Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyiket tartjátok helyesne...

Ti melyiket tartjátok helyesnek? Etetés.

Figyelt kérdés

Két kérdésem is lenne. :)


1. Sokan mondják, hogy nem kell 12-24 hónapos korig junior tápot enniük, mert felesleges, csak "megnyomja" a kutyát. Viszont szinte minden tápra az van írva, hogy 1 vagy 2 éves (nagytestűek esetében) korig. Most akkor melyik a helyes?


2. Egy nagytestű kölyök kutyának mi a megfelelő fehérjetartalom? Mi a "max"?


Előre is köszönöm. (Egyébként kuvaszról van szó.)



2016. aug. 29. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem az egész tápozás hülyeség. Hús kell a kutyának, meg házikoszt, csontok, rizs, tészta, zöldségek, tejtermékek, tojás stb stb ..

Sokkal egészségesebb, természetesebb és finomabb a kutyának.

De ha nagyon tápozni szeretnél akkor én a Josera, Happy Dog, Brit, Dog Chow, Susa tápokat ajánlom.

2016. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A jó fehérje- zsír arány tápoknál a 23-24fehérje és 16-18 zsír tartalom. A felnőtt tápokban már kevesebb a növésben lévő kutyáknak szükséges ásványi anyag, és vitamin tartalom.
2016. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a hazikoszttol egy nagy7testu kutya nem fog rendesen kifejlodni. a mai tapokban minden benne van. kenyelmes es egeszseges es hosszu tavon nem dragabb mint fozni nekik, raadasul a szaraztap higienikusabb is. az en kuvaszom 1 eves koraig kapta az eloirt mennyisegu tapot ketszer etettem naponta. a kuvasznak nincs tul nagy etvagya nem kell egyszerre megterhelni a napi adagjat oszd el ketfele es ugy etesd vele. ha szereti a kolyoktapot akkor nyugodtan etesd vele 15-16 honapos koraig. ha nem kedveli akkor pici felnottet is tehetsz bele. ha finnyas a kutyus az enyemnek az ennivalojara mindig tettem 1-1 evokanal cicakonzervet de nem halasat, es nagyon szereti. a kutyaknak a cicakonzerv jo de forditva nem mert a macskanak nem tudja a gyomra megemeszteni a tapot. nekem 13 eve vannak kuvaszaim mindig szaraztapon etettem oket. a csont stb. dolgot 1 eves kora elott nagyon modjaval es heti max 1 alkalommal. az en kuvaszaim imadtak a tejet , es nem laktozerzekenyek. irj privit ha kerdesed van szivesen segitek.
2016. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!