Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tenyésztés hogy is van?

Kutya tenyésztés hogy is van?

Figyelt kérdés

Ha 2 törzskönyvezett kutyát szaporítok ami nem egy fajta

P.l. : Bullterier és Komondor (most csak mondtam 2 )

Akkor az mért lenne korcs mert a sok gyönyörű fajta kutya a más más kutyák keveréséből lett mint P.l: a legfrissebb amit ismerek Moszkvai őrkutya

De ha én mint köz ember csinálnék 2 törzskönyvezett kutya szaporítását az korcs lenne pedig ugyan úgy meg vannak a papírok .


{ A kérdésem aból a felháborodásom bol ered hogy mindenki nekem áll vergődni mikor azt mondom h. 2 különböző de sok mindenben megegyező fajta kutyát szeretnék szaporítani.}



#kutya #tenyésztés #fajta keverés
2016. szept. 5. 16:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Mert ez nem így működik...

Az adott két fajtát sok éves tanulmányozás után rakják össze... A megfelelő szűrésekkel

2016. szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem úgy megy, hogy te gondolsz egyet és úgymond létrehozol egy "új" kutyafajtát. Annak megvannak a szabályai (kb 1000 példány, legalább 15 vérvonal). Elvileg akkor beszélhetünk már úgy kutyafajtáról, amikor több generáción át megmarad a "fajtajelleg".


Ha pároztatnál egy komondort meg egy bullterriert, akkor tök más kinézetű kölykök születnének, akár még egy almon belül se valószínű, hogy lenne két ugyan olyan kölyök. De ha mégis így lenne és mondjuk azokat pároztatnád, azoknak a kölykeik se lennének homogének. Csak gyártottál egy rakat beteges keverék kutyát, akikkel már így is tele van a menhely.

2016. szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Már megint te vagy? Fogd már fel hogy nem kell a világba több szaporító. TENYÉSZTŐK kellenek, nem szaporítók.


Neten pedig fent vannak, hogyan alakulnak ki az új fajták, mit kellene ahhoz elérned, hogy azt mondhasd, hogy neked nem korcsod van, hanem x fajtád


Ez nem úgy műküdik, hogy Buksit meg Rexit összerakod és HUSS lesz egy új fajta.

2016. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

A fajtákat évtizedek alatt alakítják ki. Így te amit írsz, az még nem lenne egy új fajta, hanem egy szimpla keverék kutya, ami természetesen "papírt" nem kaphatna, hiába fajtatiszták a szülei. Még akkor sem kap a kölyök automatikusan törzskönyvet, ha azonos fajtájú törzskönyvezett szülei vannak.


Persze elméletben el lehet kezdeni egy új fajta kialakítását, amire rámegy az életed és egy vagyon, de nem hiszem, hogy sok értelme lenne.

2016. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Azért mert azok a fajták nem csak két szülőtől és egy alom után jöttek össze, hanem sok alom/szülő és év után. És először ők is keverékek voltak hivatalosan, majd aztán átestek egy alapos vizsgálaton aminek során meg kellett felelniük egy csomó dolognak, és utána fogadták el őket egy külön fajtának.
2016. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%
Miért nem hozol be inkább 10-15 éves használt BMW-ket, Audikat és Volkswageneket Ausztriából meg Németországból? Arra nagyobb szüksége van a lakosságnak. Ugyanúgy biznisz!
2016. szept. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

3/5 Nem tudom mire gondolsz de nekem ez az első ilyen jelegű kérdésem de köszi a negatív flegmaságodat

A többieknek köszönöm az értelmes válaszokat és tudtam eddig is hogy nem az első alom hanem több év tizeden át kéne olyannak maradni amilyen de engem ez a vizsgálat érdekelne mert ezt nem gondoltam volna csak azt hogy tovább vigye a jelleget De ezek a vizsgálatok miből állnak ?mert sok fajtának mégis meg van a saját "faj betegsége "

2016. szept. 5. 17:05
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
A növénytermesztésben és állattenyésztésben kialakult sok évszázados elméleti és gyakorlati ismeretanyag gyűlt össze a keresztezéssel, új fajták, változatok létrehozásával kapcsolatban. Mint ahogy az emberi testvérek sem azonosak, sem küllemre, sem belső tulajdonságokra nézve (holott ugyanaz az emberpár a szülőjük), ezért lényegében ugyanez igaz két különböző fajtájú kutya párosításakor is. A utódok különbözőek lesznek, mert az ivarsejtek génjei különböző módon rendeződnek az utódban. Ezért az esetleg többszöri párosítását követően ivaréretté felnevelt almokból kiválasztják a külsőre kívánt tulajdonságokkal rendelkező egyedeket (a többit selejtezik !!), majd beltenyésztés következik, amikor a testvéreket pároztatják. Ilyen módon lehet elérni, hogy bizonyos tulajdonságokat meghatározó gének "feldúsuljanak". Ha belegondolsz, az egész dolog rendkívül természetellenes, de sok erkölcsi problémát is felvet. Mivel a beltenyésztések és a pontosan nem ellenőrizhető tulajdonságok bizonyos kedvezőtlen hatásokat is maguk után vonhatnak, ezért van az a sok szerencsétlen, torzképződménynek is nevezhető állat, amelyik pl. csípőizületi diszpláziában, félheréjűségben, epilepsziában szenved, nem is beszélve a bulldogokról, ahol a tenyészállatok már csak császármetszéssel képesek világra hozni az utódokat (mert a "természet" máshogy már képtelen másképp ellenszegülni az emberi erőszaknak, mint úgy, hogy elpusztítja az anyakutyát a kölykökkel együtt, hogy további torzok már meg se foganjanak).
2016. szept. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8/8 ezt nagyon szépen levezeted nekem köszönöm ha tudnál nekem ezel kapcsolatos cikeket linkelni meg köszöném .


De ha lényegében az egész beltemyészet akkor mért jó hisz mint a végén írtad magát puszticsa akkor most nyugotan mondja bárki h. roszul értem de akkor egy korcs sokalta tisztább mint egy beltenyésztes keverék kutya ? Bár amit szivesen meg néznék hogy a kutyák a legelsők hogy néztek ki nagyok közepesek kicsik

2016. szept. 5. 18:06
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően elég hiányosak a biológiai és genetikai ismereteid. Először ezeket kellene minimum egyetemi szintre fejlesztened, utána kitűzni egy célt, hogy konkrétan milyen tulajdonságú kutyát szereznél létrehozni, ehhez megkeresni a tökèletes szülőket, akik genetikailag a legnagyobb eséllyel produkálnak kívánatos kölyköket, és évtizedekig tökéletesíteni az utódokat, amíg már stabilan a kívánt fajta lesz. Aztán jön a neheze, elismertetni az új fajtát.
2016. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!