Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pitbullok tényleg annyira...

A pitbullok tényleg annyira vadak lennének?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még pitbullom, szóval nem tudok róluk sokat de azt mondják, hogy nagyon vadak. Elvileg mindenféle szabály is van rájuk, hogy hogyan lehet őket tartani, sétáltatni stb.

De tudomásom szerint a pitbullokat is már jó ideje tartják háziállatként, akkor is lehetséges, hogy bárhányadik generációnál is tartunk (amelyikeket házikutyának tartunk) akkor is benne lesz a kiskutyákban az a "vad gén"? Szóval mintha oroszlánt próbálnánk meg háziasítani? Mindegy hányadik generációja él velünk az eredeti oroszlánnak, ugyanolyan vad lesz?



2016. aug. 31. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy vadak. Ez csak urban legend. Neveléstől függ.
2016. aug. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutya viselkedése a nevelésről függ. Ha egészséges, kiváló családi kutyàt lehet belőle nevelni.

Szerintem Magyar országon minden fajtatiszta kutya túl tenyésztett. (Remélem tévedek)

2016. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A pit bull harci kutya. Ez azt jelenti, hogy más kutyák elleni küzdelemre tenyésztették ki. Viszont az ember elleni agresszió mindig nemkívánatos volt! A harcok egy 4x4 méteres ringben zajlanak, közvetlenül mellettük van a közönség és a bíró. Emellett bármikor szét kell tudni választani őket, a harcok ritkán tartanak az egyik kutya haláláig. Aki próbált már verekedő kutyákat szétválasztani, az tudja, hogy ez nem egyszerű. Tehát a pit bull alapesetben rendkívül barátságos az emberekkel, kutyákkal viszont jóval kevésbé.

Viszont a fajta nagy energiájú, domináns. Tipikusan az a fajta, ami nem való mindenkinek. Egy ilyen kutya (függetlenül attól, hogy milyen fajta) tapasztalatlan ember kezében veszélyes lehet. Hozzáértő ember kezében viszont szuper családi és sportkutyák.

2016. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem igaz az a tény, hogy a pitbullok vadak, bármit bárhogy csinálunk... Az jó, én sem gondoltam, hogy így lenne. De akkor csupán azért gondolják ezt az emberek (néhányan), mert harci kutya volt?
2016. aug. 31. 11:44
 5/14 anonim ***** válasza:
Azert mert a mediaban rengeteg lejarato hir volt roluk es az emberek hisznek a tv-nek. Meg ha tagadjak is.
2016. aug. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

De akkor csupán azért gondolják ezt az emberek (néhányan), mert harci kutya volt?


Nem egészen. Valóban sok a pites baleset, mivel, mint írtam, ez egy olyan fajta, ami nem való mindenkinek és rossz kezekben veszélyes lehet. Sajnos nagyon felkapott lett, ami miatt sok kerül olyan emberhez, aki nincs felkészülve egy ilyen kutya tartására, mert nincs elég hozzáértése. De ez nem a fajta hibája, hanem a hülye kutyatulajdonosoké, akik pitet akarnak, hogy nagyobbnak tűnjön a farkuk. Illetve sajnos van egy réteg, akik kifejezetten agresszív kutyát akarnak, mert milyen menő kopaszra borotvált fejjel, kigyúrt karokkal egy acsarkodó harci kutyát vezetni láncon. A pit olyan kutya, hogy nagyon barátságos, de ha egyszer megtanítják ember ellen menni, akkor brutális.

2016. aug. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Áh, értem, köszönöm. :) Hasznos válaszokat kaptam!
2016. aug. 31. 12:43
 8/14 anonim ***** válasza:

Pitem van, hamarosan lesz egy második is. Vadak... vadul nyalnak, és nagyon erélyesnek kell lenned, hogy leálljanak.


Viccet félretéve, egyáltalán nem veszélyesek. Az én kutyám egy bárány, bár távol tartom az emberektől, akik erre megkérdezik, hogy bánt? Mondom nem, nyal. Sokat, sokáig, és ugrál, és arcon nyal. Ezt sokan nem szeretik. Így visszafogom.


A leendő kutyám energiabomba. Őt sokkal jobban le kell fárasztani, mint a saját, jelenlegi kutyámat. Hozzá erősebb kéz kell, de nem sokkal, csak másabb természet. Durvább, szelesebb, de nem vad. És nagyobbakat ugrik, mint egy bakkecske. Ő házőrző típus, legalábbis elmondás alapján, minket farokcsóválva fogadott, mikor először mentünk látogatni :D

2016. aug. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el akumi hozzászólásait itt, nagyon tanulságosak:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7874785-a-pit..

2016. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor minden a neveléstől függ, akárcsak a többi kutyánál, állatnál és akár embernél. De akkor a pitbullok több odafigyelést igényelnek, hogy ne legyen probléma. Csak nekem mindig azt mondták, hogy a pitbullok alapjába vadak és csak azok mondják, hogy nem, akiknek van. Én gondoltam is, hogy miért lenne bárkinek is pitbullja ha azok emberevő vadállatok, de másoknál is láttam már és egyáltalán nem tűntek vadnak. Akkor azzal jöttek, hogy a pitbullok génjeiben van a vadság, amit én nem nagyon akartam elhinni, mert én is így gondoltam, hogy a neveléstől függ, ezért voltam erre kíváncsi. Szóval köszönöm a válaszokat, mivel ilyen egyhangúak lettek azt hiszem én is és mások elhihetik. :)
2016. aug. 31. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!