Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért népszerűbb a yorkshire...

Miért népszerűbb a yorkshire terrier, mint a csivava?

Figyelt kérdés
Minden 2. kutya yorkie, ráadásul olyan változatosak hogy csak na... az egyik épphogy 1,5kg, a másik 7kg, a harmadiknak meg lóg a füle. Nem értem miért lett ilyen divatos, végülis apró terrier nagy mozgásigénnyel és a szőre sem könnyű eset, mégis népszerűbb, mint más ölebek, példa kedvéért a csivava, belőlük csak egyet ismerek.

2016. szept. 2. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Mert a yorkie-k aranyosak, akárhogy is néznek ki. A csivavák meg ideggyengék, és nevetségesen néznek ki. Majd biztos nekem esnek ezért a csivavások, de ez akkor is így van. Ismerek több csivit is... hát, ők alapozták meg ezt a véleményemet igazából. 10 emberből 1-2 talán odavan érte, de a többi 8 szörnyülködik rajta. Hidegen senkit sem hagy, az biztos. A Yorkie meg emészthetőbb mindenkinek, nem vált ki akkora nézetkülönbségeket.
2016. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Yorkshire aranyos kis szőrmók. A csivavának szerintem fur a feje , a fülei, mindene... Szóval egyszerűen a külső miatt.
2016. szept. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
pontosan igy van ahogy az elozo irta.ráadásul csivavám van és idegbeteg kis patkány de imádom.Persze ha kivulrol nezem a dolgot egy véleményen vagyok az előző válaszolóval.
2016. szept. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
#3 vagyok az #1 az elozo valaszolo számomra
2016. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Mert a yorkit lehet fésülni, frizurát csinálni neki meg ilyen "fontos" dolgok.
2016. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Mindent leírtak én csak annyit fűzök hozzá hogy azért lóg a füle mert nem vágtak neki amikor kölyök volt.
2016. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

#6 Se a yorkinak, se semmilyen kutyának nem szabad vágni a fülét! A yorki fajtának álló füle van, az már más tészta, ha pl egy tacskó is van a családfában akitől lehet örökölte a lógó fület. Másrészt meg a törvény már tiltja a csonkítást.


A kérdésre is válaszolva, szerintem is inkább azért, mert lehet fésülni meg copfot csinálni neki. A fején a szőrt kerekre lehet vágatni kozmetikusnál, így olyan lesz külsőleg mint egy plüssállat. A csivava meg már olyan szinten agyon van szaporítva (de tényleg) a szaporítók miatt, hogy néhány egyed már úgy néz ki, mint egy tacskó x pincser keverék.

2016. szept. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
#7 ezt a szaporitos dumát meg hagyjuk...annak megyek falnak mikor "EXTRA MINI YORKI VAN ELADÓ" hírdetést olvasok. Ez tenyésztő szemmel annyit tesz, hogy extra selejt,besült,életképtelen a divathóbortság nevében. Nem poenból húzták meg a határt minden fajtánál külső,belső tekintetben. Ami annak nem felel meg azt nem tenyésztik tovább,mert csúnyan hangozva "hibás"...de egy tenyésztőnek nem is az a hivatása, higy "hibás" kutyákat gyártson,nemde? Aki meg 5-80ezer kozott az aprohirdetéses portálon hirdet...legalább fél évente (mert hát egy évben 2szer tüzel az a szerencsétlen) annak meg az "extra mini" jó reklám....csak a kutyát nem nézi senki,mert minél pinduribb (besült,visszamaradott) annál cukimukibb és kelendőbb.
2016. szept. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 nem hiszem hogy tiltja a csonkítást esetleg az lehet hogy bizonyos fajtáknak nem lehet de nálunk lehet. A szaporítós dumát meg ahogy előttem írták felejtsd el mert azt se tudod hogy mi az a szaporító de sajnos a GYÍK-on sok ember nem tudja.
2016. szept. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

#8 és #9

Tisztában vagyok a szaporító fogalmával, bár fogalmam sincs honnan jött ez nektek, hogy nem... Attól még a csivava hallatán mégis az agyonszaporított egyedek jutnak az emberek eszébe, mert (sajnos) ezeket vásárolják tömegesen, nem a normálisakat (törzskönyveseket).


A fülcsonkításról pedig: [link]

2016. szept. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!