Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás idősebb szuka...

Ivartalanítás idősebb szuka kutyán felesleges, a kockázatok már nem csökkennek?

Figyelt kérdés

Ezt mondta az állatorvos.Csak nagy vonalakban írom le.


8 éves ivaros kutyám vittem hozzá, hogy ivartalanítsa ki.Azt mondta mérgesen, hogy megcsinálja,mert jó kondiban van játékos, fitt kutya, ezért nincs akadálya a műtétnek.

DE a betegségek szempontjából már mindegy, mert azzal, hogy hagytam évekig tüzelni, olyan károkat okoztam neki, hogy ha később daganatos lesz és elpusztul az miattam lesz.Ez ugyanis szerinte olyan mint mikor valaki cigizik sok évig, aztán leteszi és mégis rákos lesz.


Kis-közepes testű keverék kutyám van, soha nem ellett.

Tudom előbb kellett volna vinnem, de most azt kérdezem, hogy ebben van igazság?Most megműti és ha 5 év múlva elpusztul valamiben az az én hibám?

2 napja kivagyok a bűntudattól és érdekelne a véleményetek, mert ilyenről még nem hallottam.



2016. aug. 24. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vidd el másik orvoshoz

Az én állatorvosom azt mondta, hogy az első tüzelés előtt ajánlott ivartalanítani, hiszen így lecsökkenthető a daganatos és egyéb megbetegedések kockázata. Ha nincs ivartalanítva és tüzelt már, akkor lehet, hogx nem lesz olyan hatékony a beavatkozás és később kialakulhat daganat. Én a helyedben mimdenképp elvinném ivartalaníttatni mert még csak 8 éves és nem nagytestű, szóval akár még 10 évig is veled lehet.

És ne okold magad miatta, hiszen már mindegy a múlt. Inkább tenyél ellene, hogy a legjobbat kihozhasd a helyzetből! :)

2016. aug. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség amit mondott. Ivarosan halálos betegségeket kaphat el viszont ivartalanítva nem kapja el őket. Mondjuk az emlődaganatot így is úgy is elkaphatja ha jól tudom szóval mind1. Ártani mimden esetre nem fogsz vele.
2016. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Természetesen elviszem műtétre, engem most a másik része emészt amit mondott és nagyon megalázó módon adta elő.

Szóval ha valami állatkínzó lennék vagy akármi, akkor megértem, hogy így beszél, de benti kutya mindent megkap nagyon szeretem.

2016. aug. 24. 15:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kissé bunkó a dokid. Amit nem tettél meg, azt már nem tudod pótolni. Max, a következő kutyádnál időben lépsz.

Ennyi a tanulság. A kutyádnak pedig messze nem biztos, hogy lesz rákja. nem egy ivaros kutyát ismertem, amelyik nem rákbetegségben ment el , amikor lejárt az ideje.

2016. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok.

Elviszem mindenképpen megműttetni, már eldöntöttem.

Eddig miattam nem lett műtve , mert nagyon ráparáztam a műtétre.Nemrég beláttam, hogy már pedig kell és erre megalázóan közölte, hogy már mindegy, mert akármi is lesz az az én hibám.Ezen buktam ki.

2016. aug. 24. 15:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát némi igazság van benne, mert 8 évig terhelte a kutyát az ivarosság, de pl. méhgyulladást meg méhrákot méh nélkül biztosan nem fog kapni, illetve nem elhanyagolandó, hogy neki azért jópár éve van még, és azt nem mindegy, hogy ivarosan vagy ivartalanul tölti, úgyhogy mindenképpen jobb megcsináltatni a műtétet, mint nem.

A dokid meg paraszt :)

2016. aug. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A daganatos megbetegedés esélyét most már valóban nem csökkenti, ez igaz, de a méhgyulladás például elkerülhető az ivartalanítással. Az én kutyámnak 8 évesen volt méhgyulladása, akkor lett műtve, és sajnos utána jöttek előbb a jóindulatú, majd a rosszindulatú emlődaganatok is, amivel szintén többször műtve lett. Szerencsére így is több mint 16 évet élt, és végül nem ebbe halt bele, de sok szenvedéstől megkímélhetett volna, ha akkoriban is ennyit tudunk az ivartalanítás előnyeiről. Szóval jobb későn, mint soha.
2016. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor térjünk vissza a cigis hasonlathoz...

Idén tettem le, 26 év dohányzás után. A rákra nagyobb az esélyem, mintha soha nem cigiztem volna. De kevesebb, mintha még mindig szívnám.


Igen, nagyobb lesz az esély, mint ha időben ivartalanttattad volna...

De annál kisebb, mint ha nem tennéd meg...

2016. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Oké, értem.

Nem vártam, hogy veregesse meg a vállam, hogy végre elszántam magam, csak az a stílus ahogy előadta...

Még egyszer köszi a válaszokat.

2016. aug. 24. 16:51
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
tul van ez már beszélve. semmi baja nem lesz annak a kutyának. Az ivarosság nem ördögtől való, igy született, ez a normális. a természetben sem ellik minden ivaros állat. vidd el nyugodtan, műtesd meg, és legyetek boldogok. a daganat az nem ivarszervi betegség.
2016. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!