Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát választaná...

Milyen fajta kutyát választanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyát,de nem tudom,hogy milyen fajta legyen. 2 fogunk venni mert unokatesommal osszekoltozunk.

Feltételek:

LEGYEN:

-nagytestű

-sportos

-jó házörző

-max. 40 kilo


Kutyas tapasztalattal mind a ketten rendelkezünk :)


2016. aug. 24. 11:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Menhelyi keverék.
2016. aug. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ne irjatok menhelyi keverekeket.! Nem akarok se kevereket,se menhelyi kutyat. Az ottani kutyàk kozul szinte mindnek van valamilyen testi/lelki problemaja. Legyszives kimeljetek az "ugyan olyan hàlàs" ,vagy " még jobban szertnek,mint a fajtaszta kutyàk"-hoz hasonló kommentektol.
2016. aug. 24. 12:22
 3/20 anonim ***** válasza:
Azt kérdezted, hogy milyet választanánk, ezért írtam a menhelyit.
2016. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
Németjuhász vagy kuvasz? :)
2016. aug. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ertem,elnezest a "szidasert" ,de azert irtam a felteteleket,hogy ha azokat a felteteleket kene szamitasba venni,akk. milyen kutyat valasztanatok!?
2016. aug. 24. 12:56
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

Keveréket.

Nem tudom, miből gondolod egyébként azt, hogy a menhelyen lévő kutyáknak mind van valami baja. Tévedés, a legtöbbnek csak egyetlen baja van: hogy nincs gazdája.

Legtöbb helyen vannak kölykök is.

Amúgy azért ajánlok keveréket, mivel nem tudjátok, milyen fajta legyen, tehát nincs egy kimondott fajta, amiért odavagy. Annak érdemes fajtatiszta kutyát venni, akinek konkrét célja van a fajtával (pl. vadászatra kell, kiállításokra akar járni vele stb.), vagy pedig nem is tud mást elképzelni, csak az "álomfajtát".


Fenti igények elég sok kutyára igazak. Fajtát nem tudok ajánlani, mert nem tudom, hogy hol lenne tartva a kutya (lakás? udvar? kinti-benti?), mennyi pénzt szánnátok a vételárra, mennyi időtök lenne a kutyára minden nap, járnátok-e vele kutyaiskolába, tréningre, képzésre?

Ha ezeket megírod, akkor talán lehet fajtát ajánlani.

2016. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Dobermann, valamilyen agár fajta (itt elég nagy a választék) Rottweiler, Moszkvai őrkutya (bár ők 40 kilónál nehezebbek), Ausztrál juhászkutya.


[link]

2016. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Te mit tudsz biztosítani? Nem tudunk semmit! Így nehéz ajanlani. Kertes vagy panel? Suli vagy nem suli? Sok séta vagy kevés?
2016. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Benti vagy kinti?
2016. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

Na és te mit tudsz nyújtania kutyának 10-15 évig? Hol és hogyan élne? Mennyit foglalkoznál vele?


Ha nincs konkrét fajta, ami a vágyad, akkor igenis menj és fogadj örökbe. Vannak kiskutyák is a menhelyen, sőt, olyanok is akik ott születtek és semmivel sem rosszabb kutyák, mint az, amelyiket megveszed a szaporítótól 20 ezerért, aztán tiszta beteg lesz, meg kiderül hogy keverék, vagy 3 nap múlva elpusztul... Mert gondolom 100 ezer forintod már nincs fajtatiszta, törzskönyves kutyára, csak olcsó "hamisítványra".


A mi kutyánk is két évesen került hozzánk, és képzeld el, hogy egy igazi álomkutya. Igaz, nem menhelyről van, de a gazdája oda akarta leadni, mert jött a puja, a kutyának meg takarodó. Így közvetített gazdikereső volt. De mint írtam, ha nem visszük el, akkor menhelyre vitték volna.

2016. aug. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!