Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etettem a kutyámat, előtte...

Etettem a kutyámat, előtte leültettem (volna, ) de rám se bagózott?

Figyelt kérdés
10 perc múlva újra, aztán hívtam, de csak a kajára figyelt. 20 perc múlva újra kivittem, magamhoz hívtam, leültettem, miután megcsinált mindent, engedtem enni. Mit csináljak az engedetlensége miatt?
2016. szept. 5. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Evés közben nem vegzáljuk az állatokat. Az evés tabu. Ha a pórázt teszed rá, előtte leültetnéd, de nem akarja, az más. Akkor jogos az erélyes hang: ül!
2016. szept. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Tanuld meg leültetni ;)
2016. szept. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%

Semmit.

Legközelebb hagyd szerencsétlen állatot nyugodtan enni.

2016. szept. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Először ülni, rád figyelni tanítsd meg, nyugodt körülmények közt. És ne azt várd, hogy az etetés előtti felfokozott izgatottságban teljesítsen egy olyan feladatot, amit nem is tud.
2016. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen értelek. a kutyád tudja az ültetést, tehát leül parancsra? Ha igen, akkor normál esetben ez nem kéne gond legyen: vezényszó - ülés - jutalom, ami jelen esetben a kajája. Azonnal ülés után, kicsit később csak némi idő után, engedélyre.

Ha a kutya figyelmét eltereli valami más inger és nem csinálja meg a feladatot, ott hagy, akkor nincs jutalom, azaz nem kap kaját. Ennyi.

Ha a kutya nem tanulta még meg, mi az az ül, akkor meg tanítsd meg neki először.

2016. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy tudja. Másfél évig jártunk kutyasuliba, engedelmességire és őrző-védőzni. Épp azért írtam ki a kérdést, mert most nem ült le, holott máskor mindig így kap kaját, hogy előtte "tornázunk", ül, fekszik, kerül hozzám stb, szóval az alapdolgokat megcsináljuk, majd engedély után ehet. Minden reggel és este csináljuk, mert egyébként már ritkán kap jutifalatot, szóbeli dicséret van.

De most, azaz tegnap nem ült le, nem tudtam mire vélni.

2016. szept. 6. 22:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Van egy dackorszak a kutyáknál is, mert ugye a szerelem...kanok semmiképpen nem akarnak engedelmeskedni. Legyél szigorú és következetes.
2016. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2 és féléves, kan.
2016. szept. 10. 16:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!