Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya ehet borsot? Ha igen,...

A kutya ehet borsot? Ha igen, akkor maximum mennyit naponta?

Figyelt kérdés
2016. aug. 26. 14:10
 1/8 Alain Delon ***** válasza:
100%
Miért akarsz kutyával borsot etetni?
2016. aug. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem ehet borsot. Ez egy fűszer, amihez NINCS az eésztőrendszere hozzászokva.

Még ízeket is alig érzékel.


Hol olvastál ilyet? VAgy hol hallottad?

Nem kötekszem, csak érdekel.

2016. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kurkumát akarok adni az ízületére. Kiszeretném próbálni mennyire hatásos, de csak ha borsot is adok neki mellé, akkor szívódik fel. 1 rész kurkumához 1/2 rész bors kell.
2016. aug. 26. 14:21
 4/8 anonim ***** válasza:

De nem bírja a kutya gyomra a borsot.

Ki mondta neked hogy azt kell adni, melyik állatorvos?

MErt ennyi erővel tőle is megkérdezhetnéd.

2016. aug. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Régebben adott az állatorvos kurkuma tablettát a kutyának, és az nagyon hatásos volt, de drága is. Gondolom abban is volt bors, mert a kurkuma por bors nélkül csak 1-2%-ban hasznosul.
2016. aug. 26. 14:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egy recept, ún. golden paste (aranypaszta), amely kurkumából, kókuszolajból és borsból áll. Állatoknál, köztük kutyáknál is használják, konkrétan ismerek is olyat, aki használta a kutyájánál. Az interneten próbálj meg rákeresni a receptre, és az abban megadott arányokat megtartani. A Facebookon van egy ún. Turmeric Users Group, ha tudsz angolul, ott biztosan megtalálod a receptet is, és olyanokat is, akik használják/ták ezt a pasztát a kutyájuknál.


Őszintén szólva, kurkuma kapszulát én is használtam már az előző kutyám problémáira, de ezt a borsos verziót még nem próbáltam. Úgy tudom, egyáltalán nem mindegy az sem, milyen minőségű kurkumát stb. használsz a recepthez, tehát nem biztos, hogy jobban jössz ki, mint azzal a tablettával, amit az állatorvosotok adott, és bevált. Az én kutyám, akinek adtam, pl. csak a kapszulás formát bírta, attól nem hányt, ha máshogy adtam, igen (irritálta a gyomrát).

2016. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alain Delon ***** válasza:
4-re: Én ezzel vitatkoznék, mert amikor nekem kutyám volt, egyszer olyan csípős pirított májat kapott a szomszédtól, amit én sem könnyen faltam volna be (onnan tudom, hogy olyan lett az ujjam, és lenyaltam - nem volt romlott, csak egy-két napos és úgy döntött, hogy az átadja a kutyámnak). Minden gond nélkül megette. Semmi baja nem lett.
2016. aug. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Azért mert nem érzi valaminek az ízét, és megeszi, az nem jelenti azt, hogy a ygomrának olyan marha jó tesz. A fagyállós kenyeret is felkapja az utcáról a kutya, mégse nasiztatjuk őket azzal.

2016. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!