslámmal jártunk suliba, ugyanilyen módszer, koplalás, klikker...azt tudom mondani, hogy olyan jutalomfalatot vigyél neki ami ellenállhatatlan, mi például sült máj, jó minőségű virsli, sülthusi kis kockákra összevágva ilyeneket vittünk

amúgy van két könyv, Korom Gábor: Neked ugatok! és Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! ezeket nagyon ajánlom, rengeteget segített nekünk is, már a középfoknál tartunk, csak sajnos el kellett halasztani a vizsgát, mert elkezdett tüzelni a drága, de hamarosan az is meglesz :) sok sikert!

2010. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Mi is a kutyasuliba járunk, a neked ugatokot olvastam, illetve egy másik klikker könyvet is, amit Nóra fordított (de nem ő írta), na meg konrad lorenz társunk a kutya című klasszikusa is meg volt. Szerintem a kutyasulinál jobbat nem nagyon találnánk az országban.


Az elsőnek: nem parádézást értünk közös munka alatt, hanem olyasmit, minthogy rámnéz ha kimondom a nevét, illetve odajön ha hívom. Egyelőre az is tökéletesen elég lenne, ha az utcán rám figyelne. De ehelyett kiköpi a jutit :(


Másodiknak: Klikkerrel tanulás közben kapja a jutit, tehát rámnéz, klikk+juti, Leül, klikk+juti... tehát nem csak úgy öncélúan koplal, hanem az az egy módja van a kaja szerzésnek, hogy rám figyel, és azt csinálja amit mondok neki. Egyébként pontosan tudja mi az, hogy ül, meg fekszik, meg megállsz meg ilyenek, de egyelőre ez nem lenne elvárás, pusztán annyi, hogy jöjjön rá, hogy rám kell nézni, mert nálam van a kaja, és ha rámnéz megkapja. Na ez az ami az utcán nem megy, és bár meg tudom állítani megállsz paranccsal, de ha klikkelek utána, és tolnám a kaját, kiköpi.


Amúgy szerintem is a határokat feszegeti, mert bulldogból van, de jó lenne valami tipp, hogy mégis hogy tudnám rávenni, hogy figyeljen rám.

2010. ápr. 20. 17:25
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt értem a aparádézás alatt hogy ne kívánd hogy elsőra hozzád menjen és rádnézzen amikor a kutyaiskolában vagytok... Ilyen egyszerű dolgokat sem lehet azonnal elvárni a kutyától.. Az meg hogy nem fogad szót az utcán sem... Hát szerintem akkor túl keveset sétálsz vele és lehet nem pont a legerősebb fölötte a helyzeted.
2010. ápr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Korábban az utcán szót fogadott. Előtte jövök megyek az ajtón, bármikor belenyúlok a kajájába, nem eszik, míg nem mondom, hogy ehet, nem alszik ágyban, nem jön kanapéra, és rohadt idegesítő, hogy mindenkit leoltanak itt a kutyások...


Ez a jutalom falatos huza-vona böki a csőrét szerintem, illetve sérti a konok-büszke bulldog agyát.


Nem az első kutyám, a korábbiakkal fel sem merült, hogy szükség lenne iskolára, mert tökéletesen működtek, de vele nem jutok dűlőre, ezért döntöttem két év után mégis úgy, hogy elmegyek vele iskolába. Nyilván idős is a kutya, és próbálom megoldani a problémát, de ez a kitartás amivel küzd az ellen, hogy átvegyem az irányítást egészen megdöbbentő. Két nap nem evés után a többi kutya suliban (ugyanazon a kezdő tanfolyamon) visszajön a kajáért, és leül, és szembe néz, és aztán mehet mindenki szaladgálni. Én az enyémet nem tudom behívni sem.

2010. ápr. 20. 17:35
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

harmadik vagyok, ennél jobb sulit valóban nem találsz:D amúgy a "bemutatkozás" című dologgal még nem próbálkoztatok?

ezt sok kutyával meg szokták csinálni, aki nincs tisztában azzal, hogy nem ő a falkavezér, ha utána is következetes maradsz csodákat művelhetsz így vele:D

2010. ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

A bemutatkozás az, amikor kizárják a falkából, és minden oktató elhajtja? Azt vele még nem csináltuk, csak a dobermannal, aki minden ok nélkül rátámadt, persze ez a kis hülye, meg felvette, és volt harc, kilyukadt az oldala :(


De uyge itt nem ő volt a hibás, ezért ő nem lett kizárva...


Na mindegy, bízom benne, hogy idővel megtörik, de az oktatókat is nagyon meglepte, hogy milyen szinten nem akar velem dolgozni. Szombaton kuty nélküli foglalkozás, de vasárnapra remélem olyan éhes lesz, hogy fejen pörgést is vállal egy kis kajáért :)

2010. ápr. 20. 17:50
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
olyasmi dolog, hogy neked kell megcsinálnod vele, morogni kell rá, csúnyán nézni, nem veheted le róla a szemed véletlenül sem, és nem lehetsz kedves addig amíg el nem éred azt, hogy fülét farkát behúzva remegve áll előtted, ezután szabad odahívni, de akkoris határozottan...nagyjából így zajlik (én nem láttam még hogy zajlik anyukám mesélte, ő járt a kutyival, ugyanis annyira megtetszett neki ez a kutyaiskola dolog, hogy mindenképpen ő akart menni vele :D ) ennek a mutatványnak az a lényege hogy megmutatod a kutyának, hogy nem ő a főnök, kicsit meg szoktak lepődni:D
2010. ápr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Akiteki ***** válasza:
100%

Ez borzasztó! Azért éheztetik a kutyát, mert nem rohan elsőre a gazdihoz?

Ilyenhez én sem szaladnék. Jártam 5 kutyasuliba, ilyenről még nem is hallottam. Igaz, én nem is vártam, hogy egy hét alatt tökéletesen engedelmes kutyám legyen.

2010. ápr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!