Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxert erdemes tenyeszteni,...

Boxert erdemes tenyeszteni, ill. mit kell tudni a fajta tenyésztéséről?

Figyelt kérdés

Milyen betegségek fenyegetik ezt a fajtát?

Mivel lehet kikuszobolni a betegsegeket?

Csodalom a boxereket. Gyonyoru,intelligens,okos kutyak.Szenvedelyem ez a fajta. Szeretnek belefogni a tenyesztesukbe,de az alabbi kerdesekre meg nem tudom a valaszt. Valaki segitene?


2016. aug. 28. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hívj fel egy tenyésztőt, etsz-t ok jobb választ adnak :)
2016. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

Én nem vagyok tenyésztő, csak alap dolgokban tudok tanácsot adni.

Messzemenőkig meg kell nézni a kutyus felmenőit, és csak egészséges vérvonalból keresztezz egy másik egészséges kutyussal, ráadásul rokonok ne legyenek. Legjobb, ha olyan tenyésztőtől választasz, aki évente nem hoz le két almot, hanem egyet, esetleg még ritkábban, tehát nem a szaporítás a célja, de azért van pár éves múltja.

A boxerek betegségeit sajnos, nem tudom, de ha bele akarsz fogni a tenyésztésbe, akkor viszont alaposan készülj fel.

Ha jól tudom, születhetnek fehér boxerek, de nem tudom már, hogy albínók-e, és akkor ugye süketek stb, vagy csak tenyésztésből kizárandó. Talán érdemes tájékozódni, hogy amelyik kutyát tenyésztésre fogod, nem hordozza ezt magában. Bár lehet, hogy mind hordozza. Olvass utána a neten.

2016. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy érdemes? Ebből meggazdagodni nem fogsz, sőt, ráfizetéses lesz, de ha imádod a fajtát, akkor érdemes.

Ha meg akarod tudni ezeket a dolgokat, akkor ismerj meg minél több boxert, ismerkedj a tenyésztőkkel mind online, mind élőben, olvasgasd a fajta szakirodalmát, külföldi írásokat is, olvasd át a tenyésztési szabályzatot, látogass el akár kutya nélkül is minél több kiállításra stb.

2016. aug. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 okrwdw ***** válasza:

Ha pénzt akarsz belőle keresni, akkor nem érdemes. Kő keményen minuszos leszel.

Ha a fajta tetszik, és van rá pénz, akkor érdemes.


Mindenképp beszélj 2-3 jó nevű kennellel és érdeklődj meg mindent amit gondolsz.


Arra készülj fel, hogyha betegségmentes, stabil, szép kutyákat akarsz tenyészteni akkor szükséged lesz legalább egy tenyészpárra. Jó minőségű kutyát pedig nem fogsz 1000 euro alatt kapni, neked pedig kell kettő, lehetőleg különböző helyről, hogy még véletlenül se legyenek rokonok.

2016. aug. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!