Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon félős kutyára kell...

Nagyon félős kutyára kell vigyáznom 10 napig. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval haver kutyájára vigyázok 10 napig, de mivel elkényeztették, és kis hercegnő lett, így elég nehéz dolgom van. Meglát, fut az ágy alá. Amíg ott vagyok (és most ott lakom addig), nem eszik, nem iszik. Sétálni nem tudom elvinni. Játékokra, kedvenc nassára nem reagál.

Eddig egyszer sikerült elvinnem két nap alatt sétálni (a napi 2 helyett), mert egyik munkatársam áthozta a kutyáját, amelyikkel ez a kutya jóban van, és addig teljesen megváltozott (odajött, várta a simogatást, el tudta vinni sétálni, stb).

Mit csináljak, hogy túléljük ezt a 10 napot? Azt a kutyát nem tudom mindig áthozni...


2016. aug. 31. 03:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ! Én ezt tenném,idézek tőled "Eddig egyszer sikerült elvinnem két nap alatt sétálni (a napi 2 helyett), mert egyik munkatársam áthozta a kutyáját, amelyikkel ez a kutya jóban van, és addig teljesen megváltozott (odajött, várta a simogatást, el tudta vinni sétálni, stb)." Muszáj ezt tenni,mert másként kedvtelen,és nem eszik.Kisérletezgetésbe most nem lehet fogni.Az a lényeg,hogy 10nap múlva ugyanolyan legyen a kutya mint amikor átvetted.
2016. aug. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát először is mantrázd magadban, hogy "nem vállalok el olyan feladatot, amit nem tudok elvégezni, mert nincs meg hozzá a szaktudásom", és legközelebb mondd meg nekik, hogy adják kutyapanzióba, mindenkinek jobb az.


Aztán tegyél pórázt a kutyára, és vidd magaddal mindenhova a lakásban. Ne foglalkozz vele, rá se nézz, csak legyetek együtt, semmi tolakodó ismerkedés. Majd ő nyit, ha akar, te ne is foglalkozz vele, ne akarj haverkodni, mert pont az ellenkező hatást éred el vele. Ha látja, hogy a társaságod nem életveszélyes, majd lenyugszik.

És vidd sétálni napi kétszer (ha lakáskutya, akkor egyébként háromszor kellene), ne kérdezd meg őt, hogy akar-e menni. Ott a póráz, megfogod és viszed, nincs apelláta. Sétálni kell. Egyébként az az egyik legjobb kötődésépítő tevékenység, úgyhogy már csak azért se hagyd, hogy kibújjon alóla.

2016. aug. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Hát először is mantrázd magadban, hogy "nem vállalok el olyan feladatot, amit nem tudok elvégezni, mert nincs meg hozzá a szaktudásom", és legközelebb mondd meg nekik, hogy adják kutyapanzióba, mindenkinek jobb az"

1) rossebb tudta, hogy ennyire félénk a kutya, haver csak annyit mondott, hogy 'yeah, it's kinda shy'

2) múltkor, mikor egyik haverhoz beadták a kutyát, 3 napig nem evett, nem ivott, nem aludt, ezért volt most ez az ötlet, hogy oké, akkor otthon marad, hátha jobban veszi


"Aztán tegyél pórázt a kutyára, és vidd magaddal mindenhova a lakásban"

az a gond, hogy king size bed, azaz 1,5szeres méretű francia ágy. és az ágy alatt bújik. nem érek be alá


amugy ilyen kis földszintes méretű kutya, amit sztem kedves ismerősömék azzal tettek tönkre, hogy nem mint kutyát hanem mint hercegnőt kezelték

2016. szept. 1. 03:31
 4/6 anonim ***** válasza:
A seprűnyél mindent megold ;)
2016. szept. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
na megoldodott :D először még tényleg a seprűnyél kellett, de már komál engem, és mindig várja a sétáltatást :D huh. örülök neki, mert nem akartam hazarángatni haverékat 3000km-ről :DDDD
2016. szept. 2. 20:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Szuper :) Néhány kutyának határozottan meg kell mutatni, mi a jó neki, mert magától nem tudja :D
2016. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!