Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom kezelni ezt a...

Hogyan tudom kezelni ezt a problémát?

Figyelt kérdés

3 éve van velem a kutyusok. Rendszeresen mozgunk, sportolunk, tanulunk együtt. Az egyetlen problémám a dominanciájával van. Minden kan kutyához nagyon dominánsan lép oda, ha a másik nem alázkodik meg neki és nem viszem arrébb verekedés a vége.

Ivartalan kan kutya. Járunk suliba, de a helyzet nem változik :( Nincs valami tippetek? Most több lehetősége van kutyákkal ismerkedni, mert új helyre jöttünk viszont kicsit félek a reakciói miatt... Mindig olyan ideges vagyok, ha séta közbe meglátok másik kutyát, hogy mi lesz a vége. 😣



2016. aug. 29. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

mi is hasonló problémával küzdünk, de már kezd megszűnni.

én egyszerűen nem engedem, hogy 5-10 mp-nél többet foglalkozzon egy másik kutyával. nem megyek arrébb, csak adok neki egy feladatot amit meg kell csinálnia. szerintem ez a legegyszerűbb és a leggyorsabb megoldás. végül is az enyém egy "munkakutya", nem más kutyákkal kell játszadoznia, hanem velem. de másrészről a kutya azon kevés állatokhoz tartozik akik jobban szeretik az ember közelségét, jobban szeretnek közös akciókat az emberrel végrehajtani mint fajtársaikkal.

szóval mindig tiltsd le a másik kutyáról.

2016. aug. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
hívd cesar millan-t
2016. aug. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És a suliban mit próbáltatok, amitől nem javult? Csak hogy ne ismételjem el azt, ami nem működik.
2016. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ignorálást és a feladat folytatását. Munka közbe már sikerült ezeket kijavítani, csak séta közben jön elő. Ha például kimegyünk a szigetre es ott jön szembe másik kutya. Nagy probléma a genetika is (szerintem) a szüleit ismerem. A papa agresszív más kutyákkal a mama meg nagyon félénk. Nem tudom ez számít-e. :/
2016. aug. 30. 12:18
 5/8 anonim ***** válasza:

El kéne menni olyan suliba, ahol képesek célzottan ezt a problémát kezelni, úgy, hogy aztán az neked otthon is hasznos legyen. Vagy hívhatsz házhoz is kiképzőt, aki megmutatja, hogyan tudod kezelni.

A genetikát meg felejtsd el, ez tartás és nevelés kérdése :)

2016. aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Esetleg (akár privátba) tudsz ilyen sulit? :)

Úgy szeretünk sétálni, csak mindig úgy aggódom érte. :(

2016. aug. 30. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Merrefele laktok? Nyilván hiába ajánlgatok budapesti sulit, ha zalaegerszegiek vagytok, vagy ilyesmi :D
2016. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
17. kerület ^^
2016. aug. 30. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!