Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak,...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne ugasson ilyen helyzetekben?

Figyelt kérdés
A kutyám hangosan ugat, amikor hazaérek, és fölágaskodik a kapura. Mikor már a kapun belül vagyok, abbahagyja. A másik ilyen eset, amikor biciklivel indulok el, akkor végig ugatja a biciklit, amíg végigtolom a kertben, vagy például amikor kiviszem/behozom a kukát. Miért csinálja ezt? Szeretném leszögezni, hogy szoktam vele foglalkozni, nem hiszem, hogy azért ugat, mert máskor nem is lát vagy ilyesmi. Szoktam sétáltatni (talán nem annyit, amennyit kell, de heti 4-5 alkalommal), szoktam vele játszani egy keveset (azért nincs annyira oda, egy-két alkalommal a labda után megy, de többször nem), szoktam dögönyözni, fésülni, tanítgatni, meg sokat van a közelemben, nem hiszem, hogy magányos. Illetve lehet, hogy az, mert egy évvel ezelőtt meghalt a másik kutyánk, az előtt talán nem unatkozott annyira otthon, amíg nem voltam otthon vagy ilyesmi. De szerintem van vele foglalkozva. 4 éves berni pásztor, és tudom, hogy nem örülnek a szomszédok, hogy a kutya mindig jelez, mikor hazaérek. Próbálok rászólni ilyenkor, de nem hat.
2016. szept. 3. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor így ugat, akkor mit szoktál/szoktatok csinálni? Mert erről le kéne tiltani, keményen, és nem csak próbálkozni.
2016. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát rá szoktam szólni erős hangsúllyal. A biciklitől szerintem fél is.
2016. szept. 3. 19:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy megtanulsz parancsolni a kutyának.

Ha egy kutyának könyörögnek, az nem elég. Ha nem érzi a magabiztos (fenyegető) hangsúlyt, akkor kiabálhatsz bármit, tudja, hogy nem muszáj rád hallgatnia.

El kell fogadtatnod vele, hogy te vagy a falkavezér. Ez jelenleg nem áll fenn.

A falkavezérséghez az kell, hogy szükség esetén féljen tőled annyira, hogy akkor is abbahagyja az ugatást, ha neki éppen ugatni van hangulata.


Nézd a Csodálatos kutyadokit, nagyon hasznos dolgokat, módszereket lehet eltanulni. (A Youtube-on is fent van sok rész.)

2016. szept. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyébként más esetekben szokott hallgatni rám. PL. a helyére megy, ha mondom meg ilyenek.
2016. szept. 4. 12:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez az a határeset. (Megcsinálom, B+, hogy örüljél! :)

Néha megtesz vagy abbahagy dolgokat a kérésedre, amik nincsenek nagyon ellenére, de amit nagyon szeretne, azt akkor is csinálja, ha kiordítod a tüdőd.

Ha igazán elfogad falkavezérnek, akkor elég egyszer rászólni, hogy engedelmeskedjen.

Ehhez a neveléshez korlátozott mértékben fizikai bántalmazás is szükséges, ha egyébként nem hallgat rád. Ne fájdalmas dolog legyen, inkább ijesztő és figyelemfelhívó.

A Kutyadoki pl. olyasmit szokott, hogy ha a kutya nem hallgat rá, akkor kézzel megkapja a nyakát vagy vállát, mintha másik kutya csípte volna meg, vagy erősen megrántja a pórázt, vagy fenéken billenti. Néha, főleg nagy és vad kutyáknál elég durván szokott fenyíteni.

Az ilyesminek nem az a célja, hogy a kutyát agyonverni, hanem figyelmet felhívni, hogy a kutya tudja, hogy ez fenyítés volt. Vagyis, nem könyörgés irányult felé, hanem parancs.

Némely egyednél persze ez a fegyelmezés sok munka.


Az én keverék kutyám 1 éves korában került hozzám, mindenféle előzetes nevelés nélkül. Bár a foxi őseitől csak az fékezhetetlen jellemet örökölte, az észt nem, de azért még azt is el tudtam nála érni, hogy ha mondjuk a nyitott kapun meglát is egy idegen macskát, akkor általában csak rám néz, nem iramodik utána, de ha mégis, akkor egy szóra lekushad (mert tudja, tilos dolgot tesz), nem fut utána az úttesten keresztül.

2016. szept. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ezt nem késő elkezdeni?
2016. szept. 4. 23:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Természetesen felnőtt kutyánál már nem olyan egyszerű és gyors és látványos a tanítás, de lehetséges.
2016. szept. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben köszi
2016. szept. 6. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!