Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól nevelem a kutyámat?

LiliáneGoldkidd kérdése:

Jól nevelem a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos labrador jellegű kanom,akinek van esze,nagyon okos kutyus,viszont eléggé makacs.És van,hogy-egyet-kettőt ráütök,de nem erőből,csak megsuhintom,ha rosszul viselkedik.Nem fáj neki,van,hogy csak az orrára koppintok egyet van,hogy a fenekét megütöm egy picit,és akkor lenyugszik,viszont amikor mások előtt is rosszul viselkedik,én ugyan így lépek fel,és akkor a jelenlévők,mind csak néznek..Vagy van,hogy a nevén erősen rákiabálok.

Ez nem baj gondolom.Szerintetek? Már,hogy nem tudom megtanítani,azt akarom tudatni vele,hogy én vagyok a falkavezér,én vagyok a domináns és ezt szép szavakkal nem lehet,mert akkor nagyon elkanosodik,már így is ha rászólok egyszer kétszer rám vicsorít,és ezeket a felkeléseket akarom leütni..

Vélemények?



2016. aug. 28. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Vicsorog rád a saját kutyád, és tényleg azthiszed, hogy jól neveled? Nem szabad bántani, azzal nem azt éred el, hogy tiszteljen, csak azt, hogy féljen tőled.

Ne bántsd, ha valami rosszat csinál, hanem inkább jutalmazd, ha valami jót.

2016. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha a kutyád engedelmes, kiegyensúlyozott, vidám, akkor jól neveled, függetlenül attól, hogy elcsattan-e időnként egy pofon, ha rászolgál. Ha vicsorog rád, akkor nem neveled jól
2016. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is párszor ráütötem a saját kutyámra (de csak akkor ha nagyon rossz dolgott tett vagy ha már a szépszó nem használt), de engem egyetlen egyszer sem morgott, vicsorgott, ugatott vagy harapott meg. Szerintem valamit elrontottál, nagyon.
2016. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem,nem ,félreértitek.

A kutyusom nagyon kiegyensúlyozott,vidám,és okos kutya! :)

Soha nem harapott morgott,csak pl. lefekszem a napozóágyba elalszom ő pedig rám ugrik és elkezdi nyalogatni a fejem és akkor kapott egy kis nyaklevest felálltam és rákiabáltam és pedig felhúzta az ínyjét és odébb ment.Illetve,nem nagy ütésekre gondolok,nem ütéssel nevelem..Csak van,hogy ha nagyon rosszul viselkedik,1-2 tasli elszalad.De sok trükköt is tud...

2016. aug. 28. 13:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor ez mit jelent? "egyszer kétszer rám vicsorít"
2016. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Nekem is egy labradorom van, én gyerek vagyok. Most másfél éves, és már sokkal kevesebb és kisebb gond van vele. En is néha ütéssel fegyelmeztem, az nem használt, aztán abbamaradt. Kb ugyan az volt a helyzet, mint veletek. En kicsit "lazabbra vettem a pórázt" , akkor egy ideig jó volt, de megint makacs lett. Akkor elszökött, de csak 200 méterrel ment arreb és nem jött vissza. Na akkor odamentem, és racsaptam egyet az orrára, leszidtam, és érezte, hogy ezzel túl messzire ment. Aztán beneveztuk egy kutya iskolába, és azóta minden jó. Szocializálódott, okosabb lett, még makacs egy kicsit, próbálkozni is próbálkozik, de engedelmesebb lett. Szóval a lényeg, hogy szocializálódjon. De ha másfél éves lesz, és kamaszodni kezd, legyel következetesebb! :)
2016. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Már értem hol a probléma. A lutyád 7 hónapos, még kölyök. Azzal, hogy nyalogat, csak a figyelmedet kéri, játszani akar, erre te megütöd (mégha nem erősen, akkor is). Ha nem akarsz vele éppen foglalkozni, akkor azt úgy tudod a tudtára hozni, hogy átfordulsz a másik oldaladra és látványosan nem törődsz vele. Ugyanez van akkor is, ha pl felugrik rád. És szerintem is vidd el egy kutyaiskolába, mindkettőtöknek jót fog tenni.
2016. aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!