Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik prémium kutyatápra...

Melyik prémium kutyatápra térjek át?

Figyelt kérdés
7 éves hízékony beagle-öm van,nemrég váltottam át Royal Canin Weight controlról szintén RC seniorra,de nem vát be,mert rengeteget iszik tőle és az állatorvos szerint a tápban is lehet a hiba.Néztem Orijen seniort,Acana seniort meg Hillst is. Félek,hogy az Acanától hasmenést kap.

2016. aug. 31. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a kutyatap markaja a lenyeg hanem hogy ne etesd tul a kutyat. Esetleg a tap egy reszet valodi hussal is helyettesitheted, mi szoktunk adni a kutyanak lapos csontot, feher csontat, farhatat, neha fuszer siman megsutott csirke hust.
2016. aug. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
31%
Nagyon is számit a kutyatáp. Kicsit utána nézel és a legtöbb gagyi pedigree és még sorolhatnám elhullott állatok véréből és maradékokból, rothadó húsból van. Royal Canin. A lényeg, hogy juniort ne adjál mert abban sok a fehérje és az egyáltalán nem jó az idős vagy már egy éves elmúlt kutyáknak. Ami tényleg nagyon jó redukáld le heti 1-2 alkalomra tápot a foguknak jó de csak azzal etetni is bűn. Főzzél. Nem nagy kunszt. Csirkét, akár nyak, csirkemell, comb sima vizbe kell 15 percet forralni. Akár rizzsel is keverheted. Krumplit ne adjál az emészthetetlen általában kihányják. Egy főzéssel két-három napig is etetheted majd táp. Kell a beleknek a hús is, puhitja a székletet. Ami nagyon fontos havi egy-két alkalommal májat is főzhetsz. Csirke máj. Vagy amelyiket megeszi. Én szoktam disznó szivet is főzni. De izlések. Nagyon meghálálják mert a hosszú élet titka a változatos finom étrend!
2016. aug. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2, ha akarsz nyugodtan legyel marka sznob de attol meg nem igy van
2016. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Brit Premium Light, nálunk ettől fogyott le a blöki, azóta is tartja a súlyát. :)
2016. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2./ Hogy érted, hogy a krumpli emészthetetlen? Főve meg tudja emészteni a kutya, nyeresen nem szabad nekik adni. amúgy az embernek sem túl jó a nyers krumpli.
2016. aug. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Főzzél. Nem nagy kunszt. Csirkét, akár nyak, csirkemell, comb sima vizbe kell 15 percet forralni. Akár rizzsel is keverheted."


Ott a pont. Ha ennyire nem jöttek be a tápok, próbáld ki, hogy TE állítod össze neki a kaját.


Zöldséget és gyümölcsöt is adhatsz a kutyának néha, nyersen természetesen.


Én is főztem külön az öreg kutyámra, mikor már nem tudta megrágni a tápokat. Gyönyörű volt, majd kicsattant és még jó sokáig élt.

2016. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!