Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki BARF-fal etet, írna nekem...

Aki BARF-fal etet, írna nekem róla?

Figyelt kérdés

Gondoltam belevágnék a BARF étkezésbe, hisz a kutyának az a legjobb.

Ti hol szerzitek be? Nekünk a közelben van egy allateledeles, ott van fagyasztott áru. Nem szeretem azt a boltot, tiszta por minden stb... Viszont a fagyasztott arujukkal eddig nem volt semmi gond, az mindig friss. Innen jo hogyha veszem? Igaz hogy nem jo a kutyáknak a csirkehús? Csak tévhit vagy igaz hogy a nyers hústol (vértől) harapós lesz a kutya? A húsok es belsőségeken kívül mit adtok köretnek? Sokat kakil tőle? Mennyivel drágább mint ha Brittel etetnek? Büdös lesz tőle a szája?

Bocsi hogy ilyen sok kérdésem van..



2016. szept. 4. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Ha jó a hús (friss, nem csupa zsír), akkor nyugodtan etesd azt.


A csirkehús akkor nem jó, ha a kutya allergiás, vagy a fajtájából feltételezhető, hogy kialakul nála az allergia. Szóval ha lehet, kerüld el, de nem tragédia az se, ha kap csirkét. Ha allergiás tünetei lesznek, úgyis viszed dokihoz, ő majd megmondja, hogy ne egyen több csirkét, és viszlát :)


Komolyan azt gondolod, hogy minden nyerssel etető kockáztatja, hogy a kutyájából vadállat lesz? :) Semmi köze ennek az etetéshez, az egész hiedelem valószínűleg onnan ered, hogy a nyers sertés és vaddisznó húsától elkaphatja a kutya az Aujeszky-kórt, ami gyógyíthatatlan, és veszettséghez hasonló tüneteket produkál tőle a kutya. Tehát ha kerülöd ezeket a húsokat, semmi baj nem lesz.


Köretnek nyers reszelt/turmixolt zöldséget adhatsz, répa, sütőtök, alma, uborka, cukkini, cékla, ilyesmiket.


Kifejezetten kevés, "szép" és szagtalan kakát produkálnak a kutyák, ha megfelelő arányban kapják az összetevőket.


Hogy mennyivel drágább, az attól függ, hogy mennyiért szerzed be a húst. Ha tudsz szerezni 250-ért nyesedéket, akkor nyilván olcsóbb lesz, mintha 700-ért veszed a piacon.


A szájszagnak nagyon jót tesz a nyers kaja, tisztítja a kutya fogait.

2016. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, apa mondja állandóan hogy ne etessem nyerssel, mert a vér szagatol "megvadul". A boltban 2kg pulyka nyesedék 700Ft, ha jól emlékszem. Ezt full nyersen, adjam, vagy megfőzzem egy kicsit? Es a gyümölcsturmixot raontsem?
2016. szept. 5. 06:22
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
[link] ;)
2016. szept. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne vedd állateledelestől a fagyasztott húst!!!! Főleg ha az csirke. Semmi képp ne add úgy oda nyersen. Nyers etetéshez emberi fogyasztásra szánt húst adj. Mivel nyersen adod ezért fontos hogy veszélyesebb baktériumoktol mentes legyen, ami emberi fogyasztásra szánt azt ellenőrzik. Állat eledelestől semmi képp az akár szalmonellával is fertőzött lehet. Húsboltból a legjobb a hús. A nagyobb üzletekbe árult csomagolt húsba (pl tesco) bele fecskendeznek vizet hogy nagyobb legyen a súlya és jobban nézzen ki.
2016. szept. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Uhh így nehezebb lesz... De az ugy mar eleg drága lesz nem? Vagy ti milyet vesztek?
2016. szept. 6. 16:42
 6/7 anonim ***** válasza:

A szalmonellát egy egészséges kutya szervezete kiröhögi. A hús meg nem attól lesz jó, hogy hol veszed, hanem attól, hogy jó :) A mi állateledelesünknél pl. a nyulat ugyanattól a beszállítótól kapja, ahonnan a szomszéd hentes az emberi fogyasztásra szánt nyuszit, de a többi áruja is szép - mert odafigyel arra, hogy ne szart akarjon rád sózni. Csak ezen múlik :)

Mondjuk a teszkós meg auchanos húst én sem javaslom, de az állateledelest nyugodtan próbáld ki: ha friss az áru, és szép, akkor etess vele nyugodtan.


Én amúgy vegyesen veszem állateledelestől meg piacos hentestől. Az állateledelesben eddig egyszer csalódtam, öt kiló romlott húst sikerült adniuk, de három éve oda jártam, és ezen az egy alkalmon kívül sose volt gond, ilyen meg bárhol becsúszhat. Vszont van olyan hentes, akihez nem járok, mert ha csak egy napig áll a hűtőben a farhát, már bezöldül, annyira nem friss. Meg kell találni a jó helyeket :)

2016. szept. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de honnan tudom, h "jo" , illetve friss a hús?
2016. szept. 6. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!