Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német Dog tartók/tenyésztők...

Német Dog tartók/tenyésztők válaszára vagyok inkább kiváncsi. Bővebben lent?

Figyelt kérdés

A közeljövőben költözünk(1hónapon belül), és már régóta szeretnék egy Német Dog kutyust! Már sokszor/sokmindent elolvastam a fajtáról. Dr legutóbb,olyat olvastam amiről nem nagyon olvastam eddig, az etetéséről. Azt olvastam, hogy nagyon sokat eszik, bár ezt gondoltam is mivel nagyon nagy testű kutya. De azt nem, hogy mivel érdemes etetni? Táppal vagy inkább B.A.R.F.-ozzak(nyersetetés) vele?Vagy akár lehet vegyesen is? Vagy az nem tesz jót az emésztésének? Csaak szeretnék felkészülni mindenre mire megveszem a kutyust.:-)

Minden választ szívesen fogadok.



#kutya #német dog #etetésen
2016. aug. 30. 11:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt! Bármi fajta tanácsot meghallgatok, a tartásával kapcsolatban!
2016. aug. 30. 11:41
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Amíg pici többször kell etetni, de felnőttként is érdemes napi 2x. Én személy szerint azt javaslom, hogy vegyesen pl reggel adsz neki vmi húsfélét egy kis zöldséggel esetleg tojást, főtt rizst és este adsz neki szárazat, ami legyen jó minőségű pl: josera, happy dog, brit, susa, dog chow.
2016. aug. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát az attól füg.

Ha van rá időd, türelmed meg pénzed, akkor barfozhatsz. Utána kell számolni.


Pl vegyünk alapul egy egyszerű, de nagyszerű tápot (Brit, Josera, stb). Testsúlytól függően (egy német dog általában 55-85 kg) most mondjuk számoljunk naponta 0,5 kg kajával. Netről rendelve 12 kilós kiszerelés 10690 ft (most a Brit-et nézem), tehát az 24 napig fog kitartani. Kilója 1058 forint, tehát az napi 529 forint. Ennyi pénzből nem hiszem, hogy ki tudnál hozni fél kiló barf kaját, bár nem tudhatom milyenek felétek a hentesek, milyen árban vannak a húsok.


Természetesen érdemes barfozni, de ha egy jó minőségű tápot választasz, az is tökéletes. Csak keverni ne keverd a tápot meg a nyerset (pl hogy kiöntöd a tápot és teszel a tányérba még nyers húst), mert más az emésztési idejük, nem tesz jót a gyomrának. De olyat csinálhatsz, hogy a táp a fő eledele és a hét napjain elszórtan kap egy kis nyerset. Az én kutyám is tápot eszik (Acanát), de hétvégén szoktam adni neki egy kis csontos husit, hogy kicsit harcoljon vele, meg lepucolja a fogait.

2016. aug. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1.úgy gondoltam a vegyeset én is ahogy írtad. :-) Koszi!



2. A vegyeset úgy gondoltam ahogy az első kommentelő írtam, hogy reggel a husi, este a táp.


Tápot honnan tudok amúgy rendelni abban is tudsz/tudtok segíteni? :-)


Mert van most is egy kutyusom, neki boltbol veszem a tápot(Darling vagy Chappy) ezt a kettőt eszi meg csak :-/ és kipróbálnék neki is valami minőségibb tápot.

2016. aug. 30. 12:14
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

zoofast.hu - ez a legolcsóbb, csak sokat kell rá várni.

petissimo.hu - ez kicsit drágább, de jó, nekem 1-2 nap alatt ki szokták hozni

mall.hu - szintén jó, megbízható


Bizonyos pénzösszeg felett ingyenes a kiszállítás, erre figyelj ha rendelsz!

2016. aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
A petissimo nagyon korrekt. 1-2 nap és ott van. Én 2*15, avagy 2*13 kg-ot szoktam rendelni, úgy egyrész olcsóbb, másrészt díjmenetes a szállítás. Ekkora méretű kutyánál nem okoz majd ez gondot, mert alapon eszik annyit, hogy érdemes lesz nagy tételben rendelni. :) A vegyesrő én megkérdeznék egy rutinos motorost, nem biztos, hogy jó az neki, ha egy napon belül is mindig váltogatod, de ebbe nem szólok bele, én táppal etetek a barf nem működött, pedig akartam, de a vizslám kirókázza a nyers húst (csontot nem) és akkor már ha egyszer tápozunk, akkor a másik is azt eszi. Persze kapnak húst, csontot, de én nem variálgatnám mindig egy napon belül. Szvsz, bevállalom, ehhez nem értek, csak a józan paraszti ész, ami lehet többször paraszti :)
2016. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben, értem. Köszönöm. Igazából azért is irtam, ki hogy megtudjam, azt szabad-e mert persze ha nem akkor lehet inkább tápozok majd vele :-) Mivel a másik kutyám is inkább tápot eszik, meg néha csontot :-)
2016. aug. 30. 12:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kuvaszom van, ő eszik napi 500gr tápot, úgyhogy egy német dog biztos eszik 700 grammot, ha nem többet. Enyém 42kg és Brit Premiumot kap enni. Bocsi az offért.
2016. aug. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A petissimo jó, illetve a falatozoo is, onnan is rendeltem már.
2016. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a petissimot, vagy a petnetet ajánlom, mindkettő nagyon jó, általában 2-3 nap alatt kihozzák, de max. egy hét. Még a zooplus is jó.
2016. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!