Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom hány a Drontaltól,...

A kutyusom hány a Drontaltól, mivel féregtelenítsem?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves 2 kilós kutyusról van szó. Adtam neki egy fél Drontal tablettát, és rá kb egy órára (semmit nem evett se előtte, se utána) 3x hányt és nagyon levert lett. Felhívtam a dokit, a kutya ivott, meg eszegetett, utána már jobban lett.


Másnak a kutyája is hányt már ettől a féregtelenítőtől? Lakáskutya, tisztán van tartva, így nem gondolnám hogy azért lett volna rosszul, mert férges. A Drontal helyett mit adjunk neki? Mert nem merem odaadni neki a megmaradt másik felet, nem szeretném, ha megint rosszul lenne tőle.


2016. szept. 3. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mekkora dózisú tablettát feleztél?
2016. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Drontal Plus 150/144/50 mg. Egy csont alakú tabletta, azt ketté törtem, az egyik felét porrá zúztam és májkrémmel adtam oda. A májkrémtől se hányhatott, mert sose volt attól baja.
2016. szept. 3. 20:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a dokit, sokkal nagyobb a valószinűsége, hogy megbízható helyről és hasznos információt kapsz mint itt.

Akár csak telefonálj be a rendelőbe, úgy még ingyen is van és ezt bármelyik doki megválaszolja neked. :)

2016. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Anno kérdeztem, de hát ez minden kutyánál más, hogy melyik tabletta hogyan hat rá. Csak érdeklődök, hogy most az én kutyám ilyen hiperérzékeny és keressek egy tök más kategóriájú féreghajtót, vagy másnál is volt már ilyen, hogy rosszul lett a kutyája a Drontaltól és mi az ami neki bevált?
2016. szept. 3. 22:11
 5/11 anonim ***** válasza:

"Bizonyos féregtelenítők hányást okozhatnak. Az ízesített Drontal Plus és Drontal Cat tablettáknak nincs ilyen mellékhatása, bár nagyon ritka esetben mégis előfordulhat hányás."

Egyébként ez a tabletta 10 kilóra való. A te kutyád, ahogy írod 2 kiló. Nem a fele kellett volna, hanem annak is a fele.

2016. szept. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az állatpatikában mondták, hogy a felét adjam oda... :/
2016. szept. 4. 10:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Ajánlják valóban 5 kiló alatt is a fél tablettát.

Kipróbálhatsz más fajta féreghajtót is, csak éppen a legtöbb féregre a Drontál a legjobb talán még most is. Az sem biztos, a más fajtától nem fog hányni a kutyád.

Úgyis 3 hónap múlva kell a következő féreghajtást megcsinálni. Addig kérhetsz tanácsot a dokidtól, hogy a Drontál helyett mit ajánl.

2016. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálok akkor csak egy negyedet adni neki (amit most evett azt full kihányta), ha így sem jön össze, akkor nézek másik fajtát.
2016. szept. 4. 14:13
 9/11 anonim ***** válasza:
ha egyszer hányt az még nem jelent semmit. az enyém is csak egyszer hányt a tablettától, pedig mindig azt kapja. nem jó éhgyomorra adni és a májkrém se a legjobb (nagyon sós, zsíros stb).
2016. szept. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mivel a féregtelenítők "felfújják " a beleket a normál adagot is érdemes 2 részletbe beadni. Te meg a súlyához képest több mint a dupláját adtad be. Nem csoda,hogy hányt. máskor a negyedét,és azt is 2 x re.egyiket részét reggel,a másik részét másnap reggel és nem terheled túl a beleit gyomrát. A drontál az egyik legjobb féregtelenítő, de ezt megkapod szirupba is amit könnyebb adagolni ilyen kis mérethez is.
2016. szept. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!