Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek a szomszéd ellen?

Mit tehetek a szomszéd ellen?

Figyelt kérdés
Már elég régóta csinálja ezt, próbáltunk vele beszélni, de vagy nem érdekli, vagy letagadja. Szóval a szomszéd egy öreg alkesz nő, aki folyamatosan mindenféle kajákat dobál át a két kutyánknak. Az egész úgy kezdődött, hogy miután ide költöztünk nem sokkal lettek tyúkjaink. Először kedvességből megkérdezte, hogy odaadja-e a répa, krumpli, alma stb. héjat, hogy odaadjuk a baromfiknak, mert ő úgyis csak kidobná. Ezt elfogadtuk, hiszen mindketten jól járunk vele. Aztán hetente pár alkalommal akasztott egy zacskót a kapunkra, abba tette a tyúkoknak való kajákat. Viszont egyik alkalommal már a kutyáknak is tett bele csontot, kisebb húsdarabokat. Ezeket viszont kidobtam, egyrészt mert a csont baromfi csont volt, a hús félig romlott. Ezeket kidobtam. Ezután minden alkalommal rakott bele szerinte kutyáknak való kaját is. Egyszer meglátta, hogy én ezeket kidobom, és azóta nem a zacskóba rakja, hanem bedobálja a kerítésünkön! Direkt kifigyeli, hogy mikor nem vagyunk otthon, és akkor odaadja nekik. Nem egyszer értem már arra haza, hogy ő éppen a kutyákat eteti. Ami ezzel a fő problémám: emiatt a sz@rok miatt nem egyszer kellett az ügyeletre rohangálnom a kutyákkal, merthogy ment a hasuk és hánytak. A másik hogy nagyon félek attól, hogy egyszer sok kaját ad nekik, mi ezt mit sem sejtve, elmegyünk sétálni, és ugye ott rohamgálnak, és ne adj isten' de gyomorcsavarodásuk lesz. Mit lehet egy ilyen szomszéd ellen tenni? Vagy zárjuk be a kutyákat a kenneljükbe, vagy a házba, akkor, ha nincs kint senki?
2016. aug. 31. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen S@@gfej szomszédot, jelents fel vagy csukd be a kutyákat olyan helyre, ahova nem jut el, csak ha felmegy az udvarra. Milyen kutyák?
2016. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha elmégy rakj a kutyára szájkosarat.
2016. aug. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
gyűjtsd be a szemetét és mikor már összegyűlt egy adag dobáld vissza neki. amúgy ja, jelentsd fel, ez így nem lesz jó és ne a te kutyáid szívjanak már hogy be kell őket zárni
2016. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Fogd meg a a te maradékjaidat és dobd átt. A feljelentés tényleg jó ötlet.
2016. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Két vizsla (német és magyar). Mindkettő vadászkutya.

Ha nem vagyunk itthon akkor egész nap kint vannak, leskelődnek, őrzik a házat (szabad bejárásuk van a házba, de jobban szeretnek kint lenni).

Szerintem nagyon kényelmetlen lenne nekik, ha a nap felét szájkosárban töltenék.

2016. aug. 31. 14:06
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

beszéld meg vele,hogy miért nem szertnéd,hogy ezeket dobálja a kutyáknak.

+ ha nem megy máshoz,akkor kerítsétek le a szomszéd kertje melletti részt és oda ne legyen bejárásuk a kutyáknak,csak a csirkéknek.

a kutyák inkább legyenek az előkertben stb. és elvileg meg lehet tanítani a kutyáknak,hogy ne fogadják el a bedobált kaját. de erről nincs bővebb infóm, kutyasuliban kérdezz rá.

2016. aug. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem az ő telkéről dobálja át, hanem a mi házunk elé jön, és onnan adja oda nekik. Próbáltuk már nekik tanítani, hogy ne vegyék el tőle/ne vegyék el a földről, de ez csak akkor megy, amikor mi is ott vagyunk, ha elmegyünk nem érdekli őket a szabály. Kerítést majd megpróbáljuk megoldani, csak az a baj, hogy az egész kert tele van növényekkel, többek között olyanokkal is, amik igencsak megnehezítenék a kerítés építését (pl. szőlő, málna).

Megpróbáltunk vele beszélni, de általában letagadja, vagy azt mondja, hogy úgyis olyan soványak (mondjuk vizsláktól nem tudom, hogy mit várt), és csak sajnáljuk tőlük a kaját. Meg amikor neki volt kutyajá, az is ilyeneket kapott, és sokáig élt.

2016. aug. 31. 14:18
 8/15 anonim ***** válasza:
mond neki hogy ha még egyszer a szemete miatt kell orvoshoz vinni a kutyát fizetheti a számlát :)
2016. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"próbáltunk vele beszélni,"

Tényleg nem bunkóságból kérdezem, de sikerült is? Vagy csak a "csókolom, legyen szíves ne dobálja át, mert betegek lehetnek a kutyák" volt meg?

Ha máshogy nem megy, akkor rohadt köcsög paraszt stílusban kell beszélni vele.

Feljelented, mert veszélyezteti az állataid, romlott ételeket dobál át, ami a ti egészségeteket is károsítja, blablabla, és ezt meglobogtatod előtte. Ha ez sem megy, akkor kénytelen leszel visszadobálni nemcsak az általa átdobott, de pluszban a ti szemeteteket is. Ez a ki bírja tovább idegileg c. játék... :(

Most jól le leszek pontozva, mert tuskó vagyok, hogy ilyenre képes lennék. Nekem ennyit megérne a kutyáim egészsége.

2016. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mondtuk neki szépen, bunkón is, az lett belőle, hogy ő is bunkó lett.

Hát akkor lehet, hogy tényleg visszadobálom neki :/

2016. aug. 31. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!