Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukámat tekintheti gazdájána...

Anyukámat tekintheti gazdájának? Változik ez még?

Figyelt kérdés

Vettünk egy kiskutyát,kis német juhászt 1,5 hónapja. Időközben ki kellett utaznunk külföldre 2 hétre, de 3 hete már itthon vagyunk,viszont még a szülői házban. Jövőhéten költözünk el végleg,természetesen a kiskutyánkkal együtt.

Most azon gondolkozom,hogy megfogja-e viselni a költözés és anyu hiánya? Nagyon rosszul alakult az eleje,de szerelem első látásra hoztam őt el,amikor vettük,nem bírtam volna otthagyni és később elhozni.


A kezdetek kezdetén,amikor szomorú volt egész 3 napig ,hogy leválasztották az anyjától,akkor én voltam mellette reggeltől hajnalig,próbáltam megkönnyíteni neki ,hogy már nem otthon van.


Fog ő még teljes értékű gazdájának tekinteni ha elvisszük?


2016. aug. 28. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj, hogy emberi gondolatokkal ruházod fel, mert nem ismert más lehetőséget, mert nem ismered a kutyák "működését".


A gazda szót az ember találta ki. A kutya nem tudja értelmezni.

A kutya egy falka állat. Falkasorrendet állít fel.

Emberek közt élve, kizárólag úgy egészséges a kapcsolat, ha ő van ennek a sorrendnek a végén.

Valaki a családból betölti az első számú helyet, de ettől eltekintve mindenki más is fölötte áll.


Ezért nincs olyan, hogy én kutyám, te kutyád, ezt szintén az ember találta ki, egy kutya ezt nem tudja értelmezni.

Neki falkája van, fogalma sincs róla, ki vette őt, vagy ki kapta ajándékba.

És ezért egy kutya, mindig a család kutyája.


Természetesen ha elköltöztök, azt a családot fogja falkájának tekinteni, amelyikben él.

A falkavezérnek pedig azt a személyt, aki napi szinten gondoskodik szellemi, fizikai kihívásokról, és biztonságot, kiszámíthatóságot jelentő szabályokat, és korlátozásokat visz az életébe.

2016. aug. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
a kutyák egy idő után elfogadják de valoszinuleg most még az anyukádat tekinti gazdijának mivel ő foglalkozott vele többet.ne aggodj:)
2016. aug. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

A német juhászt nagyon sokféle munkára, többek között katonai feladatokra is használták. Nem egygazdás.


Úgy tenyésztették, hogy nagyon szeresse a gazdáját, hűséges legyen, de ha úgy adódik hogy gazdát kell cserélnie (pl. az előzőt lelőtték a háborúban) akkor gond nélkül menjen.


Nem viseli meg a gazdaváltás.

2016. aug. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
hármasnak igaza van, miért kapott 0%-ot??
2016. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!