Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhás a kutyám! Mit tegyek?

Bolhás a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy hosszúszőrű csivava kutyusnak vagyok a gahdija. Kint tartott kutya talán ezert kaphatta el a bolhákat valamilyen kutyától. Mar régebbóta tart de egyszerűen nem tudom kiirtani belőle,már volt bolha nyakörve és többfajta csepegtetős gyógyszere is de nem akarnak elpusztulni, szegényt zavarja, sokat vakaródzik. Tudtok valamilyen megoldást?

2016. aug. 30. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csivava kint?

Hiába raksz rá bármit, ha a környezetét nem bolhátlanítod.

Az is lehet, nem jól használtad a csepegtetőst.

2016. aug. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem jól használtam mert az volt ráírva hogy szét kell fésülni a szőrét a gerinc vonalán és oda kell végig csepegtetni, én így csináltam. Egyébként nagyon seret kinnt lenni, de télen egész nap bent van a kazánházban és fűtünk rá.
2016. aug. 31. 08:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen nyakörve volt, az olcsóbbak sokszor semmit sem érnek.


Fürdesd meg valami kártevő elleni samponnal, moss ki mindent a helyén is, ha van valami párnája, takarója amin alszik stb.

Aztán tegyél rá egy jobb minőségű nyakörvet.Mindezek mellé pedig nekünk nagyon beváltak a bolha-kullancs írtó porok,azzal minden nap bedörzsölheted a bőrét, szőrét egy kiadós kifésülés mellett és a helyére is tehetsz belőle.

2016. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!