Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért én vagyok a hibás egy...

Miért én vagyok a hibás egy gyerekkel szemben, ha a kutya megharapja a kerítésen belül?

Figyelt kérdés

Bár itt gyik-en úgy látom megosztva vannak vélemények, de nem tudom felfogni. Ha a gyerek átnyúl a kerítésen, a kutya pedig esetleg egy ujját is letépi, miért én leszek a hibás? Ráadásul még altassák el a kutyát is. Főleg, hogy a kutya harap tábla ki van rakva. Aztán még én a saját pénzemből csináltassam meg a kerítést, csak mert más sz*r szülő megbukott a gyereknevelésből, és nem képes megtanítani a gyereknek, hogy nem szabad.

Az én területem, a kutyám pedig segíti megvédeni.



2016. szept. 4. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
gyik-es kutyások épp azt gondolják h a kedves szülő a hibás ilyen esetekben :)
2016. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
Ha tudod, hogy a kutyád harapós, akkor úgy kell a kerítést megoldani, hogy ne lehessen benyúlni. Egy felnőtt is benyúlhatna éppen , mert halaszthatatlan simogatásra van késztetése. Egy kerítésen bedugott kéz nem egyenlő pl egy betöréssel.
2016. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
#2 alap szabály hogy idegen kutyát engedély nélkül nem simogatunk, az meg hogy benyúlsz valahova egy idegen kutyához egyenesen őrültség... a gyereknek meg kell tanítani hogy ne nyúlkáljon be a kerítésen akármilyen cuki is a kutya. Én imádom a pitbullokat és az utcában van is pár de eszembe nem jutna olyan baromság hogy engedély nélkül csak úgy benyúlkáljak, ha letépné a karom az az én hibám lenne nem a gazdáé.
2016. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
69%
Nem éppen mi a fa**nak nyúl be bárki is más kerítésen belűl.??!! Nevelje meg a kölyköt én biztos földbe taposnám a kis taknyost ha az én kutyámat neveletlen kölök miatt akarnák altatni
2016. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem te vagy a hibás ha kerítésen belül történt a harapás. Az megint más téma ha a kutya ki tudta dugni a fejét, és úgy kapott meg valakit. Az már a te felelősséged lenne.
2016. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
#4 nem a gyereket hanem az anyját kéne megtaposni...
2016. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Ha ő nyúl be,akkor nem te vagy a hibás.

Kisgyerekként mindig mondta anyukám,hogy idegen kutyákat nem simogatunk. Most,sajnos(és igen,tudom hogy felháborító és szánalmas),van egy kedvencem akit kerítésen keresztül simogatok,láttam felnőni,megismer,mindig jön oda örülni. Ha esetleg egyszer úgy adódna,hogy megharapja a kezem,én magam szólnék,hogy én voltam az idióta,ne a kutyát altassák el,hanem engem.

(A környéken van egy berni. Nagyon aranyos,a gazda is,mindenki simogatja a kutyust,gyakran odaül a kerítés mellé,és nekidől,hogy lehessen vakargatni a fülét :D De róla mondjuk messziről süt,hogy az a gyerekek kedvence hatalmas szőrös bárány. Az én kutyám ugyanilyen gyerekek kedvence,csak ő kistestű,és a nagy probléma,hogy nála ez csak a látszat,simán leszabja az édes arcával bárki kezét.)

2016. szept. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Hiába idézgetitek, hogy magán terület, meg szülő nevelése. Jelenleg, ha ilyen eset történik, a kutyatartónak jobb esetben előírják, hogy tegye kutyabiztossá a kerítését. Törvény ide, vagy oda, ez a gyakorlat. Persze, lehet megvétózni a határozatot.
2016. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kutyabiztossá. Nem is arról volt szó hogy kijutott, vagy kiharapott a kutya. Akkor "emberbiztossá" is kell tenni hogy ne nyúlkáljanak be mindenféle idegenek?
2016. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Az a legnagyobb kérdés, hogy a kutya ki tud- harapni a kerítésen, mert akkor a szuperanyu simán mondhatja azt, hogy a kutya kiharapott, a gyerek nem dugta be a kezét. Nem tudom a jogszabályt, de szerintem ha bizonyítottan a gyerek nyúlt be, akkor tuti nem altatják a kutyádat. Sajnálom azért a gyereket is, kiskoromban voltam én is olyan hülye, hogy benyúlkáltam, aztán anyukám elmagyarázta, hogy nem szabad, persze nem érdekelt, akkor egy saller kíséretében hangsúlyozta, hogy nem nyulkalunk be.
2016. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!