Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a 9 magyar...

Mi a véleményetek a 9 magyar kutyafajtáról?

Figyelt kérdés
A magyar kutya fajtákon kívül még az angol bulldog kutyáról érdekelne a véleményetek,mert a magyar kutyákon kívül ez a fajta a kedvencem.

2016. szept. 4. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mudi 4ever. :)
2016. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pumim van. A családban mindig puli volt mindenkinek, viszont mivel én városban élek, és nem szerettem volna ennyire időigényes szőrápolású kutyát, ezért emellett döntöttem. Imádom!:)

Lehet vele mindenfelé menni, nem fárad el amikor mozgás van, ugyanakkor itthon nyugton van, és csak heverészik valaki mellett. Jelez, ha jön valaki, de nem bántana soha senkit. Imádja az embereket, akkor fekszik nyugodtan, ha valakihez hozzáérhet:D

Más állatokkal is jól kijön, a miénk remekül megvan a cicánkkal, de komolyan, kölcsönösen imádják egymást, együtt alszanak, játszanak, esznek, vadásznak.

Nagyon okos, bármit fél perc alatt megtanul, aztán csak ismételgetni kell.

Én nagyon megszerettem ezt a fajtát, első kutyám, de tökéletes, bár eddig nem magyar fajta volt a kedvencem, biztos, hogy a jövőben is fogok még tartani.

2016. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

szerintem nagyon csúnyák... :)

régen legalábbis ezért nem lett ilyen kutyám, de mára már változott az ideálom, szóval a közeljövőben várható egy mudilány :D

pulinak és komondornak a szőre napi ápolást igényel, különben nagyon putrisan fognak kinézni, ha pedig valaki nyíratja, nem értem h miért kellet neki egy ilyen kutya...

mudi és pumi dobogós helyen vannak a szívemben

erdélyi kopó és a vizslák még az ok kategória

egy agárral vagy egy kuvasszal viszont nem tudnék sok mindent kezdeni...

bár sajnos nekem a kutya alapvetően agilityre vagy bármely más sportra "van", szóval így nézek minden fajtára és eszerint kategorizálom őket.

persze, ha mégse jön be, akkor marad a kedvenc kategóriában, de azért szeretem magamnak megadni az esélyt és nem egy kuvaszt/komondort venni, hanem egy mudit/pumit.

ez az én véleményem és ugyebár ezt kérdezték, úgyhogy ne tessék engem lepontozni. :)

2016. szept. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

-kuvasz: bátor, elszánt, egygazdás, igazi házőrző és gyönyörű is

-komondor: a szőre elijeszt, nem szeretem a macerát

-puli: dettó

-mudi: aktív, éber, szintén egygazdás, idegenekkel bizalmatlan, kiváló munkakutya, hihetetlenül okos. A hegyes füleit meg egyszerűen imádom.

-pumi: számomra túl pörgős, terrieres és nagy dumás is

-magyar vizsla: egyáltalán nem illik hozzám, tökéletes családi kutya, ahol sokat mozoghat

-magyar agár: nekem az agarak alapból túl nemesek, sosem lesznek 100% ban behívhatók, ezzel számolni kell

-erdélyi kopó: tulajdonképpen szimpatikus, de amíg van beagle, aki azért könnyebb eset, utóbbit választom (a beagle is a kedvenceim közé tartozik)


A kedvencem a mudi és a kuvasz. Remélem majd egyszer tarthatom is őket. :)

2016. szept. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bollocks ***** válasza:
58%
Négy lábuk van.
2016. szept. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pumim van es 2 vizslam. Remek kutyak. egyszeruen imàdni valoak. Sportos ugyes,okos kutyak.Ha lenne rajtuk kivul nagy testu kutyam tuti Kuvasz lenne,meg Komondor. Gyonyoru kutyak. De amugy imadom az osszes magyar fajtat.
2016. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mudi az álomkutyám és szerencsére panelban is tartható. :)
2016. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erdélyi kopónk volt, a legjobb házőrző, akit valaha ismertem. Okos, értelmes, de kemény kéz kellett hozzá. Egyszer régen betörőt is fogott (harapta a bokáját, az meg üvöltött a kerítés tetején).
2016. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!