Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spitz kutyusomnak ilyenre...

Spitz kutyusomnak ilyenre vágathatom a szőrét?

Figyelt kérdés

Van egy spitz kutyusom, akinek most ilyesmi hosszúságú a bundája: [link]

2-3 naponta szoktam fésülgetni, hogy ne fülledjen be a szőre. De akárhányszor megyünk sétálni, állandóan "megszólnak" hogy szerencsétlen kutya hogy nem sül meg ekkora bundában, így szegény meg úgy szegény, biztos melege van, de már megkaptam azt is, hogy állatkínzó vagyok, amiért nem nyíratom le 0-ás géppel (mondta ezt egy nő, akinek a spánielje is fullra le volt borotválva).


Mert most ez a Boo frizura a divat, de én nem akarok ilyet a kutyusomnak, mert nem jó neki se, meg félek, hogy ezzel csak tönkreteszem a szőrét.


Aztán most találtam ezt a két képet:

[link]

[link]


Ezekről mi a véleményetek? Szerintetek ártok azzal a kutyámnak, ha ilyenre vágatnám a szőrét? Vagy inkább hagyjam? Egyébként gyorsan nő a szőre.


2016. szept. 4. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Amíg meleg van, nem ártasz. De télire érdemes meghagyni a maximum hosszúságot.
2016. szept. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kozmetikus is szólni fog de azért elmondom hogy egyszer vágod le aztán soha többé nem lesz olyan mint régen, elveszti a fényességét és a rugalmasságát...a kutyának sem tesz jót.
2016. szept. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
"Sokan úgy gondolják, hogy a kutyának, és a gazdának is kényelmesebb, ha nyárra megszabadulunk a hosszú, vastag szőrzettől és lenyíratjuk. Amennyiben a kutyát kiállításra szánjuk ettől mindenképpen tartózkodjunk. Ha valakinek a szőrzet folyamatos ápolása gondot okoz, inkább válasszon rövid szőrű kutyát, mintsem, hogy lenyírja. A hosszú szőrnek előnye és hátránya is van, ezt vegyük figyelembe, amikor kutyát választunk. Bár a hosszú, dús szőrzet nagyobb odafigyelést és speciális ápolást igényel, a kutya jobban viseli a kint tartást és a zord időjárási körülményeket. A hosszú szőr ezeknek a fajtáknak jellegzetességük és ékességük, ne fosszuk meg őket tőle, hacsak nem valamilyen egészségügyi ok folytán kényszerülünk a nyírásra. Ahogy a kutyák öregszenek, bőrük veszít rugalmasságából, így érzékenyebbé válik (a fésülést is rosszabbul viselik), sok tulajdonos ezért dönt a nyírás mellett. Egy dolgot azonban ne felejtsünk el: a duplaszőrű kutyáknál a fedőszőr hűtő és fűtő funkciót lát el, ha lenyírjuk, a kutya elveszíti ezt a védekezőképességét. "
2016. szept. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:36

Sajnos nem minden kozmetikus szól. Hiszen neki egy nyírással bevétele van.

2016. szept. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, szerencsémre nekem szólt a kozmetikus mielőtt ilyen hülyeséget csináltam volna.
2016. szept. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3

Igen, ezt én is tudom, mégis sokan nemhogy csak a fedőszőrt vágatják (legalábbis én úgy látom a linkelt képeket hogy a fedőszőr van levágva, az aljszőr csak minimálisan), hanem egyenesen lekopaszítják a kutyát, aztán mégsincs semmi bajuk o.O Persze nem akarom hazavágni a kutyusom bundáját, csak tényleg már elegem van a sok beszólogatásból...

2016. szept. 4. 16:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne törődj a beszólogatásokkal :D

Én a Collieval folyamatosan kapom :D

Ha mondjak, hogy melege van mindig rávágom, hogy nekem is és megyek tovább.

2016. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!