Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éjszaka sem ajánlatos a...

Éjszaka sem ajánlatos a pelenka kölyök kutyánál?

Figyelt kérdés

Ti, hogyan oldjátok meg az éjszakai pisilést?

Pelenka, vagy esetleg elzárva, mondjuk előszobába?

Nem szándékozom bezárni,csak nem akarom, hogy reggelre az egész ház akna mező legyen.

Valami tanács erre?



2016. szept. 4. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

Neked felesleges a kutya! Csak a problémát látod benne, akkor meg minek? Legyél te is pelenkában egész éjszaka!

De

Minél később szoktatod szobatisztaságra annál nehezebb lesz neked is, meg neki is.

2016. szept. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

mi annak idején ebből a szobatisztaság dologból nem igazán csináltunk nagy ügyet. ha nem voltunk otthon/nem tudtunk figyelni a kutyára, bezártuk egy nagy ketrecbe és raktunk mellé vizet és egy pelenkát(bár a ketrec kb 120 cm hosszú, a kutya pedig 20 cm hosszú volt, szóval volt bőven helye). ha véletlenül mégis a szőnyegre sikeredett valami, szó nélkül összetakarítottuk, viszont, ha kint végezte el a dolgát nagyon megdicsértük.

szóval mehet a pelus, viszont, ha jelez h ki kell mennie, rögtön vigyétek ki. ha van kert engedjétek ki oda, ha panelba laktok akkor pedig elég az ajtó elé, a fűre kirakni, nem kell félórás sétákat lenyomni mellé.

2016. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Először azt hittem,hogy félreolvastam valamit.....

Kérdező,tisztában vagy vele,hogy egy állatról beszélünk?

Minek kellene egy állatra pelenka?

Ha kutya kellett,akkor most már szépen erőltesd meg magad és vidd le még éjfélkor egy gyors pisilésre,aztán reggel olyan 5-6 óra fele megint.Meg persze ha közben megébred és jelez,akkor is lehet vele szaladni.Aztán ha nagyobb lesz lehet ritkítani az alkalmakat,de olyan 5 hónapos koráig nagyjából így fog kinézni a történet.

Annyit tehetsz még az ügy érdekében,hogy a kaját kicsit előrébb hozod,utána elmész vele nagy sétára,hogy tudjon kakilni,aztán ha hazaértetek még iszik vizet és utána elteszed előle reggelig.

De olyat ne csinálj,hogy rögtön evés után elveszed előle a vizet,mert a táptól szomjas lesz a kutya.

2016. szept. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Én pelenka párti vagyok. Előző: mielőtt hülyeséget írsz nézz utána mi a kutya pelenka.


A helyedbe én használnám, estére az előzőszobába zárnám a kutyust egy pelussal. Tedd közel a bejárati ajtóhoz.

Nálunk a teraszon van kutya pelus, ha rossz idő van, nincs időnk sétára reggel, akkor ott elintézheti aztán majd este nagyobbat sétálunk.

2016. szept. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1-es és 3-as

Komolyan azt gondolod bepelenkáznám mint egy csecsemőt?

A földre teríthetőre gondoltam.

Két gyerek mellett tudom mit jelent felelősséggel lenni valaki iránt, nem vagyok idióta.

Bár gondolom te is szereted, hogy a kutyád szobatiszta és nem piszkít a házban minden felé. De mivel kölyökről van szó, akit most fogunk magunkhoz venni,nemfogja tudni egész éjjel visszatartani és igenis szeretnék megoldást a reggeli egész házas aknák ellen. Nem az összetakarításával van problémám, csak azzal, hogy ez ne 100nm-en legyen minden reggel, hanem viszonylag kisebb helyen.

A többieknek köszönöm a segítséget.

2016. szept. 4. 14:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell pelenka soha.

Éjszaka közvetlen lefekvés előtt leviszed, majd reggel is rögtön. Ha még nagyon pici, akkor éjjel is felkelhetsz hozzá levinni, vagy max. reggel feltakarítod.

A miéink nyüszögtek éjjel így könnyű volt felkelni rá és leszaladni velük.

Amúgy meg ha kutyás vagy akkor nem számít az időjárás.

Esőben, tűző napsütésben, hóvihaban stb. is megyünk, ez a természetes.

A kutyapelenkát csak a lusta gazdik kényelme érdekében találta ki az üzleti élet.

2016. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!