Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok mondani boxer kutyarol...

Tudtok mondani boxer kutyarol velemenyt? Esetleg tanacsokat.

Figyelt kérdés
Pontosabban az erdekelne, hogy tenyleg annyira veszelyezteti-e oket olyan sok betegseg? Meg ha tenyesztotol is van es fajtatiszta, szurt kutya? Telen tenyleg annyira fazosak?

2016. aug. 24. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A legtöbb rövid szőrű kutya fázós. Nem annyira mint egy dobermann de fázósak. Nagyon gyermekbarátok. Állitólag fogékonyak a betegségekre de persze tenyészetből , szűrt kutyáknál kevésbé fordul ez elő.
2016. aug. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Életük végéig örök gyerekek. Nagyon játékosak.

NAgyon családcentrikus, emberközeli kutyák. Végtelenül türelmesek, jól taníthatóak.

Igen, kinti-benti tartás ajánlott, mert fázósak (mint a pitbull, stafford, bulterrier...stb)

2016. aug. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tervezek venni egy boxert, de kizarolag kint az udvaron lenne, ezert telire barkacsolnank neki egy jo meleg hazat. Ugy is fazna? :/ Gondoltam, hogy hungarocellel szigetelni, vagy pokrocok..
2016. aug. 24. 15:25
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen. Pitem van, szigetelt duplafalú kutyaóllal. Fázik télen kint.

Ha csak kintit akarsz, ne boxert vegyél. Megfázik, tüdőgyulladást is kaphat. Csúnyán köhöghet.

Nem való kintre télen.

Nem jó neki, ha egész nap-és éjjel bent kell kucorognia az óljában.

2016. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az lehet, de gondoltam,hogy bent is egy egy jo meleg pokroc lenne, es egy fuggony szeruseg, mondjuk egy pled, es szelvedett helyen lenne. Az is lehet hogy telire bekerulne a haza a garazsba.. Meg persze telen is foglalkoznek, jatszanek vele, es gondolom mozgas kozben csak nem fazik...
2016. aug. 24. 17:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Semmiképp se tartsd kint télen. Én sajnos ezt tettem, és tüdőgyulladása lett. 2 hétig szenvedett, nagyon lefogyott, végül újévkor meghalt. :( annyit sirtunk utána :( nagyon szerettük, barátságos, játékos volt. Mi is csináltunk neki házat, pont ahogy te, hungarocellel, de az se segített. Pokróca is volt, az utolsó két hétben mivel nem bírt mozogni, ott feküdt, és tettünk rá vagy 3 takarót. :(
2016. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Az lehet, de gondoltam,hogy bent is egy egy jo meleg pokroc lenne, es egy fuggony szeruseg, mondjuk egy pled, es szelvedett helyen lenne. Az is lehet hogy telire bekerulne a haza a garazsba.. Meg persze telen is foglalkoznek, jatszanek vele, es gondolom mozgas kozben csak nem fazik.."


Te nem érted. Játszol vele kb 2x1-2 órát (jó esetben) a hidegben télen.

És elvárnád tőle, hogy a nap további részében, tehát napi 20 órában (!) kucorogjon a házában? Vagy ha kijön onnan, fusson, különben megfagy, megfázik???

Ráadásul a boxer nagyon emberigényű kutya. Nem jó neki, ha ki van zárva a család életéből, és egyedül kell kuksolnia a házában egész nap... a hidegben...

2016. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezt sajnalattal hallom. Utolso valoszolo, megertem, de azert kerdeztem ra kulon kerdesben mert olvastam mar rola es voltak rola megoszlo velemenyek. Volt aki azt mondta hogy o kint tartotta/tartja es semmi baja nem volt.
2016. aug. 25. 18:57
 9/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2016. aug. 25. 18:58
 10/13 anonim ***** válasza:

"Volt aki azt mondta hogy o kint tartotta/tartja es semmi baja nem volt."


Végülis: Nem minden hajléktalan TBC-s. Akkor biztos jó dolog az utcán élni, hajléktalannak lenni...


Ha állatot akarsz, akkor azt szeretettel akard. Ne valami "kivert kutyaként" tartsd. Egy boxernek kell a közelséged. Túlél az udvaron, de azt meg minek?

A hideg miatt esélyes, hogy lerövidíted az életét, azért meg minek vennéd magadhoz, ha nem jól akarod tartani?

2016. aug. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!