Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hoznátok kan kutya mellé...

Hoznátok kan kutya mellé másik kan kutyust?

Figyelt kérdés

Van egy négy éves kan kutyusom, fél éve lett ivartalanítva. Kutyatársaságban a kanokat nem nagyon csípi, megmorogja őket (nem támadott még soha, csak lenyomta a másik kutyát, ha annak túl nagy arca volt, de nem bántotta).

Testvérem akar egy kutyát, kinézett egy kölyköt a helyi menhelyen, de sajnos kan és félek, ha megnő, verekedés lesz a két kutya közt.

Hogy tudnánk ezt rendjén kezelni?

Ha esetleg a kicsit ivarérés előtt ivartalanítattjuk, akkor megoldás lehet?

Szeretnénk előre felkészülni.


2016. aug. 25. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás mindenképp jó, így kevésbé fognak kakaskodni.

DE! Az nagyon fontos, hogy ne a kutya érezze magát vezetői szerepben, hanem te legyél a falkavezér. Ha a kutyád tudja hol a helye a ranglétrán, nem fogja bántani a másikat, hiszen te vagy a vezető, te mondod meg mit lehet és mit nem. Ha viszont ez nincs meg, akkor tök mindegy hogy kant vagy szukát hoztok, akkor is "védeni fogja a birtokát".

2016. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nálunk is 2 kan kutyus van.Az a kutya a főnök,amelyik hamarabb ott volt,bármekkora a mérete a másik kutyának. Nálunk van egy tacsi és a kaukázusi és a tacskó a főnök, és ha a kaukázusi csinál valamit ami nem tetszik a tacsinak,akkor a tacsi nekimegy
2016. aug. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a falkavezérséggel nincs gond, a kutya BH vizsgás, 100% behívással, és bármikor leállítom, ha morgólódik. :)
2016. aug. 25. 21:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze. Ha meg valamelyiknek túl nagy az arca, helyre kell tenni. Amúgy is, TE döntöd el ki jön a falkához, nem a kutya.


Ha ez némiképp vigasztal, az én kan kutyámat mindig a szukák verik el vagy tépik meg (pedig nagyon domináns, nem egy nyámnyila), sokkal hisztisebbek :D A kanokkal max.szájkarate meg arcoskodás, pózőrködés megy.

2016. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem is van egy "agresszív" ex kanom. ő kb 20 kg. ha nagyon muszáj lenne, hoznék mellé egy másikat, de kizárólag nála kisebbet(15kg-ig) vagy ha nagyobb akkor külön lenének csukva ha nem vagyok velük.

ő még soha sem tett kárt egy kutyában sem, egyszerűen nem tud akkorát harapni. ha valaki ad nekem még egy kant és 5-10 percet, ami alatt azt csinálhatok amit csak akarok, el tudom érni, hogy békésen egymás mellett legyenek, fight nélkül, morgás nélkül (többször kipróbált).

szukákkal pedig igazi genle man :) nagyon rámenős, nagyon csóvál nekik és ha rátámadnak csak tovább csóvál <3

szukát sose bántana.

annyi kölyök van a menhelyen, nem hiszem el hogy nem tudtok találni egy megfelelő szukát.

2016. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

biztosan van itt is szuka, de testvérem hosszú ideje jár ki sétáltatni őket, és önkéteskedik és ő bele szeretett belé? Nem sokat lehet tenni, ő csak ezt a kutyát szeretné, ha nem lehet, akkor nem szeretne másikat. :)

A kicsi kb. 3-4 hónapos és jellemben teljesen illene a tesómhoz pl.

2016. aug. 26. 07:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki, hogy a ti kutyusotokat elviszi tel sétálni, a kis menhelyi kutyussal :)
2016. aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!