Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Családbarát kis- vagy közepes...

Családbarát kis- vagy közepes termetű, nem túl vedlős kutyafajtát tudtok ajánlani? (Lakásba) És első kutyának.

Figyelt kérdés
Körülmények: napi két óra (vagy szükség esetén kicsivel több) sétáltatás,délután tudnék vele foglalkozni,tanítani,játszani vele,délelőtt egyedül lenne. Reggel,suli előtt vinném le,utána suli után rögtön,végül pedig este.Van egy hatéves gyerek,a nagymama kutyájával tud bánni bár még be kell "tanítani" .Lehetőleg ne hulljon nayon a szőre,és kérlek ne gyertek a plüsskutyával,tudom hogy ez elég sok feltétel,és menhelyi keverékeket is nézegetünk de ha esetleg tudtok egy konkrét fajtát azt nagyon megköszönném! :):)

2016. szept. 4. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A levitelek számát kene növelni :/

Amíg suliba vagy, valaki nem tudja levinni?

Amúgy Bischon Havanese? :)

Ne feledd: Egy fajtatiszta kutyus ara 100.000Ft-nála kezdődik

2016. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Bischonokat tudnám ajanlani, mivel ők nem vedlenek, viszont cserébe kozmetikushoz kell vinni. Jó lenne még a Mopsz meg a Fr. Bulldog, de nekik nagyon hullik a szőrük. Yorkinak nem hullik, viszont nagy mozgásigényű terrier.
2016. szept. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Uszkár. Méltánytalanul, vagy talán inkább a fajta szerencséjére valahogy kiment a köztudatból. Pedig a fajta régen a cirkuszok sztárja volt taníthatósága miatt. Igaz, időnként egy kozmetikusnál szép rövid formára kell nyíratni a szőrét, de nem hullik.
2016. szept. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bischonnak is hullik a szöre .. de nem annyira . viszont a levitelek számát még ennél a fajtánál is növelni kellene .
2016. szept. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Közép uszkár. Nem hullik a szőre, intelligens fajta. Cserébe nyírni kell időnként.
2016. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

első: kölyökkorában talán megtudnánk oldani hogy délelőtt valaki átjöjjön hozzá és levigye de sajnos a szüleim dolgoznak és én meg az öcsém suliban/oviban vagyunk. A Bischonra már gondoltunk,a nagymamának olyan van,de az anyukám nem szeretne. És kisit nagyobbak is jöhetnek esetleg aminek csak kicsit hullik a szőre,mert elég nagy a lakás és őszíntén én jobban szeretem a macis kutyákat csak ugye lakásban nem ajánlatos... meg sokat is eszik nekünk... :)

2016. szept. 4. 17:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Off, de a válaszadók többségének miért kevés a napi 3 levitel? Meg a 2 óra mozgatás? Sok kutya ennyit sem kap, szerintem ezek teljesen jó feltételek egy kis mozgásigényű szobakutyának. Nyilván amikor kicsi többször le kell vinni, de ez felnőttként tök elég. Azért ne essünk már át a ló túloldalára, mert akkor senki nem alkalmas a kutyatartásra...
2016. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem cavalier spanielem van. Mindenki riogatott hogy hullikba szore. Teny mikor levedlette a babaszort az durva volt. De vettem egy furminatort es most eszre se vesszuk hogy van kutya a lakasban. 2-3 naponta kifesulom. Gondolom ez osszel megibt durvabb lesz aztan meg tavasszal tetozik. De nem egy kezelhetetlen dolog...


Innen nezve szerintem barmely kutya szoba johet csak mikor olyan a szitu bapi 10 percet kell raszanni.


Anugy az uszkart ajanlanam en is ha nem bichon. Esetleg sicu es tarsaik. A tipikus olebnek tenyesztett fajtak jok nagyon elso kityanak.

2016. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Uszkár törpe, közép, óriás. A miénk sokszor 10-12 órát is egyedül van hagyva és bírja (eddig egyszer sem pisilt be, kakilt be a házba, sose értettük, de ahogy elhoztuk a tenyésztőtől csak kint végezte a dolgát). Igaz mi kertesházba lakunk, így reggel ki van engedve, meg amint haza ér valamelyikünk első dolga, hogy kiengedje. Utána séta, játék, tanulás. Ha rossz az idő a házba van lemozgatva, bár ezt néhány váza, meg egy ablak nem szerette. Tanulás kell nekik, mert agyilag is fárasztani kell őket.
2016. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!