Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám támadással védi...

Ha a kutyám támadással védi az ételét, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szóval amikor nem tőlem kapja a kaját, akkor ha a közelébe megyek, rám támad. A folyosónkra bejöhet a kutya. A folyosó közepéről nyílik a spájz, épp ott főtt a kajája, és amikor beakartam menni oda, rám támadott, egyszerűen nem engedett be egy olyan helyre, ahová ő sem mehet, és egyébként sincs semmi köze hozzá. Amikor rám támadott, hagytam magam, tehát ő győzött, felerősödött benne ez az arrogáns viselkedés, amikor pedig bottal akartam közlekedni, hogy védjem magamat, egyszerűen leállítottak otthon, hogy ne fenyegessen és ne provokáljam a kutyát. Pedig szerintem ez lenne a legjobb. Amikor vicsorogva jön felém, egy jó nagyot rásózni, hogy meggondolja hogyan viselkedik. Vagy arra is gondoltam, hogy paprika spray-el lefújom, de otthon csak azt látják, hogy jajj szegény kutya, rossz lesz neki pár óráig, baja lesz. Igen, viszont megelőzhetnék így egy komolyabb harapást. Inkább prüszköljön a kutya pár óráig, minthogy hetekre be legyen kötve a kezem.
2016. aug. 29. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
a kutyát nevelni kell nem lefújni, azzal csak magadra haragítod és még agresszívebb lesz. mekkora az a kutya? ha félsz tőle nem csoda hogy kihasználja azt.
2016. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nagy
2016. aug. 29. 15:50
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

A kutyád túlságosan domináns, te pedig nem vagy alkalmas kutyatartásra. A kettő együtt okozza ezt. Egy sima kutyával le lehetne rendezni azzal, hogy odaütsz, egyből visszavonulót fújna, de a te kutyádnál szerintem azt érnéd el, hogy letépné a fejedet.


Menjetek el egy kutyakiképzőhöz és kérjetek tőle tanácsot. Mégiscsak ő látja élőben a kutyádat, nem mi.


De addig is csináljatok dominancia gyakorlatokat. Ha egy kutya ilyet csinál, akkor nem csak a kajánál vannak problémák. Te valahol a béka valaga alatt vagy a falkában, ez a legnagyobb probléma.

2016. aug. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Így van, keress kiképzőt, addig meg hagyd nyugodtan enni, mert valószínűleg csak rontasz a helyzeten.
2016. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Általános iskolás koromban kaptam. Akkor nagyon jól megvoltunk. 1,5 éves korában kivettem a szájából a csontot, közben morgott, azt gondolom milyen aranyos, nem vettem komolyan, simogattam közben. Ezzel jól berögzítettem neki ezt a viselkedést. Akkoriban ilyeneket csináltam, teljesen elrontottam mindent, amit csak lehet. 3-as "A kutyád túlságosan domináns, te pedig nem vagy alkalmas kutyatartásra. " Remélem egyszer neked is lesz egy nehezen kezelhető kutyád, majd megtudod milyen, és akkor majd lehet te leszel a kutyatartásra alkalmatlan, vissza vehetnél a nagy arcodból. Minden nap sétáltatom egyébként, tökéletesen megy láb mellett. Egyszer leszólított egy ember, hogy neki is van egy ilyen kutyája, előtte is ilyen kutyákat tartott, de ezzel nem tud mit kezdeni. Azt akarta, hogy pénzért vegyem, nem ám, hogy ingyen odaadná, gondolom ő is olyan volt, mint te. Majd ha neked is lesz egy nagyméretű pásztorkutyád, utána magyarázz az alkalmatlanságomról.
2016. aug. 29. 16:10
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező. A 3-as válaszolónak igaza van, alkalmatlan vagy, elrontottad a kutyát és még neked áll feljebb! Nekem volt nagyméretű pásztorkutyám, akinek hosszú, boldog élete volt mellettem. Ő normálisan be volt tanítva, nemhogy nem támadott meg miközben evett, de addig hozzá nem nyúlt az ételhez, amíg erre vezényszót nem kapott, és még akkor is csak ült és nézte a teli tálját, mikor elmentem. Ezen kívül bármikor elvehettem tőle az ételt, nem morgott, nem kapott a kezem után, és mindent odaadott ami a szájában volt. És igen, mikor hozzánk került, a tenyésztő azt mondta, hogy problémás lesz, de kitartó munkával és neveléssel megoldottuk, ráadásul egyszer sem bántottuk, pláne nem fújtuk le.

Ez a másik, ami kiakaszt! Hogy nevezheted magad jó kutyatartónak, ha le akarod fújni a kutyát? És miaz, hogy aranyos, ha morog? Azonnal vidd el azt a kutyát egy kiképzőhöz, szakszerű segítségért, mert ez így csak egyre rosszabb lesz.

Lepontozni szabad, de előtte gondolkodj el, nézz magadba mélyen, és ha még mindig úgy gondolod, hogy neked van igazad, akkor csináld.

2016. aug. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Nevezhetsz bunkónak vagy akárminek, nem nagyon hat meg és a te kutyád se lesz engedelmesebb ettől. Nem kell megfogadni a tanácsokat amit adunk, úgy látszik neked megfelel a jelenlegi helyzet.


Amúgy pont egy nagytestű pásztorkutyám van, akit menhelyről hoztunk, nem is kölyökként. Érdekes, nálunk semmi probléma nincs. Nem a fajtára (meg másokra) kellene fogni az alkalmatlanságodat, hanem elmenni egy kutyakiképzőhöz, vagy legalább egy nyomorult könyvet elolvasni, hogy rájöjj milyen is a kutya valójában.

2016. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem a válaszokkal csak az a bajom, hogy miért kell személyeskedni, minősíteni engem? Leírtam, hogy elrontottam a nevelést + a kutya is nehezen kezelhető. Ez olyan, mintha egy alkoholista elmenne elvonókúrára, és ott elkezdenék mondani neki hogy ölje meg magát, alkalmatlan az életre, gyenge az akarata, stb. Minden kérdésnél csak azt látom, hogy még akkor is kritizálni kell a másikat, ha beismerte a hibáit. Miért kell utálatoskodni, kihangsúlyozni, csesztetni a másikat, és felnagyítani azokat a hibáit, amikről eddig is tudott?
2016. aug. 29. 21:16
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem leminősítettelek, az igazat írtam. Sajnálom, hogy megsértődsz rajta.


Ha azt mondjuk nem vagy alkalmas a kutyatartásra és jelenleg a béka segge alatt vagy a rangsorban, az a jelenlegi állapot, akkor tegyél ellene, hogy jó gazdája legyél, ne pedig ilyeneket írjál, hogy lefújod paprika spray-el.


Ezért mondtam a kutyakiképzőt és a könyvet...sok-sok könyvet.

2016. aug. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Írtam üzenetet, csekkold!
2016. aug. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!