Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Odakapott a kutyám, ilyenkor...

Odakapott a kutyám, ilyenkor mi a helyes reakció?

Figyelt kérdés
Leakartam róla nyírni néhány szőrcsomót, de nem tetszett neki. Feküdt éppen, megmutattam neki az olló, és amikor elkezdtem vágni a szőrét, odakapott. Úgy megijedtem, hogy fel is ugrottam, a kutya meg csak felemelte a fejét, és nézett rám. Nyírtam már meg régebben is, egyszer sem húztam a szőrét, vagy sértettem meg a bőrét. Újra neki szeretnék kezdeni a nyírásnak, mit csináljak, ha odakap, morog?
2016. aug. 27. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Először is ellenőrizd le, meg van-e sérülve azon a részen, lehet fájdalmai vannak, vagy megütötte, ami gye nem látszik..


Aztán szerintem szólj rá, és ha azok után sem hagyja, akkor vagy fél, vagy agresszív. Én megfognám megráznám a nyakánál a bőrt és lefektetném amíg meg nem adja magát. Morgás neki tilos.

2016. aug. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként amikor fésültem, érzékeny volt a bőre, na de az olló egyáltalán nem csinált neki semmilyen fájdalmat. Az a baj, hogy fizikailag erősebb nálam, ha nem akarja hogy lenyomjam, akkor nem fogom lenyomni. Már többször megharapott annyira, hogy vérzett is, amikre én kivétel nélkül rosszul reagáltam. Tehát sebesülés nélkül tuti hogy nem kerekedek fölé. Egyébként nagyon szeret játszani, gondoltam arra, hogy közben játszok vele egy rongydarabbal, és az elvonja a figyelmét. Amikor a földön fekszik, és a rongyot a szájába adom, nem szokott ficánkolni, csak a fejével kapdosva játszik. Ez beválhat?
2016. aug. 27. 15:28
 3/10 MoonSoon ***** válasza:
78%
Ez felelmi agresszio, ha elkezded lenyomni meg amiket az #1-es tanacsolt csak ronthatsz a helyzeten. Inkabb arra koncentralj, hogy szerettesd meg vele, akkor lehet nem felt, viszont most mar igen. A kutyaknal soha semmi nem konstans.
2016. aug. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kimentem egy szelet kenyérrel, hogy majd megkapja, ha hagyja magát. Hát odakapott megint. A fésűvel meg alig értem hozzá, már húzta a bőrét. Régebben egyébként csak elbújt, ha nem tetszett neki valami. Gondolom ha szájkosarat raknék rá, csak rontanék a helyzeten, csökkenne is a bizalma velem szemben.
2016. aug. 27. 15:48
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Soha semmilyen körülmények között nem kaphat oda....SOHA
2016. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondtam muteromnak hogy vágjon le a kutyának pár szőrcsomót. Érdekes, teljesen nyugodt volt, de amikor én közelítettem árgus szemekkel figyelt.
2016. aug. 27. 16:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Szelet kenyér? Ugye nem azzal eteted? A kutya ragadozó, nem konyhamalac...


Húst adj neki, szalámit vagy valami felvágottat jutalomfalat céljából, és ha jól viselkedik, akkor dicsérd meg és adj neki belőle. Mutasd meg neki az ollót, jutalom, odateszed az ollót a szőréhez, jutalom és így tovább.

2016. aug. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hisz te tanítottad meg neki, hogy ha odakap, vége a fésülésnek! Sőt, ha odakap, teljesen békén hagyod! Persze, hogy használja ezt a módszert!


Ha a kutya bármilyen agressziót mutat a gazdája felé, a legfontosabb, hogy ne ő győzzön! Ha eléri azt, amit akar, csak egyre gyakrabban és erősebben fogja ezt használni! Én visszakézből akkora pofont adnék neki, ami után rám se merné emelni a tekintetét. Ha félsz tőle -ez a legrosszabb, mert csak azt mutatod neki így, hogy bizonytalan vagy, vagyis ő irányíthat-, igeni rakj rá szájkosarat és pórázt, és ha morog, kapni próbál, adj neki azonnal olyan mértékű büntetést, ami után meg se mer nyikkanni és boldog lesz, hogy csak fésülöd és nem ölöd meg.

2016. aug. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7.: Nem azzal etetem, de azt is kap néha. Nagyon szereti. A tápláléka max. 5%-ék kenyérből áll.


8.: Azt próbáltam, hogy simogattam sokáig a kutyát, hogy jó kedve legyen. Aztán amikor vágtam a szőrét odakapott. Adtam neki egy jelképes pofont, és felkelt, arrébb ment 10 métert és lefeküdt. Van neki egy menedékhelye, a fák között, ahová elbújni szokott, de most nem oda ment. Egyébként régen a végtelenségig pofátlan volt. Felugrott a kerítésre, és amikor leakartam szedni rám morgott, nem is érdekelte, hogy ott vagyok. Vágtam egy műanyag kábelt, amikor megint a kerítésen hőzöngött jól rácsaptam. Egyetlen sikerem, hogy elég kikopognom az ablakon, abbahagyja. Ezt nem veréssel értem el, hanem a következőképpen: Amikor acsarkodott, kikopogtam neki. Persze nem fejeztem be, kimentem, hátraküldtem. Persze amikor becsuktam az ajtót már jött is kifelé. Megint kimentem, hátraküldtem. Ezt addig ismételgettem, amíg meg nem unta az egészet, és kényelmesebbé vált neki nem ugatni. Most már ha kopogok neki tudja, hogy addig nem fog nyugta lenni, amíg be nem fejezi az ugatást :D

2016. aug. 29. 14:37
 10/10 A kérdező kommentje:
*abbahagyja az ugatást
2016. aug. 29. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!