Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya azt ugat meg az...

A kutya azt ugat meg az utcán, akit akar?

Figyelt kérdés
Szerintetek normális az a felfogás, hogy a kutya azért van, hogy ugasson? Meg az, hogy bárkit megugathat, moroghat, vicsoroghat bárkire, aki "nem tetszik neki"?
2016. aug. 28. 22:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, teljesen igazad van. Egy jól szocializált kutyának tudnia kell kezelni, hogy valaki eltér az átlagtól. Ha valaki kerekesszékkel van például azt is meg lehet szerintük ugatni?

Utolsó, ez nem a kutya természete. Ez a rosszul szocializált ,neveletlen kutya természete. Nincs mit tisztelni rajta.

2016. aug. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Beszélni nem tud...amúgy az enyèm az utcán nem ugat meg senkit, meg is őrülnék...

Viszont ha valaki megközelíti vagy felé akar nyúlni, akkor vicsorog. De ugye más kutyája nem azért van, hogy minden hülye simogassa, szóval ez teljesen rendben van.

2016. aug. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam:

Amúgy az, hogy a kutya kitámad vagy vicsorog a gazda mellől nem normális. Ezzel azok nyugtatják magukat akik képtelenek voltak megnevelni.

2016. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 okrwdw ***** válasza:
Szerintem sem normális. Az én kutyám nem ugat meg senkit az utcán, miért is tenné? Kerítésen belül természetesen megint más a helyzet, ahol a saját territóriumát védi.
2016. aug. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Majd én eldöntöm, hogy ki a veszélyes és ki nem. Szép is lenne, ha a kutyám döntene, hogy kit kell megölni! Az egyik kutyám 5-6 hónapos korában elkezdte azt a szokást, hogy a rohangáló, félős gyerekeket meg akarta támadni. Persze, bizonytalan a mozgásuk, hadonásznak, biztos igaza volt. Hát nem! Ez nem így megy! Szép is lenne, ha így élnénk! Ha csak a póráz tartaná vissza a kutyákat attól, hogy random neki menjen mindenkinek, aki kisebb/nagyobb/gyengébb/erősebb/fekete pulcsit vagy otthonkát visel/botja vagy kosara van/mozgássérült, életveszélyes lenne kimenni az utcára! Csak akkor feladata a kutyának, hogy bekapcsoljon védőbe, ha én azt mondom neki! Őv-n is én kapcsolom be, addig nem indulhat el.


De vannak ilyen kutyák, akik vadásznak a biciklisekre, futókra és gördeszkásokra vagy neki mennek mindenkinek, aki kapucnis pulcsit viselnek. És persze meg akarnak ölni minden más kutyát is. És szerintem ez a legkevésbé sem normális! A kutyatartás alap szabálya, hogy a kutya ne legyen közveszélyes és ne zavarja a környezetét!

2016. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy mennyire más itt az emberek hozzáállása. A kérdésben, ami ezt ihlette, ott hárman hülyéztek le, mert azt mondtam, hogy a kutya nem támadhat meg bárkit, akit akar. Még négyen voltak, akik nem vitatkoztak, de a kérdezőnek adtak igazat, hogy az az ember volt a hibás, aki szóvá tette, hogy ugat és vicsorog a kutyája. Azt már mondanom sem kell, hogy 12%-ban volt hasznos a válaszom, amiben elmondtam, hogy neveletlen a kutyája.
2016. aug. 29. 19:41
 17/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Azért némileg szituáció függő is. Ha egy nénike fölé hajol és simogatni akarja, vagy egy gyerek megijed és sikítva elrohan mellette, nem kapcsolhatnak be a kutyáim. Még akkor sem, ha valaki zsörtölődik miattuk és veszekedni akar velem. Itt majd én intézkedek, hogy veszélyes-e a helyzet vagy sem.


Ellenben már előfordult olyan, hogy egy férfi csapkodva, ordítva indult felénk, erre persze kapcsolt az épp velem lévő kutyám, és én még meg is dicsértem, paskoltam őt érte. A férfi nem is mert közelebb jönni. IPO-ra készülő mali, ez kifejezetten jót tett neki.

2016. aug. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy miért van az, hogy ha valaki vesz egy kutyát, az utána rögtön szakembernek képzeli magát. Olvasom itt az oldalon nèha a nagyon "okos" tanácsokat és a hajam hullik. Eleve egy kutya semmilyen körülmények között nem támadhat ki a gazdája mellől.

Az enyém leszaggatná a gatyát arról aki bemászna a kapunk, de ha velem jön be valaki, akkor eszébe nem jut ugatni.

Akkor támad csak, ha parancsot kap rá.

Ugyanígy tudja, hogy SEMMILYEN állatot nem bántunk. Sokan azt is természetesnek veszik, hogy a kutya üldözi a macskát, aztán lehet utána ordibálni az utcán, nem áll meg.

Én komoly IQ tesztet töltetnék ki azzal aki kutyát akar, mert nagyon nem való mindenkinek.

2016. aug. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!