Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék az állandóan...

Mit tehetnék az állandóan visszatérő fülgyulladás ellen? (bichon havanese)

Figyelt kérdés
Még csak 5 hónapos a kutyus de már 3x is kezelte az orvos a fülét, egy ideig jó aztán megint kiújul. Az orvos szerint a füléből nem szabad a szőrt eltávolítattni. De hiába az orvosi kezelések vakarja, dörzsöli a szőnyeghez a fülét, és látszik hogy fáj/viszket neki. Mit lehetne még tenni?
2016. szept. 3. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit mondott a doki, mi okozza? Élősködő? Túl sok fürdetés? Allergia? Vagy mi? És hogyan, mivel kezelte? Ti otthon ki szoktátok neki pucolni, szoktátok csepegtetni?
2016. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát még az előző állatorvos azt mondta hogy babaolajos fültisztítóval kell tisztítani a fülét óvatosan. Aztán inkább elvittük egy másik orvoshoz mert szerintem ez hülyeség ez a babaolajos dolog... A másik orvos meg kitisztította a fülét meg tett még bele valamit. Meg egy 3000 Ft-os fülcseppet is vettünk tőle, azzal szoktam neki csepegtetni de nem nagyon bírja mert visít minden baja van. Valamint azt tanácsolta hogy masszírozzuk a fültőnél rendszeresen. Fürdetni havonta 1x szoktuk így az sem lehet. Konkrét okot nem mondott egyik állatorvos sem. De hétfőn viszem vissza és akkor rákérdezek hogy most akkor mi van mert nagyon kezd elfogyni a türelmem.
2016. szept. 3. 14:49
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
A legtöbb ilyen esetet az okozhatja, hogy toklász megy a fülébe. A nagybátyám kutyájával is ez volt. A macskámnak, (akinek szintén begyulladt a füle) gyulladáscsökkentőt adtam. de ha nem szedik ki, akkor is csak beljebb fog menni.
2016. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 7 éves pitem hajlamos fülgyulladásra. De csak ha nem tisztítom rendszeresen. Mert nagyon homokos a talaj nálunk, és egész nap ahogy szaladgál, tele megy kosszal a füle. Hetente takarítom. Kutyáknak való fültisztítóval, és popsitörlővel. Azt mondta a dokim, fültisztítóval ne nyúlkáljak bele, mert kárt is okozhatok. Ha fellazult a kosz, bőven elég ujjal popsitörlővel kitörölnöm.


Amúgy a belenézett rendesen a doki? Mert nálunk eddig 1x volt toklász a fülében, és akkor csinálta ezt, hogy mutatta hogy nagyon fáj a füle. "Sima"fülgyulladásnál nem jelezte annyira.

De ha a tied már a szőnyeghez dörzsöli, akkor ne elégedj meg egy fülcseppel, hanem keress egy rendes orvost. (amúgy a fülcsepp 1-2 napon belül javulást hoz- ha nem, akkor valami más a baj)

2016. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen ez a második állatorvos már belenézett rendesen nagyítóval mindkét fülébe. Azért is vittem másik orvoshoz mert az előző meg se vizsgálta rendesen. De azt nem mondta egyik se hogy mi okozza ezt. Amiket tanácsolt pedig mindent betartunk és mégis újra és újra előjön.
2016. szept. 3. 15:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Enni mit eszik? Milyen tápot, ha tápot? Mert az is okozhat fülgyulladást allergia által. Kezdetektől fogva bajos a füle? Vagy mikor vetted észre, hogy ez kijött nála?
2016. szept. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Krónikus fülgyulladást kutyáknál valóban okozhat ételallergia, és erre nagy az esély tekintve a fajtáját is, a havanese kiskutyák hajlamosak rá. Mit kap enni a kutya? Nincsenek egyéb allergiás tünetei: vakaródzás (nem csak a fülét vakarja, hanem a lábait, ujjai közét), szőrhullás, ritkulás, gyulladt, piros bőr..?

Emellett okozhatja élősködő, de a józan ész szabályai szerint a doki, aki belenézett a fülébe csak mondta volna, hogy van benne valami. Kap valamilyen élősködő elleni tablettát? Esetleg a doki, aki belenézett a fülébe nem adott Neki egy tablettát?

Illetve a harmadik leggyakoribb ok, a teli bűzmirigy. 5 hónaposnál nem túl gyakori, de soha nem lehet tudni. Esetleg legközelebb ha mész dokihoz esetleg nézzék meg, nincs-e neki tele a bűzmirigye.

Természetesen az idegentestet sem lehet kizárni, bár azért egy toklászt látnia kellett volna a dokinak, aki belenézett, és akkor kiszedte volna.

2016. szept. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Istenem...-.- cseréld le az orvosod, de sürgősen! A füléből ki kell szedni a szőrt, mert ha nem, akkor begyullad. Babaolajjal SOHA nem mossuk a kutya fülét.

Egyèbkènt honnan vetted? Szaporítótól? Gyanítom, hogy a folyamatos gyulladásnak allergia van a hátterében, de ezt egy normális doki tudná megmondani.

2016. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Laborba küldtek mintát?
2016. szept. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!