Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elköltözünk és bizonytalan a...

Elköltözünk és bizonytalan a kutyánk sorsa, mit kellene tenni?

Figyelt kérdés

Albérletbe költözünk és azontúl, hogy a család nem szeretné vinni a kutyámat, megeshet, hogy a tulajdonos sem fogja engedni.


Az előbbi esetet tudom orvosolni, de az utóbbival mihez kéne kezdenem?


(Kénszerből költözünk)



2016. szept. 1. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el neki keresni másik gazdit, de jobb lenne neked ha valamelyik barátod örökbefogadná, akár csak félig, h mondjuk besegítesz a költségeibe meg, te viszed dokihoz, de nála tarthatod és ott meglátogatod. Nagyiszülőknél nincs esetleg ilyen lehetőség?


Legrosszabb esetben keress neki új gazdit, de ne vidd menhelybe.

2016. szept. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Menhelyen egyáltalán "átvennék" ? Úgy tudom csordultig tele vannak.


Barátaimmal az a probléma, hogy azontúl, hogy senki se szeret ilyen felelősséget magára vállalni, azontúl nekik is vannak kutyáik.


Nagyszüleim pedig nincsenek.

2016. szept. 1. 19:31
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
A menhelyek tömve vannak és 150-200%-os telítettséggel működnek.
2016. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

Felmerül a kérdés, hogy ilyen embereknek mi a jó francnak kellett egyáltalán kutya?!!!! Majd téged is lepasszolnak a szüleid, ha nem tetszel a főbérlőnek?


Ha fajtatiszta, fajtamentőkkel vedd fel a kapcsolatot. Facebookon kutyás csoportokban hirdesd meg.

2016. szept. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Olyan albérletbe kell költözni, ahova lehet vinni a kutyát is.
2016. szept. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Amikor megvettétek, akkor erre miért nem gondoltatok? Nagyon gáz...


Ha ez tényleg igaz, és a szüleid nem akarják a kutyát (mondjuk nem tudom hány éves vagy, de én inkább költözök külön egy kutyabarát albiba, ha kell akkor egyedül, mintsem lepasszoljam a kutyámat...), akkor nem tudsz mást tenni, csak hirdetni Facebookon és reménykedni... Meg ha el is vinné valaki, akkor vajon milyen sorsa lesz ott a kutyának... Lehet soha többé nem fogsz róla hallani, már ha érdekel egyáltalán...


Én személy szerint közölném a szülőkkel, hogy ha a kutya nem jöhet, akkor én se megyek. Majd aztán téged is lepasszolnak valahova ha elegük lesz belőled??

2016. szept. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 20:07

Egy aránylag biztos helyzetből igen könnyű lealázni másik embert. Nem kívánom, hogy megéld azt, hogy a biztos életed egyszer csak kipukkan és onnantól nem te irányítod teljesen. Senki nem úgy vesz magához kutyát, hogy eltervezi, mi lesz vele, ha beüt a krach. Mert az ember nehezen tudja elképzelni, hogy megtörténhet.

2016. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a szemetkedo kommenteket nem ertem.kutyabarat alberlet. 100bol 1. Es akkor az se mindegy hol van es mennyibe kerul hany szobas stb. Marha konnyu igy beszelni masokkal de amig az orszag nem all normalisan a kutyakhoz nagyon nehez lesz azoknak akik koltozni kenyszerulnek. Foleg albiba... es igen van hogy nincs idod penzed vagy lehetoseged olyat talalni ahova viheted a kutyad. Ugye a gyerekedet ritkabban tiltjak ki barhonnan is... es lehet okoskodni de teny. X ftot jeresel y ft amit max albira tudsz kolteni. Es van egy honapod koltozni. Hajra!
2016. szept. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül írtam meg, hogy kénszerből költözünk. Már 4 éve, hogy meg van a kutyám, és ez a krízis állapot másfél hónapja született meg. Most mondhatsz engem rossz embernek (4-es válaszoló), de nem mindenki van abban a helyzetben, hogy kizárólag maga egyengesse az útját.


Holnap válaszolok a többi hozzászólónak is, most fáradt vagyok. Azon gondolkozom, hogy ha egy főállás nem is, de valami pitiáner részmunkaidőst/diákmunkát biztos tudok találni, amivel fizetném a kutyám költségeit, csak tényleg valami más alternatívát keresnék neki az utca helyett.

2016. szept. 1. 22:50
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Énis voltam hasonló helyzetbe,szerencsére egy jó barátom magához vette a Pitbull kutyámat. Jó helye van és rendszeressen látogatom,én fízetem a költségeit is.

Már több mint egy éve náluk van. Jövőre tudok költözni külön és akkor újra nálam lessz.

Mindig történhet valami ami miatt lehet elkell ajándékozni egy kutyát,nem úgy vesz az ember háziálatot hogy milessz ha pl 5 év mulva...!

2016. szept. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!