Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog a kutyám mikor...

Miért morog a kutyám mikor eszik, és közben simogatom! Hiába probálom leszoktatni erröl nem megy! Szeretném ha megtanulná hogy én adom és nem kell féltenie az ételét! Későbbiekre nézve nem szeretném ha a kisgyerekem odanyulna és megkapná! Tippek?

Figyelt kérdés
2016. aug. 27. 22:06
1 2
 1/17 Carragher_x válasza:
50%
Inkább magadat próbáld leszoktatni arról, hogy simogatod evés közben. Mellesleg sztem te is morognál, ha vki miközben ebédelsz folyamatosan b*szt*tná a fejedet.:D Tanítsd meg a gyerekednek, hogy ne háborgassa a kutyát, ha eszik.
2016. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
35%

Szerintem ne simogasd te se, és tanítsd meg a gyermekednek, hogy amikor eszik a kutyus békén kell hagyni, nem szabad simogatni, hiszen te se örülnél ha kevés közben piszkálnának, ugye?

Amúgy nem hinném, hogy erről lelehet szoktatni a kutyákat, ez ösztön bennük van. Vagy legalábbis az enyémekben bizti! :)

2016. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

Nyugodtan pontozz le mindenkit, de a kutya nem szereti, ha éves közben zavarják.

Kaja előtt / után simogassad, közbe ne.

2016. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Higyjetek el nem azért csinálom mert b* szt* tni akarom evés közbe,hanem azért hogy engem ismerjen el falkavezérnek.. Mert azt hallottam hogyha ezt csinálja ő érzi magát felsöbbrendűnek! Meg ha én adom ne morogjon már rám!! 😀 de ha nem hiszitek olvassatok utána!! 😀
2016. aug. 27. 22:33
 5/17 A kérdező kommentje:
Amúgy nem pontoztam le senkit,elolvastam csak amit ittatok!!
2016. aug. 27. 22:36
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
Ha ennyire értesz hozzá, mert sokat utána olvastál, miért vannak kétségeid, amit ide társz ki?
2016. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Egyrészt ne simogasd evés közben, hanem hagyd enni nyugodtan. Nem ettől leszel "falkavezér".

Másrészt: tanítsd meg a kutyát, hogy bármikor kivehetsz kaját a szájából; elveheted előle; az etetést is kösd össze fegyelmezéssel. Evés előtt ültesd le, és addig nem nyúlhat a kajához, míg nem adsz rá engedélyt.


A kisgyereket viszont tanítsd meg, hogy ha a kutya alszik, eszik, nem megyünk oda hozzá és nem piszkáljuk.

2016. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az egésznek az a lényege hogy tölem ne féltse a ételt ,mert nem kell neki.. Ezt szeretném tudtára adni! Mert nem a semmiért morog!
2016. aug. 27. 23:04
 9/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló!köszönöm . Ezek mennek leül mondom neki hogy vársz és. Csak akkor eszik mikor azt mondom tied! Erre hallgat nagyon ügyes! Kezemből is szokott enni. De sajnos úgy veszem észre hogy félti tőlem az ételt,mert mohon eszik
2016. aug. 27. 23:19
 10/17 anonim ***** válasza:

"Mert azt hallottam hogy"

És ha azt mondom, ugorj a kútba, attól falkavezér leszel? Édes fiam, a fejed nem azért van a nyakadon, mert hülyén nézne ki, ha a nyakadra tennéd a kalapod, hanem azért, hogy használd. Pl. a marhaságok kiszűrésére és a megfelelő kutyanevelési módszerek megkeresésére, lehetőleg hiteles forrásból.


A kajaféltés, ha rosszul kezeled, csak romlani fog. Itt az ASPCA 7 lépéses programja a kezelésére: [link]


Egyébként ebben a helyzetben tényleg a gyereket kell megtanítani, hogy a kutyát evés közben békén hagyjuk, mert ez így a kutya kisstílű, felesleges csesztetése.


A bármikor bármit kiveszel a szájából annak meg a csereberélős játék az alapja. Kezditek értéktelen cuccokkal: labdát cserélitek kötélre, kötelet másik kötélre, másik kötelet kajára, megkapja a labdát, amit cseréltek kajára stb. Ha rájött a logikájára csatoljátok hozzá a vezényszót és folyamatosan lehet nehezíteni a feladatot: felfokozottabb érzelmi állapotban gyakorolni vagy értékesebb cuccokkal vagy szokatlan környezetben/zavaró tényezőkkel stb.

2016. aug. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!